Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/05/2020

Motorola Edge – smartfon, który robi wrażenie

Dzisiaj odbyła się polska premiera wyczekiwanego flagowca: Motorola Edge. Urządzenie na polski rynek trafi w połowie czerwca i będzie dostępne w sprzedaży detalicznej i u operatorów sieci komórkowych.

Motorola postanowiła zbudować nowe urządzenie, które ma wszystko, na czym zależy większości konsumentów. W rezultacie powstał najnowocześniejszy smartfon, który zapewnia zaawansowaną technologię w każdej kategorii, która ma znaczenie: w tym niesamowita prędkość sieci 5G, dynamiczny i wciągający wyświetlacz, wrażenia z fotografowania jak żadne inne, dźwięk, który jest absolutnie niezrównany, i największa bateria w tej kategorii. Mówiąc najprościej, Motorola Edge to telefon, na który wielu czekało.

Motorola Edge

Motorola Edge została zbudowana z myślą o łączności przyszłości – 5G. Smartfon łączy się z sieciami sub-6-GHz, dzięki czemu jest gotowy na następną generację technologii bezprzewodowej. Procesor Qualcomm SnapdragonTM 765 zapewnia ultraszybką wydajność i natychmiastowe działanie, wysoką responsywność podczas przeglądania, oglądania filmów lub grania w gry. 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej sprawia, że urządzenie działa niezwykle płynnie i pozwala w pełni wykorzystać możliwości sieci 5G.

Ekran Motorola Edge

Motorola Edge wyposażona jest w wyświetlacz Endless Edge, który owija się o 90 stopni po obu stronach urządzenia i rozciąga się na 6,7 cala. Idealny do rozrywki ekran o kinowych proporcjach 21:9 został stworzony z myślą o filmach i programach telewizyjnych. Ekran dysponuje paletą miliarda odcieni kolorów i oferuje niezwykle dynamiczną jakość obrazu dzięki HDR10. Częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz zapewnia wyjątkowo płynny ruch obrazu. Zakrzywiony ekran i smukła sylwetka Motorola Edge zapewniają optymalne proporcje do obsługi jedną ręką i nawigacji. Edge Touch, część nowego pakietu oprogramowania My UX, pozwala dostosować nowe sposoby interakcji z urządzeniem. Wystarczy przesunąć palcem w górę lub w dół na krawędzi, aby rozwinąć powiadomienia lub przełączyć aplikacje. Krawędzie wyświetlacza są również przydatne, gdy telefon jest poza zasięgiem ręki. Ich podświetlenie sygnalizuje stan ładowania baterii, połączenia przychodzące, alarmy i powiadomienia. W nowym Moto GameTime gracze mogą chwycić telefon jak przenośną konsolę i użyć dwóch dodatkowych, konfigurowalnych przycisków w górnej krawędzi ekranu, które umożliwiają rozgrywkę czterema palcami.

Przeczytaj także:   Wytrzymały i gotowy do pracy w każdych warunkach

Głośniki Motorola Edge

Motorola Edge ma najgłośniejsze i najmocniejsze głośniki stereo, jakie kiedykolwiek były dostępne w smartfonie, a także precyzyjne strojenie zapewniające profesjonalną jakość dźwięku i głębszy, pełniejszy dźwięk. Technologia strojenia dźwięku pochodzi od Waves, laureata Technical GRAMMY Award, którego oprogramowanie zostało stworzone w studiach nagraniowych i jest wykorzystywane przez inżynierów dźwięku, muzyków, twórców filmowych, producentów i nadawców telewizyjnych. Wszystko po to, by muzyka, filmy i rozmowy telefoniczne brzmiały głośniej i wyraźniej niż kiedykolwiek.

Motorola Edge

Aparat Motorola Edge

Wszechstronny system potrójnego aparatu posiada obiektyw do każdego typu zdjęcia. Aparat główny z matrycą 64 MP to najwyższa rozdzielczość aparatu w swojej klasie. Dzięki technologii Quad Pixel 4 piksele łączone są w jeden, co pozwala na robienie niezwykle wyraźnych i jasnych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Zoom optyczny o wysokiej rozdzielczości na teleobiektywie 8MP pozwala na wyjątkowe zdjęcia z daleka. 16 MP ultraszerokokątny obiektyw z polem widzenia 117 stopni pozwala na wyjątkowe szerokie kadry lub ekstremalne 5-krotne zbliżenie dzięki Macro Vision w ujęciach makro.

Bateria Motorola Edge

Cała ta wydajność i moc 5G nie mają sensu, jeśli bateria szybko się wyładowuje. Dlatego Motorola Edge została wyposażona w baterię o pojemności 4500 mAh, największą w swojej klasie, co pozwala na dwa dni użytkowania bez ładowania. Dla dodatkowej wygody, Motorola Edge wyposażona jest w funkcję TurboPower, która zapewnia godziny energii już po kilku minutach ładowania, dzięki czemu można naładować baterię w mgnieniu oka.

Obsługująca łączność 5G Motorola Edge będzie dostępna w ofertach partnerów i sprzedaży detalicznej już w czerwcu.  Sugerowana cena tego urządzenia to 2999 zł.

(RED)


Nowości filmowe na CDA Premium

Mamy dla Was pierwsze wakacyjne nowości filmowe na CDA Premium. Wybraliśmy na początek sześć tytułów, które naszym zdaniem są rzeczywiście ciekawe. Jest “Zimna wojna”, “Ocean ognia”, kolejna świetna produkcja Clinta Eastwooda – “Za wszelką cenę” i genialny film dokumentalny – “Kraina miodu”. Mamy nadzieję, że te nowości CDA Premium umilą Wam wakacyjną sielankę. Ocean Ognia […]

Poczta Polska przenosi numery klientów do Play

Poczta rozszerza swoją gamę usług wprowadzając wspólnie z Play możliwość przeniesienia numeru telefonu. To już kolejna usługa – po sprzedaży starterów, możliwości doładowań i rejestracji kart SIM, jaką Play wspólnie z Pocztą Polską uruchamia w sieci ponad 4500 placówek pocztowych. Klienci korzystający z telefonów komórkowych mogą od początku lipca przenosić swoje numery do sieci Play […]

Mieszana Rzeczywistość odciąży laboratoria

Nagły wzrost zapotrzebowania na usługi laboratoriów diagnostycznych, którego przyczyną jest pandemia COVID-19, spowodował, że laboranci są mocno obciążeni pracą. Dziś nie tylko wykonują standardowe badania, ale przeprowadzają również tysiące testów dziennie, osób potencjalnie zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Presja czasu i duże obciążenie pracą zwiększają ryzyko popełnienia błędu. Polski start-up Holo4Labs opracował rozwiązanie, które pozwala na odciążenie […]

Techcity na Facebooku