Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/02/2016

Najnowszy, 4-calowy iPhone już 21 marca?

Według ostatnich przecieków nowy iPhone 5SE zostanie zaprezentowany 21 marca. Najnowsza słuchawka Apple będzie miała 4-calowy ekran i będzie bardziej przypominała model 5S niż najnowsze telefony z cyfrą 6.

Jak donosi serwis Mashable najnowszy iPhone 5SE ma mieć nieco zaokrąglone brzegi (podobnie jak model 6S), ale design zbliżony będzie raczej do 5S. 4-calowy 5SE ma być wyposażony w znany z najnowszego iPhone’a procesor A9 oraz Touch ID.

Sporo spekuluje się też na temat ceny 5SE. Budżetowy iPhone mógłby być hitem, ale czy można na to liczyć? Jak mawiając sceptycy “albo iPhone, albo tani” i trudno się z tym nie zgodzić.

apple-iphone-5SE

Czy nowy iPhone 5SE będzie wyglądał właśnie tak? źródło: Mashable.com.

Mashable donosi też, że razem z 4-calowym iPhonem zostanie zaprezentowany iPad Pro z 9,7 calowym ekranem. Jak zwykle w przypadku koncernu Apple nic nie jest pewne do końca. Ale 21 marca już wkrótce.

A.B.


Sześć milionów cyberataków na Polskę

Według danych firmy F-Secure średnio 700 razy na godzinę podejmowane są próby przeprowadzenia cyberataków na Polskę. Główne źródła zagrożeń w ostatnim roku to Stany Zjednoczone, Francja, Rosja oraz Chiny. 

 W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na Polskę. Najczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się Francja, […]

Czy Apple Pay zdominuje rynek płatności mobilnych?

Apple Pay zadebiutowało w Polsce 19 czerwca. Zgodnie z doniesieniami części banków technologia szybko zyskała popularność i tysiące użytkowników. To jednak dopiero początek ekspansji rozwiązania od Apple. Według raportu Juniper Research, Apple Pay może w ciągu najbliższych dwóch lat zdominować sektor mobilnych płatności zbliżeniowych. Do tej pory nową formę płatności udostępniło swoim klientom 8 polskich […]

SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Techcity na Facebooku