16/02/2016

Wielkie zmiany w Social Mediach

Ostatni tydzień zaowocował wieloma zmianami na platformach Social Media. Instagram i Twitter wprowadziły zmiany, które zostały przyjęte w różny sposób. Co postanowili zmienić tym razem?

Najważniejszą informacją ostatniego tygodnia jest najnowsza aktualizacja Instagrama, która umożliwia użytkownikom obsługę wielu kont bez konieczności przelogowywania. Obecnie – nawiązując do informacji opublikowanej przez Instagram na blogu – funkcja ta dostępna jest dla platformy Android oraz iOS. Teraz możliwe jest połączenie aż 5 kont ze sobą i sterowanie ich z poziomu aplikacji bez konieczności wylogowania.

To zdecydowanie ułatwia pracę wszystkim osobom, które obsługują firmowe konta na Instagramie.podsumowuje Anna Dziedzic z 365 agencja.Dodatkowo to rozwiązania pozwala na ciągłe obserwowanie pojawiających się powiadomień ze wszystkich kont jednocześnie, co zdecydowanie ułatwia szybkie reagowanie na pytania i prośby użytkownikówdodaje.

Wielkie zmiany w Social Mediach

Twórcy Instagrama ogłosili również wprowadzenie drugiej zmiany w tym tygodniu. Wszyscy użytkownicy udostępniający video oraz marki posługujące się reklamami w tym formacie będą mieli możliwość zaobserwowania ilości wyświetleń każdego nagrania. Jedynym warunkiem jest sama długość filmiku – musi on przekraczać 3 sekundy.

Kolejną platformą, dla której ubiegły tydzień stanął pod znakiem zmian jest Twitter. Po połączeniu z Periscope na początku roku, twórcy tej aplikacji postanowili pójść krok dalej i całkowicie zmienić istniejący obecnie algorytm. Zamiast obowiązującego dotąd porządku chronologicznego, wpisy pojawiające się na szczycie będą dobierane na podstawie dotychczasowych preferencji właściciela. Mimo fali krytyki i protestów użytkowników – widocznych między inny poprzez użycie #RIPTwitter – zmianę od środy może zaobserwować już część użytkowników tej platformy.

Jednocześnie Twitter postanowił wprowadzić możliwość publikowania treści za pomocą gifów. To kolejna nowość, która ma uatrakcyjnić tę platformę, sugerując jednocześnie powolne odejście od jej podstawowego założenia – komunikacji za pomocą słowa.

(RED/365 agencja)

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...