Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/06/2015

Honor 6+ z porządną baterią

Nowy smartfon marki Honor, 6+, z baterią o pojemności 3600 mAh wytrzymuje aż do 690 godzin w trybie czuwania. A z innowacyjną technologią Smart Power 2.5 może też pełnić funkcję powerbanku.

Każdy użytkownik smartfona wie, jak dużą rolę odgrywa w nim dobra bateria i krótki czas jej ładowania. Mając na rynku większy wybór telefonów i coraz bardziej zaawansowane technologie, warto pamiętać o sprawdzeniu, jak długo smartfon jest w stanie posłużyć nam na jednym ładowaniu. To cecha szczególnie przydatna zwłaszcza podczas weekendowych wyjazdów i w okresie wakacyjnym.

Nowy Honor 6+ to wydajny 8+1 rdzeniowy procesor Kirin925, podwójny obiektyw aparatu (każdy po 8 megapikseli) zapewniający rozdzielczość zdjęć do 13 megapikseli i 5.5 calowy wyświetlacz oraz funkcja Dual-SIM. Honor 6+ korzysta z wytrzymałej baterii o pojemności 3600mAh. Wysokowydajna bateria ma niewielką objętość 7.5 mm. Zastosowana w telefonie technologia Smart Power 2.5 pozwala na oszczędzenie 30% energii, umożliwiając standardowe użytkowanie przez 2 dni bez konieczności ładowania. W smartfonie zastosowano akumulator litowo-polimerowy o gęstości mocy aż do 595 Wh/L.

Honor 6+ potrafi też ładować inne urządzenia elektroniczne przy użyciu kabla OTG. Może on również pełnić funkcję awaryjnego powerbanku dzięki opcji reverse charging. Cena smartfona to 1779 zł.

Honor_6plus

(RED)


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku