Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/09/2015

Nowe projektory PicoPix z obrazem HD

Nowa generacja kieszonkowych projektorów Philips PicoPix to najbardziej kompaktowe urządzenia w swojej klasie. Modele PPX 4835 oraz PPX 4935 łączą w sobie najlepsze cechy poprzedników, z technologią przetwarzania obrazu DLP IntelliBright i mocniejszą lampą LED o jasności 350 ANSI lumenów.

Nowoczesne wzornictwo urządzeń pozwoliło zachować kieszonkowy format charakterystyczny dla serii Philips PicoPix. W obudowie zmieściły się cichszy układ chłodzenia, pojemniejsza bateria oraz wydajniejsze podzespoły. Projektory PicoPix wyświetlają teraz obraz o przekątnej do 150 cali, w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Są w pełni mobilne. Zmieszczą się z łatwością w bagażu podręcznym, aktówce lub w bocznej kieszeni torby na laptopa.

Nowe projektory PicoPix z obrazem HD

Flagowy model PPX 4935 waży zaledwie 351 g, a jego wymiary to 115 x 115 x 32 mm. Za funkcjonalność Smart TV odpowiada system Android 4.4 KitKat z możliwością instalacji aplikacji mobilnych. Projektor obsługuje komunikację Wi-Fi z DLNA, a dzięki wsparciu dla standardu Miracast, umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie obrazu ze smartfonów oraz tabletów. Dzięki modułowi Bluetooth z technologią aptX, urządzenie można sparować z zewnętrznymi głośnikami lub słuchawkami. Nowością w serii PicoPix jest funkcja korekcji Keystone, znacznie upraszczająca ustawienie właściwej geometrii obrazu.

Philips PicoPix PPX 4935 z Androidem posiada złącza: mini HDMI z MHL, USB 2.0 z OTG oraz gniazdo kart pamięci microSD. Dzięki wbudowanej baterii projektor może pracować przez 2 godziny bez dostępu do zasilania sieciowego. Jego prostsza wersja PPX 4835 pozbawiona została systemu Android, obsługi kart pamięci oraz komunikacji bezprzewodowej (Wi-Fi + Bluetooth). Oferuje natomiast pojemniejszą baterię z możliwością ładowania podłączonych do projektora urządzeń (tryb power bank).

W Polsce urządzenia pojawią się w sprzedaży w trzecim kwartale 2015 roku. Sugerowane ceny detaliczne modeli PPX 4835 oraz PPX 4935, wynoszą odpowiednio 2199 oraz 2499 PLN.

(RED)

Przeczytaj także:   Bezprzewodowy głośnik z technologią Bluetooth

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Byss mobile wprowadza do App Store nową grę – Caribbean Racing

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Nowa promocja aparatów Nikon 1

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku