14/11/2015

Bushel – zarządzanie dużą ilością sprzętu Apple jest proste

Przeciętny fan Apple korzysta z komputera tej firmy (przynajmniej jednego), iPhone oraz iPada. W sumie to proste do ogarnięcia. Ale co w przypadku firm, gdzie tych urządzeń może być kilkadziesiąt lub kilkaset? Rozwiązaniem może być Bushel.

Bushel to rozwiązanie do zarządzania dużą ilością iPadów, iPhonów i komputerów z systemem Mac typu Mobile Device Management. Każdy kto używa choć jednego z tych urządzeń wie, że przywracanie ustawień, instalacji raz zakupionych aplikacji itp. jest bajecznie prosta, ale co jeżeli mam to zrobić na kilkunastu, kilkudziesięciu lub większej liczbie sprzętu z nadgryzionym jabłkiem? Bajka szybko może zamienić się w horror. Chyba, że mamy do pomocy Bushel. Daje nam to dostęp do ustawień wszystkich urządzeń Apple, a każde z nich jest widoczne poprzez nazwę, numer seryjny i nazwę jego użytkownika. Każdym można zarządzać z osobna lub razem.

Instalacja i konfiguracja ustawień dzięki Bushel

Taka z pozoru prosta czynność jak dodanie i konfiguracja kont pocztowych czy dostępu do sieci WiFi przy wielu urządzeniach może sprawić problem. Nie w przypadku Bushel. Możemy automatycznie konfigurować konta Microsoft Exchange, Google, Yahoo! czy od dowolnego innego dostawcy.

Bushel - Mobile Device Management

To samo dotyczy instalacji poszczególnych aplikacji. Bushel wykorzystuje tu program Apple dla przedsiębiorstw czyli Volume Purchase Program (VPP), który umożliwia zakup aplikacji dla dużej ilości urządzeń.

Zarządzanie wieloma urządzeniami

Już skonfigurowane i użytkowane urządzenia też wymagają aby w nich czasami coś zmieni. Mówimy zarówno o takich czynnościach jak archiwizacja danych, dostęp do nich, zarządzanie pojemnością itp., itd. Bushel daje administratorom IT naprawdę niesamowite możliwości.

Bushel - Mobile Device Management

 

Bezpieczeństwo

To temat istotny zarówno w przypadku użytkownika indywidualnego, jak i przedsiębiorstw, ale w tym drugim ochrona danych, w tym poufnych, to często priorytet. Jak radzi sobie Bushel? Pozwala zdalnie zablokować iPhone, iPada czy Maca kodem, a jeżeli administratorzy mają pewność, że urządzenie zostało skradzione, mogą także skasować całą zawartość. Usługa umożliwia też bezpieczne przechowanie wszystkich haseł i zarządzanie dostępem do poufnych danych firmowych.

Bushel - Mobile Device Management

A wszystko bez fizycznego dostępu do urządzeń, bo Bushle jest usługą opartą o chmurę i pozwala administratorom na zdalny dostęp do urządzeń.

Usługa jest darmowa dla trzech kont, a korzystanie z każdego kolejnego wiąże się z opłatą 2 dolarów USD miesięcznie. Oczywiście jest to usługa skierowana przede wszystkim do firm i organizacji, czyli wszędzie tam, gdzie urządzeń Apple jest dużo i gdzie korzysta z nich wiele osób. Tu dotknęliśmy tylko wierzchołka, możliwości Bushel są naprawdę znacznie, znacznie większe.

Więcej na stronie Bushel: www.bushel.com

(A.K)

 

Udostępnij ten artykuł...

WitcherCon: zrobią go CD PROJEKT RED i Netflix

CD PROJEKT RED i Netflix ogłosiły dziś datę i pierwsze informacje na temat WitcherCon – wirtualnego święta fanów serii Wiedźmin na całym świecie! Zapowiedź WitcherConu pojawiła się w konwersacji na Twitterze pomiędzy Netflix a CD PROJEKT RED. Firmy łączą siły, aby zaprezentować pierwsze w historii wieloformatowe wydarzenie poświęcone uniwersum Wiedźmina. WitcherCon, który odbędzie się w […]

Udostępnij ten artykuł...

Allegro stawia ekologiczne automaty paczkowe

Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią. W Poznaniu i Warszawie właśnie stanęły cztery pierwsze urządzenia, do końca tego roku będzie ich 1500. Allegro ekologiczne automaty paczkowe Uruchomienie dostaw do zielonej sieci planowane jest jesienią, gdy zostanie ustawiona odpowiednia liczba automatów paczkowych. Automaty paczkowe Allegro zostały zaprojektowane tak, by dzięki ekologicznym rozwiązaniom, atrakcyjnemu […]

Udostępnij ten artykuł...

Opera GX Mobile – pierwsza na świecie mobilna przeglądarka dla graczy

Opera ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Opery GX Mobile – pierwszej na świecie przeglądarki na urządzenia mobilne zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Mobilna edycja Opery GX jest odpowiedzią na ogromny sukces desktopowej wersji pierwszej na świecie przeglądarki dla gamerów, Opery GX, której liczba użytkowników wzrosła o 190 procent rok do roku. Mobilna i desktopowa Opera GX […]

Udostępnij ten artykuł...