17/04/2020

YouTuberzy zebrali dla polskich medyków ponad 200 000 złotych

Ponad 200 tysięcy złotych – tyle do tej pory udało się zebrać w ramach ogólnopolskiej zbiórki YouTuberów dla polskich medyków walczących z koronawirusem. W ramach akcji wolontariusze dostarczyli do polskich szpitali już między innymi 2 000 maseczek jednorazowych, 500 przyłbic oraz 340 sztuk płynu do dezynfekcji. Wspólne zbieranie funduszy w serwisie Zrzutka.pl nadal trwa, a celem jest milion złotych.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 7900 przypadków. Jedną z tych osób był 46-letni medyk, o którego śmierci poinformowano w czwartek, 16 kwietnia. To pierwszy zakażony koronawirusem pracownik medyczny, który zmarł w naszym kraju. Mężczyzna osierocił żonę i dwójkę dzieci. Radomski Szpital Specjalistyczny, w którym pracował, został przekształcony w placówkę jednoimienną o profilu zakaźnym. W wielu polskich szpitalach cały czas trwa walka z epidemią.

Odpowiednie wyposażenie dla medyków w obecnej sytuacji jest bardzo cenne. Z pomocą polskiej służbie zdrowia ruszyły gwiazdy Internetu. Celem ogólnopolskiej zbiórki w serwisie Zrzutka.pl jest zebranie kwoty miliona złotych, która zostanie przekazana na wyposażenie lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników medycznych w niezbędne środki ochronne.

Wielką, ogólnopolską akcję zbierania pieniędzy na pomoc polskim medykom rozpoczęła wpłata w wysokości 100 000 złotych, przekazana przez sklep EKIPATONOSI. Obecnie całkowita suma zebranych środków wynosi ponad 210 000 złotych. Do inicjatywy może przyłączyć się każda chętna osoba. W obecnej sytuacji liczy się bowiem nawet najmniejsza wpłata. Do osiągnięcia założonego celu pozostało jeszcze ponad 790 tysięcy złotych.

Ogólnopolska zbiórka dla polskiej służby zdrowia potrwa co najmniej do 25 kwietnia. W organizacji, koordynacji oraz promocji inicjatywy pomaga agencja GetHero z Wrocławia współpracująca na co dzień z twórcami internetowymi. Jednym z pomysłodawców akcji jest znany wszystkim internautom – Karol “Friz” Wiśniewski. Pochodzący z Krakowa youtuber zachęca do udziału w akcji innych influencerów, celebrytów oraz swoich widzów. – Głęboko wierzę w to, że internetowa społeczność jak zawsze nie zawiedzie i pokaże swoje wielkie serce. Mam nadzieję, że nie tylko uda się osiągnąć założony cel, ale nawet zebrać więcej. Do pomocy zachęcam więc nie tylko swoich widzów oraz innych twórców, ale wszystkich internautówmówi.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...