Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/12/2015

Preply.com przetestuje płatności bitcoinami

Preply.com, czyli platforma internetowa, służąca do wyszukiwania korepetytorów przetestuje płatności bitcoinami. To kolejna usługa na polskim rynku, która oferować będzie takie rozwiązanie swoim użytkownikom.

Bitcoin to wirtualna waluta, która posiada wielu zwolenników. Wszelkie transakcje przeprowadzane za jej pośrednictwem są anonimowe i wymagają minimalnych prowizji, a system uznawany jest za bardzo bezpieczny. W Polsce możemy w ten sposób zapłacić m.in. w wybranych sklepach internetowych i lokalach gastronomicznych, ale też w niektórych placówkach medycznych. Teraz do tego grona dołączy również serwis Preply.com.

Tworząc Preply, chcieliśmy w jak najlepszy sposób wykorzystywać dobrodziejstwa internetu. Dlatego też zależało nam między innymi na umożliwieniu naszym użytkownikom brania udziału w zajęciach przez Skype.mówi Kirill Bigai, współzałożyciel i CEO platformy Preply.com. Decyzja o testach płatności bitcoinami jest więc naturalnym krokiem. To kolejna szansa na to, żeby wynieść nasz biznes na zupełnie nowy poziom, z czego skorzystają wszyscy użytkownicy.

Preply to platforma internetowa, służąca do wyszukiwania korepetytorów na całym świecie, prowadzących indywidualne kursy językowe w domu lub online za pośrednictwem komunikatora Skype. Serwis powstał w 2013 roku w Kijowie. W tej chwili obszar jego działania stanowią głównie Rosja, Ukraina, Kazachstan, Białoruś oraz Polska. Z platformy korzysta już ponad 40 tysięcy uczniów i 15 tysięcy korepetytorów, pochodzących z całego świata.

Preply.com przetestuje płatności bitcoinami

(RED)


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku