05/10/2015

Ankieta gadżeciarza – Paweł Wimmer

Paweł Wimmer

Paweł Wimmer

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Paweł Wimmer, od kilku lat jestem publicystą-freelencerem, przedtem przez 20 lat byłem redaktorem czasopism komputerowych  – PCkurier, Enter, Magazyn WWW, PC World. Jest autorem bloga ekonomiczno-informatycznego.

Moje ulubione gadżety
Kindle 4 oraz 7-calowy tablet Dell Venue. Kindle był przez kilka lat podstawowym narzędziem do czytania, dalej wykorzystuję go w tej roli w podróżach – gromadzę m.in. szkolne lektury i inną klasykę, która jest już w publicznej domenie. W roli podstawowego czytnika występuje od jakiegoś czasu tablet (WiFi, bez modemu) – wielkość ekranu, kolor, współpraca aplikacji. Obsługuje zarówno konto w Amazonie (książki informatyczne, językowe i inne), jak i konto-chmurę w Helionie, gdzie kupuję ebooki informatyczne (czytane albo w tablecie, albo w pececie). Cały ekosystem Amazona, na marginesie, uważam za cudowny wynalazek.

Największe rozczarowanie gadżetowe

Telefon komórkowy, a ściślej smartfon, jako urządzenie. Działa, ale konieczność ładowania raz dziennie skutecznie obrzydza życie (dawna Nokia potrafiła wytrzymać i 5 dni bez ładowania). Telefon jest głównie telefonem, a jako klienta Facebooka czy Twittera wykorzystuję go w czasie bardzo rzadkich wizyt u lekarza czy w banku, jazdy pociągiem itd. Czasem przydaje się do zrobienia szybkiej fotki i wysłania jej do socmediów (np. „właśnie widziałem UFO, oto foto”).
Aha, unikam rozmów przez telefon komórkowy w samochodzie, podobnie nie mam też radia. Gdy mnie szlag trafi, to będzie mój problem, gdy kogoś innego przeze mnie, to już gorzej.

Największe marzenie gadżetowe
Nie jestem zajadłym gadżeciarzem, zatem nie odczuwam potrzeby nieustannej pogoni za nowościami. Zmieniam tylko wtedy, gdy się popsuje lub nie jest w stanie zaspokoić jakiejś nowej, a ważnej potrzeby. Czytanie o nowościach podrywa czasem, jak trąbka konia kawaleryjskiego, ale prawdopodobnie wiek (61 lat) sprawia, że mam dzisiaj do techniki znacznie większy dystans niż kiedyś, choć obok ekonomii jest w dalszym ciągu moim głównym zainteresowaniem i przedmiotem publicystyki. Myślę jednak o kupieniu za jakiś czas szybszego, pojemniejszego i nieco większego tabletu, 8-9 cali.

Paweł Wimmer

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...