Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/11/2015

Bushel – zarządzanie dużą ilością sprzętu Apple jest proste

Przeciętny fan Apple korzysta z komputera tej firmy (przynajmniej jednego), iPhone oraz iPada. W sumie to proste do ogarnięcia. Ale co w przypadku firm, gdzie tych urządzeń może być kilkadziesiąt lub kilkaset? Rozwiązaniem może być Bushel.

Bushel to rozwiązanie do zarządzania dużą ilością iPadów, iPhonów i komputerów z systemem Mac typu Mobile Device Management. Każdy kto używa choć jednego z tych urządzeń wie, że przywracanie ustawień, instalacji raz zakupionych aplikacji itp. jest bajecznie prosta, ale co jeżeli mam to zrobić na kilkunastu, kilkudziesięciu lub większej liczbie sprzętu z nadgryzionym jabłkiem? Bajka szybko może zamienić się w horror. Chyba, że mamy do pomocy Bushel. Daje nam to dostęp do ustawień wszystkich urządzeń Apple, a każde z nich jest widoczne poprzez nazwę, numer seryjny i nazwę jego użytkownika. Każdym można zarządzać z osobna lub razem.

Instalacja i konfiguracja ustawień dzięki Bushel

Taka z pozoru prosta czynność jak dodanie i konfiguracja kont pocztowych czy dostępu do sieci WiFi przy wielu urządzeniach może sprawić problem. Nie w przypadku Bushel. Możemy automatycznie konfigurować konta Microsoft Exchange, Google, Yahoo! czy od dowolnego innego dostawcy.

Bushel - Mobile Device Management

To samo dotyczy instalacji poszczególnych aplikacji. Bushel wykorzystuje tu program Apple dla przedsiębiorstw czyli Volume Purchase Program (VPP), który umożliwia zakup aplikacji dla dużej ilości urządzeń.

Zarządzanie wieloma urządzeniami

Już skonfigurowane i użytkowane urządzenia też wymagają aby w nich czasami coś zmieni. Mówimy zarówno o takich czynnościach jak archiwizacja danych, dostęp do nich, zarządzanie pojemnością itp., itd. Bushel daje administratorom IT naprawdę niesamowite możliwości.

Bushel - Mobile Device Management

 

Bezpieczeństwo

To temat istotny zarówno w przypadku użytkownika indywidualnego, jak i przedsiębiorstw, ale w tym drugim ochrona danych, w tym poufnych, to często priorytet. Jak radzi sobie Bushel? Pozwala zdalnie zablokować iPhone, iPada czy Maca kodem, a jeżeli administratorzy mają pewność, że urządzenie zostało skradzione, mogą także skasować całą zawartość. Usługa umożliwia też bezpieczne przechowanie wszystkich haseł i zarządzanie dostępem do poufnych danych firmowych.

Bushel - Mobile Device Management

A wszystko bez fizycznego dostępu do urządzeń, bo Bushle jest usługą opartą o chmurę i pozwala administratorom na zdalny dostęp do urządzeń.

Usługa jest darmowa dla trzech kont, a korzystanie z każdego kolejnego wiąże się z opłatą 2 dolarów USD miesięcznie. Oczywiście jest to usługa skierowana przede wszystkim do firm i organizacji, czyli wszędzie tam, gdzie urządzeń Apple jest dużo i gdzie korzysta z nich wiele osób. Tu dotknęliśmy tylko wierzchołka, możliwości Bushel są naprawdę znacznie, znacznie większe.

Więcej na stronie Bushel: www.bushel.com

(A.K)

 


Sześć milionów cyberataków na Polskę

Według danych firmy F-Secure średnio 700 razy na godzinę podejmowane są próby przeprowadzenia cyberataków na Polskę. Główne źródła zagrożeń w ostatnim roku to Stany Zjednoczone, Francja, Rosja oraz Chiny. 

 W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na Polskę. Najczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się Francja, […]

Czy Apple Pay zdominuje rynek płatności mobilnych?

Apple Pay zadebiutowało w Polsce 19 czerwca. Zgodnie z doniesieniami części banków technologia szybko zyskała popularność i tysiące użytkowników. To jednak dopiero początek ekspansji rozwiązania od Apple. Według raportu Juniper Research, Apple Pay może w ciągu najbliższych dwóch lat zdominować sektor mobilnych płatności zbliżeniowych. Do tej pory nową formę płatności udostępniło swoim klientom 8 polskich […]

SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Techcity na Facebooku