Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

30/04/2020

„Birdwatchers: Poland” – wyjątkowy serial na CDA Premium

Premiera pierwszego odcinka polskiego serialu przyrodniczego “Birdwatchers: Poland” już 1 maja, tylko w CDA Premium. „Birdwatchers” to wyjątkowe przedsięwzięcie filmowe, za którym stoją trzy firmy producenckie ze Śląska i pasjonaci ornitologii. Składający się z pięciu odcinków serial to pierwsza, kręcona w Polsce, część cyklu. Każdy kolejny ma powstawać w innym kraju.

„Birdwatchers: Poland” to opowieść o ludziach, których pasją i życiem są ptaki – o ornitologach, strażnikach przyrody i tzw. birdwatcherach. Ale to nie tylko opowiadane przez nich historie, ale także, a może przede wszystkim wspaniałe kadry polskiej przyrody i jej skrzydlatych mieszkańców. Ekipa filmowa odwiedziła praktycznie całą Polskę, a główne ujęcia powstawały między innymi nad Narwią i Biebrzą, w Puszczy Białowieskiej, nad Bałtykiem oraz w dzikich częściach Beskidu Niskiego. Serial, do którego zdjęcia trwały blisko dwa lata, to prawdziwa uczta nie tylko dla wielbicieli ptaków, ale i polskiej przyrody.

Birdwatchers: Poland

Nasz serial to pierwszy tego typu projekt filmowy na świecie. Do tej pory wszystkie produkcje przyrodnicze skupiały się na ptakach. Tymczasem my pokazujemy nie tylko ptaki, ale i ludzi, dla których ich podglądanie stanowi sens życia. Pozwalamy im opowiadać swoje historie oraz pokazujemy jak pracują. – mówi Karolina Szlama, jedna z producentek serialu.  – Pierwsza część powstawała w Polsce, stąd tytuł Birdwatchers: Poland. Jeżeli uda nam się zdobyć środki, to kolejny sezon powstanie w Hiszpanii. – dodaje.

Film w CDA Premium – https://www.cda.pl/video/50825248b/vfilm

(RED)

Przeczytaj także:   Polski wynalazek w światowym finale konkursu „Make it Wearable”

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku