Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/10/2015

Ankieta gadżeciarza – Paweł Wimmer

Paweł Wimmer

Paweł Wimmer

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Paweł Wimmer, od kilku lat jestem publicystą-freelencerem, przedtem przez 20 lat byłem redaktorem czasopism komputerowych  – PCkurier, Enter, Magazyn WWW, PC World. Jest autorem bloga ekonomiczno-informatycznego.

Moje ulubione gadżety
Kindle 4 oraz 7-calowy tablet Dell Venue. Kindle był przez kilka lat podstawowym narzędziem do czytania, dalej wykorzystuję go w tej roli w podróżach – gromadzę m.in. szkolne lektury i inną klasykę, która jest już w publicznej domenie. W roli podstawowego czytnika występuje od jakiegoś czasu tablet (WiFi, bez modemu) – wielkość ekranu, kolor, współpraca aplikacji. Obsługuje zarówno konto w Amazonie (książki informatyczne, językowe i inne), jak i konto-chmurę w Helionie, gdzie kupuję ebooki informatyczne (czytane albo w tablecie, albo w pececie). Cały ekosystem Amazona, na marginesie, uważam za cudowny wynalazek.

Największe rozczarowanie gadżetowe

Telefon komórkowy, a ściślej smartfon, jako urządzenie. Działa, ale konieczność ładowania raz dziennie skutecznie obrzydza życie (dawna Nokia potrafiła wytrzymać i 5 dni bez ładowania). Telefon jest głównie telefonem, a jako klienta Facebooka czy Twittera wykorzystuję go w czasie bardzo rzadkich wizyt u lekarza czy w banku, jazdy pociągiem itd. Czasem przydaje się do zrobienia szybkiej fotki i wysłania jej do socmediów (np. „właśnie widziałem UFO, oto foto”).
Aha, unikam rozmów przez telefon komórkowy w samochodzie, podobnie nie mam też radia. Gdy mnie szlag trafi, to będzie mój problem, gdy kogoś innego przeze mnie, to już gorzej.

Największe marzenie gadżetowe
Nie jestem zajadłym gadżeciarzem, zatem nie odczuwam potrzeby nieustannej pogoni za nowościami. Zmieniam tylko wtedy, gdy się popsuje lub nie jest w stanie zaspokoić jakiejś nowej, a ważnej potrzeby. Czytanie o nowościach podrywa czasem, jak trąbka konia kawaleryjskiego, ale prawdopodobnie wiek (61 lat) sprawia, że mam dzisiaj do techniki znacznie większy dystans niż kiedyś, choć obok ekonomii jest w dalszym ciągu moim głównym zainteresowaniem i przedmiotem publicystyki. Myślę jednak o kupieniu za jakiś czas szybszego, pojemniejszego i nieco większego tabletu, 8-9 cali.

Przeczytaj także:   Samsung HMX-Q10 – inteligenta i intuicyjna kamera

Paweł Wimmer


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Republika czy Imperium? Premiera STAR WARS: The Old Republic (video)

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Sony Ericsson XPERIA X2

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku