30/08/2016

Apple zapłaci gigantyczną karę?

Komisja Europejska nałożyła gigantyczną karę 13 mld euro na Apple. To efekt śledztwa KE, które dotyczyło unikania podatków przez Apple w Europie.

O sprawie pisze większość mediów, między innymi serwis ekonomiczny Rzeczpospolitej. Ze śledztwa prowadzonego przez KE wynika, że Apple i Irlandia zawarły umowę, dzięki której Apple płacił za działania w Europie podatki znacznie niższe, niż powinien: zamiast 12,5 % tylko 1%, a w niektórych latach nawet 0,005%.

Państwa członkowskie nie mogą przyznawać korzyści wybranym przedsiębiorstwom. To sprzeczne z unijnymi zasadami pomocy publicznej. Dochodzenie Komisji wykazało, że Irlandia przyznała nielegalne korzyści podatkowe Apple, co pozwoliło przedsiębiorstwu na płacenie przez wiele lat niższych podatków niż inne firmy cytuje unijną komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager serwis ekonomiczny RP.pl.

Co ciekawe, gigantyczną karę Apple ma zapłacić nie do budżetu UE, ale Irlandii, czemu sprzeciwia się nie tylko samo Apple, ale też… Irlandia.

Ciekawe czym skończy się ta sprawa. Czy Apple, które już zapowiedziało odwołanie, zapłaci odszkodowanie i w jakiej wysokości?

(RED)

Przeczytaj także:   Beyond.pl buduje wielkie data center

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]