04/08/2016

Czy wytrzyma upadek z 6 metrów?

UMI London to smartfon, który nie przypomina opancerzonych i odpornych na wszystko modeli telefonów. Ma być jednak przygotowany na upadki nawet z 6 metrów. Może zatem zyskać uznanie w oczach pechowców, którzy na potęgę tłuką ekrany swoich telefonów, chwaląc się później efektownymi pajęczynkami.

Sekret modelu London kryje się w autorskiej koncepcji UMI, która dzięki zastosowaniu dwuwarstwowego szkła 2.5D (Dual T2X-1 Glass with DG Twin-Shield Technology), powinna przełożyć się na lepszą ochronę ekranu. Dodatkowo, pomiędzy warstwami, znajduje się specjalna pianka 3M, mająca nadać konstrukcji elastyczność i wchłonąć wstrząsy.

UMI deklaruje, że dzięki powyższej technologii, model London powinien wytrzymać upadek z wysokości 1,5 metra, bez żadnego zabezpieczenia. Jeżeli natomiast użytkownik zdecyduje się na dedykowane akcesorium w postaci etui, UMI London ma wyjść bez szwanku z upadku, z czterokrotnie większej wysokości.

UMI London wytrzyma upadek z 6 metrów

Co ważne, model London, w przeciwieństwie do grubych i opancerzonych smartfonów, może się podobać. Jego konstrukcję oparto o smukły, aluminiowy korpus, o grubości zaledwie 4,8 mm. Boczne krawędzie zaokrąglono, a tylny panel także pokryto taflą eleganckiego szkła. Smartfon jest dostępny w wersji czarnej, białej i złotej.

UMI London pracuje pod kontrolą czystego Androida 6.0 Marshmallow. Za płynne działanie odpowiada czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 1,3 GHz. Użytkownik ma do dyspozycji 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej, 5-calowy ekran w rozdzielczości HD oraz baterię o pojemności 2050 mAh.

Sugerowana cena UMI London wynosi 349 zł.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...