Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/03/2016

Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie?

Smartfon jest urządzeniem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Jest przydatny zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, dlatego warto, by zawsze działał. Jak więc sprawić, aby był gotowy do użytku nawet po kilku dniach bez stałego dostępu do energii elektrycznej?

To, jak będzie traktowany nowy telefon na samym początku, w dużej mierze determinuje czas pracy jego baterii. Kilkanaście lat temu, aby zwiększyć pojemność baterii konieczne było zresetowanie (całkowite rozładowanie, a następnie pełne naładowanie). Do dziś wiele osób ma zakodowany ten sposób działania. Warto jednak wiedzieć, że na obecne, posiadające baterie litowo-jonowe, smartfony taka procedura nie zadziała korzystnie. Przy nowszych urządzeniach warto dbać, aby nie rozładowywać ich do końca – wpłynie to negatywnie na żywotność baterii.

Kontroluj obraz i dźwięk
Bardzo dużo energii w telefonach pochłania wyświetlacz. Warto pamiętać, że im jaśniejszy jest ekran, tym więcej zasilania pochłania. Dlatego też przy codziennym użytkowaniu warto stosować automatyczną regulację podświetlenia. Gdy wiadomo zaś, że telefon nie będzie ładowany przez dłuższy czas, należy ustawić jasność ekranu na możliwie najmniejszą wartość, która pozwala jeszcze na komfortowe korzystanie ze sprzętu. Pomóc w wydłużeniu czasu pracy baterii może również ustawienie wygaszania ekranu po krótkim czasie. Sprawi to, że nieużywany telefon szybko przejdzie w stan uśpienia. Warto też odpowiednio zarządzać dźwiękami w telefonie: dopasować poziom głośności do potrzeb, a także wyłączyć niepotrzebne sygnały np. powiadomień. Na wydłużenie czasu użytkowania baterii pozwoli również wyłączenie wibracji.

Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie?

Wyłącz moduły łączności
Wszystkie aplikacje i wtyczki działające w tle pochłaniają ogromne ilości energii. Dlatego też korzystnie na stan baterii wpłynie wyłączenie nieużywanego Wi-Fi lub transferu danych 3G/LTE/4G. Jeśli nie korzystamy z internetu, warto wyłączyć obie opcje, w innym przypadku natomiast wystarczy jedna z nich. Warto dostosowywać ustawienia urządzenia do naszych potrzeb i np. wyłączyć lokalizację GPS, gdy nie jest to niezbędne.

Zarządzaj aplikacjami
Często zdarza się tak, że aplikacje, które zainstalujemy w celu przetestowania, pozostają w naszym telefonie nieużywane przez długi czas. Tymczasem nie tylko zajmują one pamięć, lecz także często działają w tle, z czego niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy. Zazwyczaj nie mamy również zwyczaju zamykania aplikacji, które uruchamiamy. Raz włączone w naszym telefonie programy działają cały czas, co sprawia, że telefon pracuje o wiele krócej, niż jest to możliwe. Warto więc zadbać o to, aby urządzenie funkcjonowało tylko z tymi elementami, których aktualnie potrzebujemy. Skutecznie wydłużyć czas działania baterii może także wyłączenie powiadomień i ustawienie dłuższego czasu aktualizacji social mediów.

Miej narzędzia awaryjne
Gdy wiemy, że przez kilka kolejnych dni będziemy odcięci od prądu, warto zadbać o dodatkowe urządzenia służące do podładowania telefonu. Jeśli możliwe będzie skorzystanie z auta najlepiej sprawdzą się oczywiście ładowarki samochodowe, gdy zaś nawet ono nie będzie dostępne, warto zaopatrzyć się w dobry PowerBank. – Obecnie tego typu urządzenia pozwalają na nawet 5-krotne naładowanie smartfonu. Dzięki posiadaniu odpowiedniej jakości banku energii będziemy mieć pewność, że telefon wytrzyma nawet kilkudniowy wyjazd bez prądu mówi Agnieszka Medoń z GP Battery Polska.

Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie?

(RED/GP Battery Polska)


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku