Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/02/2016

Żywe trupy na przystankach? To się dzieje naprawdę

Żywe trupy mogą być wszędzie. A to za sprawą kreatywności speców od reklamy i technologii digital signage. Piąta seria niezwykle popularnego serialu o żywych trupach – The Walking Dead – była promowana na przystankach miast w dość niecodzienny i makabryczny sposób.

Niczego się niespodziewający, czekający na przystanku ludzie, zostali “zaatakowani” przez zombie. Na szczęście zombi były tylko projekcją, ale reakcje “zaatakowanych” jak najbardziej prawdziwe. I wszyscy wyglądali na przerażonych.

Jak to było możliwe? Za sprawą technologii i – przede wszystkim – pomysłowości speców od marketingu. Na wybranych przystankach zamontowano specjalne ekrany, które sprawiały wrażenie przezroczystych. Ot, zwyczajny przystanek, w zwyczajnym dużym mieście. Tyle, że w odpowiednim momencie na tym “przezroczystym” ekranie zaczęły się pojawiać upiorne zombie. Szczegóły na poniższym filmie.

– Systemy digital signage wykorzystywane są coraz częściej i coraz śmielej. To już nie tylko dobrze znane z lotnisk, dworców czy biurowców mniejsze lub większe ekrany serwujące reklamy i informacje. Coraz częściej możemy je spotkać w galeriach handlowych i pojedynczych sklepach, gdzie pełnią  funkcje tzw. wirtualnych asystentów sprzedaży. Kolejną branżą, która ochoczo sięga po digital signage jest branża reklamowa. Doskonały przykład to właśnie reklama serialu The Walking Dead. Tu świetnie udał się mariaż kreatywnego i świeżego podejścia z możliwościami technologicznymi. A te ostatnie są coraz większe. – komentuje Marek Straszak z VisioSys.pl.

Otóż to, technologia musi iść w parze z pomysłowością ludzi. Wtedy mamy efekty choćby takie, jak na powyższym filmie. Zobaczcie go koniecznie z włączonym dźwiękiem.

(AB)

Przeczytaj także:   Nowości Sweex

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. A przed nami święta i Nowy Rok, tradycyjnie okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   Pozbądź się […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Polski start-up OORT jednym z trzech najlepszych rozwiązań Smart Home na świecie

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Pozbądź się irytujących powiadomień w Windows 7

Techcity na Facebooku