Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/09/2016

Sportowe emocje w 4K bez dziury w portfelu – kamera Forever SC-400

Kamery sportowe stają się powoli obowiązkowym wyposażeniem każdego, kto żyje aktywnie, uprawia jakąś dyscyplinę sportu czy chce dokumentować swoje treningi i postępy. Do niedawna wybór takich urządzeń na polskim rynku był dosyć ograniczony, a każdy z dostępnych egzemplarzy wiązał się z niemałym wydatkiem. Jednak ten segment rośnie dosyć dynamicznie i nie jesteśmy już skazani na wybory podyktowane jedynie ceną, przy obniżeniu jakości nagrywanych materiałów.

Jedną z takich kamer jest nowy model SC-400 marki Forever, oferującej gadżety dla aktywnie żyjących ludzi, sprawnie poruszających się w nowinkach technologicznych. W przypadku kamer sportowych Forever wychodzi naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom użytkowników. W ofercie marki Forever znajduje się obecnie 7 modeli kamer o różnych parametrach, od tych do zabawy i nagrywania wspólnych chwil ze znajomymi aż po te, których możemy używać przy uprawianiu sportów ekstremalnych.

Kika słów o Forever SC-400
Co warto wiedzieć o modelu SC-400? Przede wszystkim najważniejszym parametrem jest jakość nagrywanych filmów. W jakości 4K można nagrywać przy 25 klatkach na sekundę, a w 2,7K przy 30 klatkach na sekundę. W każdym sprzęcie używanym w terenie istotny jest czas jego działania. Forever gwarantuje 1,5 godziny, co jest bardzo dobrym wynikiem w tym segmencie. Pomocny jest oczywiście wyświetlacz z tyłu kamery, na którym ustawimy kadr lub obejrzymy nagrany wcześniej materiał. Kamerą dodatkowo można sterować za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub skonfigurować z telefonem za pomocą dedykowanej, darmowej aplikacji Ez iCam (do pobrania w Google Play i App Store). Z kolei za pomocą Wi-Fi będziemy nie tylko sterować kamerą, ale także nagrywać materiały wideo i wykonywać zdjęcia.

Kamera Forever SC-400

Kamera Forever SC-400

Bogata gama akcesoriów to podstawa!
Zmorą posiadaczy kamer sportowych są drogie akcesoria, które zazwyczaj trzeba dokupować osobno, a w przypadku takiego sprzętu dodatkowe uchwyty i mocowania to podstawa!

Przeczytaj także:   Premium Mobile, Nju Mobile czy Heyah - co wybrać?

To one umożliwiają stosowanie kamer w bardzo różnych okolicznościach. Przecież powstały nawet mocowania do psich obroży! W tym przypadku większość potrzebnych dodatków dostajemy z kamerą. Jest oczywiście obudowa wodoszczelna, pozwalająca zanurzyć kamerę do 30 m, zestaw uchwytów, śrub i przejściówek, pozwalających zamontować kamerę na kasku, kierownicy roweru lub motocykla, zmieniać jej nachylenie i obrót przy wyborze kierunku filmowania, co bardzo pomaga przy kadrowaniu. Dodatkowo można dokupić między innymi uniwersalną uprząż piersiową lub „kijki” pozwalające filmować lub fotografować nas samych. Niektórzy śmieją się z tak zwanych „selfie sticków”, jednak to dzięki nim możemy ustawić naprawdę szeroki kadr z nami na pierwszym planie oraz dostatecznie dużym tłem.

Kamera Forever SC-400

Kamera Forever SC-400

Jakie możliwości otwiera przed nami kamera sportowa?
Naturalnie najważniejszą funkcją pozostaje nagrywanie wysokiej jakości filmów w każdych okolicznościach. Zarówno przy codziennych aktywnościach, które chcemy uwiecznić jak i w sportach ekstremalnych takich jak wyścigi rowerowe w trudnym terenie i ciężkich warunkach atmosferycznych. Uchwyty trzymają kamerę stabilnie i pewnie, więc nie musimy się martwić o to, czy po przejeździe motocyklem po torze kamera tkwi jeszcze na naszym kasku. To też narzędzie do nagrywania jazdy samochodem, deskorolką (lub modnymi ostatnio longboardami), na rolkach, motorówką i czymkolwiek jeszcze możemy sobie wymyślić. Najpopularniejsze dyscypliny sportów, w których idealnie można zastosować kamery sportowe to m.in. kolarstwo górskie i szosowe, motocross, rajdy samochodowe, drifting czy paragliding a dzięki wodoszczelnej obudowie również windsurfing lub kitesurfing. Naturalnie każda z dyscyplin bez względu na to czy jest wykonywana profesjonalnie czy amatorsko, wymaga jedynie dobrania odpowiednich akcesoriów.

Cały zestaw z kamerą Forever SC-400 to koszt ok. 399 zł. Jest to niewątpliwie konkurencyjna propozycja w segmencie dotąd opanowanym przez amerykańskiego giganta. Szerokie pole zastosowanie kamer czyni z nich zarówno narzędzie pracy jak i świetny dodatek do uprawianych aktywności, który umożliwi nam uchwycenie na zdjęciach lub filmach cennych i spektakularnych chwil, do których każdy przecież lubi wracać.

Kamera Forever SC-400

Kamera Forever SC-400

Artykuł sponsorowany


W Polsce kobiety wciąż częściej upadają niż mężczyźni

Do końca czerwca 2020 r. opublikowano w Polsce 3996 upadłości konsumenckich. W samym tylko czerwcu było ich 1116. Rok wcześniej 595. Nagły wzrost upadłości spowodowany jest głównie zmianą prawa, która ułatwia obecnie upadanie. Tradycyjnie już częściej upadłość ogłaszają kobiety. I to jest zaskakujące. – mówią eksperci z firmy doradczej Lege Advisors. – Prawdziwy obraz sytuacji […]

Yanosik Pay, czyli jak nie płacić na bramkach

Pojawiło się nowe rozwiązanie, które ułatwi zmotoryzowanym przejechanie przez punkt poboru opłat bez zatrzymywania i sięgania do okienka. Rozwiązanie to – Yanosik Pay – znajduje się w aplikacji Yanosik, z której korzysta 1,5 mln kierowców miesięcznie. Kierowca, który jest zarejestrowany w systemie Autopay może przejechać przez specjalnie oznakowane bramki i automatycznie zapłacić za przejechany odcinek […]

Jaką telewizję wybrać do domu?

Telewizja już na dobre zagościła w naszych domach i trudno jest sobie wyobrazić bez niej życia. Jeszcze niedawno oferta kanałów nie zachwycała pod względem różnorodności, ale w obecnych czasach każdy użytkownik ma do wyboru kilkaset różnych stacji telewizyjnych, na których może oglądać swoje ulubione programy. W ten sposób wybór odpowiedniej oferty niejako definiuje w jaki […]

Techcity na Facebooku