Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/11/2015

Muzyczna rewolucja Play

Firmy niezmiernie często mają w zwyczaju anonsowanie swoich ofert jako “prawdziwe rewolucje” i równie często jest to zwykły marketingowy shit. Tym razem jest inaczej. Dostępna od wczoraj w sieci komórkowej Play oferta nielimitowanej muzyki to “prawdziwa rewolucja”. Play po raz kolejny może namieszać, tym razem na rynku muzycznym.

Serwisy oferujące streaming muzyki są coraz popularniejsze. Za cenę stosunkowo niewielkiego abonamentu płaconego miesięcznie mamy dostęp do naprawdę pokaźnej biblioteki utworów i wykonawców. O przychylność użytkowników i ich kieszenie walczą Spotify, TIDAL (do niedawna Wimp), Deezer, Google Music i od niedawna Apple Music. Miesięczny dostęp do zasobów muzycznych oferowanych przez te serwisy zaczyna się od 19 zł (ceny między serwisami różnią się i zależą m.in. od jakości streamowanych utworów).

Streaming muzyki idealnie wręcz wpisuje się w ofertę operatorów komórkowych. Play od jakiegoś czasu oferował za niespełna 20 zł miesięcznie usługi serwisu TIDAL (wcześniej Wimp). Od wczoraj abonenci tej sieci (z drobnymi wyjątkami dotyczącymi najniższych abonamentów oraz prepaid) mogą przez dwa lata korzystać z usługi całkowicie za darmo i bez żadnych ograniczeń. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że jeżeli nie jesteśmy w zasięgu WiFi to streaming obciąża nasz pakiet danych, ale za 5 zł miesięcznie można się pozbyć i tego ograniczenia.

TIDAL muzyka w Play za darmo

Czy ten ruch przysporzy fioletowemu operatorowi nowych abonentów? Niewykluczone. Bez wątpienia natomiast Play i TIDAL namieszają na rynku serwisów streamujących muzykę, gdzie konkurencja stanie się jeszcze ostrzejsza.

Jeżeli jesteście abonentami Play, to żal nie skorzystać z usługi. Jak ją aktywować? Wystarczy zalogować się do swojego konta, wybrać Usługi Dodatkowe, następnie rozwinąć opcję TIDAL i wybrać TIDAL – Nielimitowana muzyka za darmo w Play!

(A.K.)


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku