28/09/2015

Ankieta gadżeciarza – Szymon Dobosz, CEO International Coupons

szymon_dobosz2

Szymon Dobosz, CEO Kodyrabatowe.pl

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Szymon Dobosz, jestem CEO International Coupons, firmy pomagającej oszczędzać ludziom na całym świecie. W Polsce jesteśmy znani pod marką kodyrabatowe.pl (serwis internetowy i aplikacja mobilna). Od 8 lat jestem związany z marketingiem internetowym.

Moje ulubione gadżety
Kindle Paperwhite, Asus Zenbook, iPhone 5s, kolejność przypadkowa. Drugi i trzeci gadżet wykorzystuję w pracy i w domu, w zasadzie się z nimi nie rozstaję. Kindle służy mi przede wszystkim w domu i w drodze, pomaga produktywnie przetrwać podróże. Używając Kindla, iPhone z Evernote służy mi jako notatnik. Nie potrzebuję żadnych tabletów, dużego smartfonu czy smartwatcha.

Największe rozczarowanie gadżetowe
Polityka DLC oraz wypuszczanie co roku nowej wersji gry zamiast updatów. Kiedyś kupowało się grę i grało. Teraz kupujemy grę za tę samą cenę i mamy na przykład dostępne tylko 30% samochodów. Więc trzeba kupić całą kolekcję Porsche, Audi starsze niż 2000, pakiet z Muscle Cars. Ani się obejrzysz a kilkaset złotych zostało właśnie wydane. Wiem, że to działa i przynosi zyski firmom, ale mnie rozczarowuje. Podobnie jak co roku nowe wersje gier sportowych – żeby grać aktualnymi składami, trzeba co rok kupować nową wersję lub szukać w odmętach internetu w poszukiwaniu uaktualnień zrobionych przez fanów.

Największe marzenie gadżetowe
Jeśli motoryzację można zaliczyć do gadżetów, to coś z tej półki – Nissan GTR. Samochód, który sam w sobie jest potworem (480KM lub więcej w zależności od wersji), w kwestii gadżeciarskich też nie ma równych sobie – w trakcie jazdy możemy odczytywać kilkadziesiąt różnych parametrów z całego samochodu, czy dynamicznie zmieniać mapy silnika i to jednym przyciskiem!

Z rzeczy bardziej przyziemnych to Internet of Things w moim domu. Sterowane zdalne czy też za pomocą pilota-smartfona. Są na rynku tego typu rozwiązania, czekam, by trafiły pod mój dach.

Szymon Dobosz

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...