17/02/2016

Day One 2 – czy warto?

O rewelacyjnej (i nie, nie jest to tekst sponsorowany!) aplikacji Day One już kiedyś pisaliśmy. Stosunkowo niedawno pojawiła się jej nowa wersja – Day One 2. A dziś ostatni dzień promocji w której można kupić ją o 50% taniej, zarówno na iOS jak i Maca. Czy warto?

Jeżeli korzystasz z jakiegokolwiek urządzenia z symbolem nadgryzionego jabłka to o Day One pewnie już słyszałeś. Jeżeli nie, to powiem tylko, że jest to aplikacja pozwalająca prowadzić dziennik czy pamiętnik (zwał, jak zwał), choć to trochę tak, jakby nic o niej nie powiedzieć… Tych, którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi w Day One odsyłam do tego tekstu. Cóż, dla wielu to jedna z tych aplikacji, dla których kupuje się Maca ;)

DayOne2

Zacznijmy od tego, co daje nam nowa wersja:

  • Multiple Photos czyli możliwość dodawania wielu zdjęć do jednego wpisu (max. 10)
  • Multiple Journals czyli możliwość prowadzenia wielu dzienników, a każdy w unikalnej nazwie i kolorze (też max. limit 10)
  • widok mapy
  • widok zdjęć
  • lepsze zarządzanie wpisami
  • lepsze wyświetlanie archiwalnych wpisów (filtrowanie)
  • wsparcie dla stref czasowych
  • wsparcie dla 3D (co nie do końca jest prawdą, bo wersja 1 takowe wsparcie już ma)

Ceny wyglądają następująco:

  • Day One 2 dla Maca – 39,99 euro a w promocji 19,99
  • Day One 2 dla iOS – 9,99 euro a w promocji 4,99 euro

I tu dochodzimy do pytania w tytule, czy warto?

Jeżeli ktoś jeszcze nie korzystał z Day One, to nie ma o czym mówić – TAK! Zdecydowanie tą aplikację polecam.

Jeżeli ktoś już z niej aktywnie korzysta, w dodatku na komputerze i telefonie to… no właśnie, trudny wybór.

O ile wydanie w promocji 5 euro to nie jest problem (choć jak zauważył jeden mój kolega, za 25 zł lepiej kupić sobie butelkę przyzwoitego wina, wypić z przyjaciółmi i zostawić ślad w Day One 1), o tyle 20 euro na Maca to wysoka cena. Tym bardziej, że nowe funkcje aż takiej różnicy nie robią. A cały czas mówimy o cenach promocyjnych (jeżeli wierzyć w info na blogu Day One, to 17.02 jest ostatnim dniem promocji).

DayOne2_2

Jak dla mnie największą różnicą jest możliwość dodania wielu zdjęć do jednego wpisu oraz możliwość prowadzenia kilku „pamiętników”. Przy czym tej pierwsza nadał bym jednak większą rangę – tego w poprzedniej wersji mi brakowało.

Pozostałe dodatki traktuję jako… miłe dodatki. I tyle.

Możecie kupić wersję na iOS i przekonać się czy nowy Day One 2 wart jest także zakupu na Maca. Na szczęście obie wersje ze sobą współpracują, tzn. działa synchronizacja (ale tylko jeżeli korzystacie z opcji Day One Sync), ale oczywiście wpisy na Day One nie mają możliwości korzystania z opcji Day One 2 (np. jeżeli dodamy do wpisu kilka zdjęć korzystając z nowej wersji, to w starej wyświetli się tylko jedno, to pierwsze).

Ja osobiście po pierwszym zachwycie dochodzę do wniosku, że różnica między 1 a 2 nie uzasadnia aż takiego wydatku. Decyzja należy do Was :)

O Day One 2 możecie więcej przeczytać tu.

 

Autor: A.B.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...