Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/09/2015

Ankieta gadżeciarza – Szymon Dobosz, CEO International Coupons

szymon_dobosz2

Szymon Dobosz, CEO Kodyrabatowe.pl

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Szymon Dobosz, jestem CEO International Coupons, firmy pomagającej oszczędzać ludziom na całym świecie. W Polsce jesteśmy znani pod marką kodyrabatowe.pl (serwis internetowy i aplikacja mobilna). Od 8 lat jestem związany z marketingiem internetowym.

Moje ulubione gadżety
Kindle Paperwhite, Asus Zenbook, iPhone 5s, kolejność przypadkowa. Drugi i trzeci gadżet wykorzystuję w pracy i w domu, w zasadzie się z nimi nie rozstaję. Kindle służy mi przede wszystkim w domu i w drodze, pomaga produktywnie przetrwać podróże. Używając Kindla, iPhone z Evernote służy mi jako notatnik. Nie potrzebuję żadnych tabletów, dużego smartfonu czy smartwatcha.

Największe rozczarowanie gadżetowe
Polityka DLC oraz wypuszczanie co roku nowej wersji gry zamiast updatów. Kiedyś kupowało się grę i grało. Teraz kupujemy grę za tę samą cenę i mamy na przykład dostępne tylko 30% samochodów. Więc trzeba kupić całą kolekcję Porsche, Audi starsze niż 2000, pakiet z Muscle Cars. Ani się obejrzysz a kilkaset złotych zostało właśnie wydane. Wiem, że to działa i przynosi zyski firmom, ale mnie rozczarowuje. Podobnie jak co roku nowe wersje gier sportowych – żeby grać aktualnymi składami, trzeba co rok kupować nową wersję lub szukać w odmętach internetu w poszukiwaniu uaktualnień zrobionych przez fanów.

Największe marzenie gadżetowe
Jeśli motoryzację można zaliczyć do gadżetów, to coś z tej półki – Nissan GTR. Samochód, który sam w sobie jest potworem (480KM lub więcej w zależności od wersji), w kwestii gadżeciarskich też nie ma równych sobie – w trakcie jazdy możemy odczytywać kilkadziesiąt różnych parametrów z całego samochodu, czy dynamicznie zmieniać mapy silnika i to jednym przyciskiem!

Z rzeczy bardziej przyziemnych to Internet of Things w moim domu. Sterowane zdalne czy też za pomocą pilota-smartfona. Są na rynku tego typu rozwiązania, czekam, by trafiły pod mój dach.

Przeczytaj także:   Powrót do szkoły z Disneyem i Pixarem

Szymon Dobosz


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Sony Cyber-shot TX1 i WX1 z przetwornikiem Exmor R

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Teraz Samsung w Polsce naprawi telefon w godzinę…

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku