02/11/2015

Ankieta gadżeciarza – Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager marki Mio

Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager marki Mio

Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager Mio

Jestem…, czyli kilka zdań życiorysu
Nazywam się Marcin Gutkiewicz, jestem CEE Marketing Managerem marki Mio, która produkuje nowoczesne akcesoria samochodowe. Mio ma w swoim portfolio zaawansowane wideorejestratory samochodowe Mio MiVue, nawigacje samochodowe Mio Spirit, urządzenia dodające funkcjonalności kamer do nawigacji, czyli Mio Combo, a także nawigacje rowerowe Mio Cyclo.

Moje ulubione gadżety
Jakbym miał ułożyć w kolejności moje ukochane gadżety to powiedziałbym:
1) HTC One M7 – ponadczasowy i doskonały telefon. Mimo upływu lat wciąż szybki i nie mam potrzeby zmiany na nic nowszego.
2) Playstation 4 – doskonała konsola. Uzależniony jestem od jednej gry, Battlefield 4. Poza tym czekam bardzo na gogle VR od Sony i co za tym idzie ciekawe gry i programy. Konsole wciąż mają duża przyszłość przed sobą jako domowe centra rozrywki, centra multimediów.
3) Audi S5 – to mój gadżet na weekendy, który pozwala mi odetchnąć i zapomnieć o stresie dnia codziennego. Doskonała skrzynia biegów, napęd quattro oraz przepięknie brzmiący silni V8 pozwalają zapomnieć o wartości spalania.
4) Najnowsza zabawka to laptop Asus ROG, na bazie układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 970M, Wciąż wiele gier, a co za tym idzie i programów czy aplikacji nie występuje na konsole…. To już mój drugi Asus ROG – komputery z tej rodziny są szybkie i świetnie wykonane. Starczają na lata.

Największe rozczarowanie gadżetowe
Wydaje mi się, że polityka niektórych firm od oprogramowania i pójście  w system licencji / subskrypcji rocznych, czy też cyfrowej dystrybucji bez zmiany polityki cenowej. Nie jestem wielbicielem takich rozwiązań, gdyż z racji wykształcenia (ekonomia) umiem liczyć i widzę kiedy tracę, a kiedy zyskuję. Może również trochę rozczarowany jestem tym, co obiecywano na nowe modele konsoli, a jaką rzeczywistość zastają gracze. Wciąż gier jest mało i nie pokazują prawdziwej mocy PS4, czy Xbox One.

Dziwi mnie również jak powoli rybek motoryzacyjny adoptuje nowe technologie. Mam wrażenie, że to ostatni, niezagospodarowany bastion z życia codziennego, gdzie wciąż brakuje nowoczesnych technologii oraz standardów komunikacji. Tutaj jest bardzo dużo do zrobienia.

Największe marzenie gadżetowe
Wydaje mi się że drukarka 3D… w końcu ta technologia zawita masowo do domów, a ja już chciałbym umieć ją obsługiwać od strony tworzenia 3D. Sądzę, że to będzie mój kolejny gadżet.

Marcin Gutkiewicz

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...