Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/04/2016

Acer Aspire S 13 – moc, wygląd i super bateria

Podczas konferencji prasowej next@acer, firma Acer zaprezentowała najnowszy model z serii ultra-cienkich notebooków, Acer Aspire S 13. Smukły notebook o dużej mocy obliczeniowej przeznaczony jest dla użytkowników ceniących wzornictwo.

Obsługiwany przez system Windows 10 z opcjonalnym, 10-punktowym ekranem dotykowym, Aspire S 13 napędzany jest procesorami Intel Core szóstej generacji i posiada pamięć systemową LPDDR3 o pojemności do 8 GB. Trzyogniwowa bateria Li-ion 54 Wh (ok. 14600 mAh) pozwala nawet na 13 godzin pracy.

Dotykowy ekran z matrycą IPS o rozdzielczości Full HD cechuje szeroki kąt widzenia oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Acer BluelightShield pozwala na redukcję ilości niebieskiego światła emitowanego przez moduł LED podświetlenia. Przy niskim natężeniu światła, dwustopniowe podświetlenie klawiatury dopasowuje się do warunków: pierwszy poziom włącza delikatne podświetlenie klawiatury, drugi poziom daje pełne podświetlenie.

Acer Aspire S 13

Acer TrueHarmony oraz Dolby Audio zapewniają wysoką jakość emitowanego dźwięku. Nowy interfejs użytkownika pozwala na dostosowanie emitowanego dźwięku do indywidualnych preferencji, dzięki profilom oraz inteligentnym funkcjom audio. Certyfikat Skype dla Biznesu gwarantuje wysoką jakość dźwięku podczas tele- i wideokonferencji.

Aspire S 13 to ultra-cienki i lekki laptop o wymiarach 327 x 228 x 14,58 mm i wadze 1,42 kg. Obudowy dostępne są w kolorach: Obsidian Black i Pearl White. Touchpad i obudowa posiadają eleganckie, fazowane krawędzi, a wzór wykonany w technologii nanodruku i wysokiej klasy wykończenie zdobią górną pokrywę. Lśniący zawias i matowa obudowa dają kontrastujący efekt wizualny.

Acer Aspire S 13 będzie dostępny w Europie w maju w cenie od 2999 złotych.

Acer Aspire S 13

(RED)


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku