Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/04/2020

YouTuberzy zebrali dla polskich medyków ponad 200 000 złotych

Ponad 200 tysięcy złotych – tyle do tej pory udało się zebrać w ramach ogólnopolskiej zbiórki YouTuberów dla polskich medyków walczących z koronawirusem. W ramach akcji wolontariusze dostarczyli do polskich szpitali już między innymi 2 000 maseczek jednorazowych, 500 przyłbic oraz 340 sztuk płynu do dezynfekcji. Wspólne zbieranie funduszy w serwisie Zrzutka.pl nadal trwa, a celem jest milion złotych.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 7900 przypadków. Jedną z tych osób był 46-letni medyk, o którego śmierci poinformowano w czwartek, 16 kwietnia. To pierwszy zakażony koronawirusem pracownik medyczny, który zmarł w naszym kraju. Mężczyzna osierocił żonę i dwójkę dzieci. Radomski Szpital Specjalistyczny, w którym pracował, został przekształcony w placówkę jednoimienną o profilu zakaźnym. W wielu polskich szpitalach cały czas trwa walka z epidemią.

Odpowiednie wyposażenie dla medyków w obecnej sytuacji jest bardzo cenne. Z pomocą polskiej służbie zdrowia ruszyły gwiazdy Internetu. Celem ogólnopolskiej zbiórki w serwisie Zrzutka.pl jest zebranie kwoty miliona złotych, która zostanie przekazana na wyposażenie lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników medycznych w niezbędne środki ochronne.

Wielką, ogólnopolską akcję zbierania pieniędzy na pomoc polskim medykom rozpoczęła wpłata w wysokości 100 000 złotych, przekazana przez sklep EKIPATONOSI. Obecnie całkowita suma zebranych środków wynosi ponad 210 000 złotych. Do inicjatywy może przyłączyć się każda chętna osoba. W obecnej sytuacji liczy się bowiem nawet najmniejsza wpłata. Do osiągnięcia założonego celu pozostało jeszcze ponad 790 tysięcy złotych.

Ogólnopolska zbiórka dla polskiej służby zdrowia potrwa co najmniej do 25 kwietnia. W organizacji, koordynacji oraz promocji inicjatywy pomaga agencja GetHero z Wrocławia współpracująca na co dzień z twórcami internetowymi. Jednym z pomysłodawców akcji jest znany wszystkim internautom – Karol “Friz” Wiśniewski. Pochodzący z Krakowa youtuber zachęca do udziału w akcji innych influencerów, celebrytów oraz swoich widzów. – Głęboko wierzę w to, że internetowa społeczność jak zawsze nie zawiedzie i pokaże swoje wielkie serce. Mam nadzieję, że nie tylko uda się osiągnąć założony cel, ale nawet zebrać więcej. Do pomocy zachęcam więc nie tylko swoich widzów oraz innych twórców, ale wszystkich internautówmówi.

Przeczytaj także:   Iomega: nowa rodzina odtwarzaczy ScreenPlay

(RED)


Nowości filmowe na CDA Premium

Mamy dla Was pierwsze wakacyjne nowości filmowe na CDA Premium. Wybraliśmy na początek sześć tytułów, które naszym zdaniem są rzeczywiście ciekawe. Jest “Zimna wojna”, “Ocean ognia”, kolejna świetna produkcja Clinta Eastwooda – “Za wszelką cenę” i genialny film dokumentalny – “Kraina miodu”. Mamy nadzieję, że te nowości CDA Premium umilą Wam wakacyjną sielankę. Ocean Ognia […]

Poczta Polska przenosi numery klientów do Play

Poczta rozszerza swoją gamę usług wprowadzając wspólnie z Play możliwość przeniesienia numeru telefonu. To już kolejna usługa – po sprzedaży starterów, możliwości doładowań i rejestracji kart SIM, jaką Play wspólnie z Pocztą Polską uruchamia w sieci ponad 4500 placówek pocztowych. Klienci korzystający z telefonów komórkowych mogą od początku lipca przenosić swoje numery do sieci Play […]

Mieszana Rzeczywistość odciąży laboratoria

Nagły wzrost zapotrzebowania na usługi laboratoriów diagnostycznych, którego przyczyną jest pandemia COVID-19, spowodował, że laboranci są mocno obciążeni pracą. Dziś nie tylko wykonują standardowe badania, ale przeprowadzają również tysiące testów dziennie, osób potencjalnie zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Presja czasu i duże obciążenie pracą zwiększają ryzyko popełnienia błędu. Polski start-up Holo4Labs opracował rozwiązanie, które pozwala na odciążenie […]

Techcity na Facebooku