Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/11/2016

Premium Mobile, Nju Mobile czy Heyah – co wybrać?

Pamiętacie nasze ostatnie zestawienie ofert operatorów komórkowych, w których zdecydowanie najlepsza okazał się być oferta Premium Mobile? Tym razem zwycięzcę poprzedniego rankingu konfrontujemy z Nju Mobile i Heyah. Czyja oferta będzie tym razem najlepsza?

W poprzednim porównaniu przyglądaliśmy się ofertom na abonament Premium Mobile, Plusa, Play, T-Mobile, Orange oraz Virgin Mobile. Najlepszą propozycję miał wtedy nowy operator wirtualny Premium Mobile. Jednak w tamtym zestawieniu zabrakło – na co zwracaliście nam uwagę – ofert dwóch innych operatorów: Nju Mobile i Heyah. Tym razem mamy dla was porównanie poprzedniego zwycięzcy z dwójką nieobecnych w tamtym zestawieniu.

Premium Mobile – poprzedni zwycięzca

Przypomnijmy, co zdecydowało, że oferta tego operatora była najlepsza. Za 19,90 zł miesięcznie otrzymujemy:

 • umowę na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem
 • nielimitowane rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych
 • nielimitowane SMS-y
 • 5 GB internetu LTE
 • wiadomości MMS za 29 groszy/MMS
 • rozmowy na numery stacjonarne za 29 groszy/min

 

Nju Mobile

Plan abonamentowy tego operatora jest nieco bardziej skomplikowany i zawiera kilka pozycji, przy czym końcowy koszt uzależniony jest od tego jak często z różnych usług korzystamy. Takie rozwiązanie jednym może się wydawać lepsze (elastyczność), innym gorsze (zbytnie skomplikowanie). W najbardziej zbliżonym wariancie dostaniemy za 29 zł:

 • umowę na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem
 • nielimitowane rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y
 • 10 GB internetu
 • rozmowy na numery stacjonarne za max. 10 zł miesięcznie

Wprawdzie abonament jest wyższy o 10 zł, ale dostajemy dwa razy więcej internetu niż w Premium Mobile oraz MMS-y w cenie. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że Nju proponuje dużo różnych pakietów, które w konkretnych sytuacjach mogą znacznie ograniczyć koszt abonamentu.

Heyah

W Heyah, w abonamencie SmartM za 34,98 miesięcznie dostaniemy:

 • umowę na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem
 • nielimitowane rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y
 • 2 GB internetu
Przeczytaj także:   Czy zawsze potrzebujesz mieć najnowszą technologię?

 

To najdroższa oferta i z najmniejszym pakietem danych – tylko 2 GB. Za to otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich – nie tylko sieci komórkowych, ale i stacjonarnych – oraz MMS-y w cenie. Jednak w stosunku do Premium Mobile miesięczny abonament jest prawie o połowę droższy.

Która z ofert najbardziej Wam się podoba? Premium Mobile, Nju Mobile czy Heyah? W każdym razie, jest w czym wybierać! I co ważne, w żadnej z tych sieci nie wiążecie się długą umową!

(A.K.)


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku