03/11/2015

Synchronizacja kampanii reklamowej z pogodą

Intele, pierwsza polska firma zajmująca się kompleksowo reklamą synchroniczną, rozbudowała swoją platformę TV Sync – InteleAF, o możliwość synchronizowania kampanii RTB z pogodą. Cały proces przebiega automatycznie.

Załóżmy, że jesteś właścicielem biura podróży i chciałbyś się zareklamować w mediach. Wiesz, że z twoich wycieczek korzystają głównie ludzie ze średniej wielkości miast, w wieku 22-45. Najczęściej wykupowane są wycieczki last minute przez singli albo bezdzietne pary. Twoi klienci cenią sobie przede wszystkim dobre warunki i święty spokój, dlatego all inclusive jest najpopularniejszą ofertą. Wiesz wiele o swoich klientach, więc starasz się dopasować reklamy do ich gustu i potrzeb. Efekty są zadawalające, ale nie oszałamiające.

Pomyśl teraz, czy jest jakiś czynnik, który zachęca do wyjazdu? Pogoda! Klienci chętniej wyjadą wiedząc, że za oknem jest szaroburo i deszczowo, a podczas wyjazdu będą mieli słońce i wysokie temperatury. Przy okazji wzbudzisz zaufanie (podświadomie), ponieważ pokazujesz, że twoja oferta jest idealnie skrojona pod klienta i spełnia jego oczekiwania. Pokażesz, że niejako wiesz “więcej”, więc można na tobie polegać.
Nie trzeba monitorować pogody 24 godziny na dobę (i to w różnych miejscach świata), żeby wystartować z taką kampanią. Wystarczy skorzystać z nowej funkcji platformy InteleAF, która umożliwia automatyczne uruchomienie wgranej wcześniej kampanii, w momencie, gdy zaistnieją wybrane przez nas warunki pogodowa.

Synchronizacja kampanii reklamowej z pogodą

Marketerzy od dość dawna są wstanie dobrze personalizować oferty – znają wiek, płeć, zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu klientów. Są jednak czynniki niezależne od jednostki, które w dużym stopniu wpływają na decyzje zakupowe – np. pogoda. Reklamujesz wycieczki zagraniczne? Olej samochodowy? Parasolki? Leki na grypę albo ból głowy? Herbatę z cynamonem? A może buty? Prawie w każdej branży pogoda ma wpływ na zakup danego produktu. Kampania uwzględniająca konkretne parametry szybciej i skuteczniej trafi do klientów. Podczas brzydkiej pogody w Szczecinie, a słonecznej w Rzymie, wyjazd do Włoch wydaje się bardziej kuszący. Podczas pierwszych mrozów, specjalny olej do auta, który nie zamarza albo opony zimowe wydają się bardziej potrzebne. Gdy ciśnienie jest wysokie, a migreny bardziej popularne, reklamowany lek na ból głowy wydaje się zbawieniem.

Przeczytaj także:   Uwaga! Ze smartfona z Androidem nie tak łatwo skasować dane

Nowa funkcja wprowadzona przez Intele pozwala na samoczynne uruchomienie się wcześniej zaplanowanej kampanii reklamowej w zależności od wybranych parametrów pogodowych. Do wyboru mamy nie tylko temperaturę, ale także opady (deszcz i śnieg), ciśnienie, nasłonecznienie oraz siłę wiatru. Kampania wystartuje, w momencie, kiedy zaistnieją wskazane przez nas warunki. Rozwiązanie jest dużym ułatwieniem, ponieważ nie wymaga śledzenie wielu czynników przez marketerów. Parametry można ze sobą łączyć w najróżniejszy sposób – oznacza to, że nasza kampania może wystartować zarówno kiedy będzie silny wiatr, deszcz, temperatura poniżej 10 stopni i niskie ciśnienie, ale także kiedy będzie padać w miejscu A i świecić słońce w miejscu B.

Wprowadzenie synchronizacji z pogodą jest związane z nieustannym rozwojem naszej platformy – w końcu pogoda to pierwszy, zaraz po czynniku ekonomicznym, czynnik kształtujący zachowania konsumenckie. Wynikło to też z chęci jak najlepszego odpowiedzenia na potrzeby naszych klientów, którzy wskazywali na pogodę jako kolejną funkcjonalność zaraz po TV Sync. Synchronizacja z pogoda z pewnością pozwoli na tworzenie bardziej efektywnych kampanii RTB.ocenia Mariusz Wasak, CEO Intele.

Intele sp. z o. o. jest pierwszą polską (założoną w 2014 roku) firmą zajmującą się telewizją interaktywną (stąd nazwa IN-teraktywna TELE-wizja), RTB i multiscreeningiem. W ramach swoich usług oferuje m.in. synchronizację reklam. Firma kieruje swoją ofertę do wszelkich podmiotów realizujących kampanie oparte o Programmatic Media Buying/RTB, czyli m.in. do agencji reklamowych, domów mediowych oraz podmiotów gospodarczych posiadających własne konta na platformach RTB.

(RED)

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]