06/11/2015

Muzyczna rewolucja Play

Firmy niezmiernie często mają w zwyczaju anonsowanie swoich ofert jako „prawdziwe rewolucje” i równie często jest to zwykły marketingowy shit. Tym razem jest inaczej. Dostępna od wczoraj w sieci komórkowej Play oferta nielimitowanej muzyki to „prawdziwa rewolucja”. Play po raz kolejny może namieszać, tym razem na rynku muzycznym.

Serwisy oferujące streaming muzyki są coraz popularniejsze. Za cenę stosunkowo niewielkiego abonamentu płaconego miesięcznie mamy dostęp do naprawdę pokaźnej biblioteki utworów i wykonawców. O przychylność użytkowników i ich kieszenie walczą Spotify, TIDAL (do niedawna Wimp), Deezer, Google Music i od niedawna Apple Music. Miesięczny dostęp do zasobów muzycznych oferowanych przez te serwisy zaczyna się od 19 zł (ceny między serwisami różnią się i zależą m.in. od jakości streamowanych utworów).

Streaming muzyki idealnie wręcz wpisuje się w ofertę operatorów komórkowych. Play od jakiegoś czasu oferował za niespełna 20 zł miesięcznie usługi serwisu TIDAL (wcześniej Wimp). Od wczoraj abonenci tej sieci (z drobnymi wyjątkami dotyczącymi najniższych abonamentów oraz prepaid) mogą przez dwa lata korzystać z usługi całkowicie za darmo i bez żadnych ograniczeń. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że jeżeli nie jesteśmy w zasięgu WiFi to streaming obciąża nasz pakiet danych, ale za 5 zł miesięcznie można się pozbyć i tego ograniczenia.

TIDAL muzyka w Play za darmo

Czy ten ruch przysporzy fioletowemu operatorowi nowych abonentów? Niewykluczone. Bez wątpienia natomiast Play i TIDAL namieszają na rynku serwisów streamujących muzykę, gdzie konkurencja stanie się jeszcze ostrzejsza.

Jeżeli jesteście abonentami Play, to żal nie skorzystać z usługi. Jak ją aktywować? Wystarczy zalogować się do swojego konta, wybrać Usługi Dodatkowe, następnie rozwinąć opcję TIDAL i wybrać TIDAL – Nielimitowana muzyka za darmo w Play!

(A.K.)

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...