Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/08/2020

Jak dbać o czystość słuchawek?

Korzystając ze swoich słuchawek codziennie należy mieć świadomość, że niewłaściwy sposób ich ochrony może wpłynąć nie tylko na walory estetyczne, ale również na jakość brzmienia. Bez względu na to, czy korzystamy z dousznych czy nausznych słuchawek, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu sprzętu. Jak dbać o czystość słuchawek?

Czyszczenie słuchawek – metody

Powrót do bardziej aktywnego trybu życia oznacza też konieczność zwrócenia większej uwagi na czystość sprzętu, z którego korzystamy poza domem. Najlepszą metodą usunięcia kurzu z trudno dostępnych miejsc jest skorzystanie ze sprężonego powietrza, a jeżeli to nie wystarczy, z pomocą może przyjść suszarka z funkcją chłodnego nawiewu, która wydmucha drobne zanieczyszczenia.

Jak dbać o czystość słuchawek?

Sposób czyszczenia słuchawek dousznych jak i nausznych jest bardzo podobny. W obu przypadkach należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim zdecydowanie odradza się zanurzania słuchawek w wodzie oraz stosowania substancji chemicznych, które mogą uszkodzić materiał, z jakiego są wykonane. Specjaliści rekomendują użycie suchej, czystej ściereczki, drewnianych wykałaczek lub bawełnianych wacików do oczyszczenia poszczególnych elementów. Dobrą metodą jest również zastosowanie antybakteryjnych chusteczek, które wiele osób w obecnej sytuacji ma ze sobą w podręcznej torbie lub plecaku.

Mydło i woda w ograniczonym zakresie

Niektórzy producenci, by ułatwić utrzymanie słuchawek w czystości oferują sprzęt z wymiennymi, nadającymi się do prania wkładkami m.in. Teufel CAGE. Łatwość pielęgnacji to zdecydowanie jedna z najważniejszych zalet tego rozwiązania. Po powrocie z pracy czy szkoły wystarczy je wrzucić do szybkiego prania, aby następnego ranka były jak nowe. Czyszcząc silikonowe, wymienne elementy można je, po odłączeniu ich od obudowy słuchawek, ostrożnie opłukać ciepłą wodę z dodatkiem mydła. Trzeba pamiętać, że elektroniki nie można zbliżać do strumienia wody chyba, że obudowa ma odpowiednie certyfikaty wodoszczelności. Warto zwrócić na to uwagę już przy wyborze słuchawek. Niektóre modele np. Teufel Airy TWS charakteryzują się wzmocnioną odpornością na wilgoć i zachlapania, dzięki czemu jesienny deszcz, podczas biegu na autobus nie będzie stanowił dla nich zagrożenia. Trwała konstrukcja w połączeniu z wysokiej jakości materiałem jest dodatkowym zabezpieczeniem. Eksperci odradzają intensywne pocieranie lub zeskrobywanie zabrudzeń ostrymi przedmiotami, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia zewnętrznej powłoki sprzętu. Stosując wyżej wymienione zasady zapewnimy długotrwałe i jakościowe działanie słuchawek.

Przeczytaj także:   Kruger&Matz IRON – idealny na wakacje w Bieszczadach

(RED/TEUFEL – Jak dbać o czystość słuchawek?)


Premiera filmu „(Nie)dobra kobieta” w CDA Cinema

CDA Cinema w ramach cotygodniowych premier pokaże kolejny film. Tym razem będzie to thriller kryminalny pod tytułem „(Nie) dobra kobieta”. Premiera na CDA Premium dzisiaj o godz. 18.00. „(Nie) dobra kobieta” to brytyjsko-belgijski thriller kryminalny wyreżyserowany przez Abnera Pastolla. Bohaterką filmu jest młoda kobieta o imieniu Sara, której mąż zostaje zamordowany. Świadkiem zdarzenia jest ich […]

Sony Xperia 5 II: najmniejszy model Xperii z technologią 5G

Wczoraj odbyła się premiera smartfona Sony Xperia 5 II: drugiego modelu Sony z technologią 5G, łączącego małe wymiary z dużymi możliwościami i wydajnością. Sony Xperia 5 II wyposażony jest w wiele zaawansowanych rozwiązań z modelu Xperia 1 II, takich jak aparat z trzema obiektywami i optyką ZEISS skalibrowaną specjalnie do smartfona Xperia 5 II. Użytkownik […]

Kaufland coraz bardziej online

Kaufland rozwija internetową sprzedaż produktów. W ubiegłym tygodniu ruszyła współpraca z firmą Everli, realizującą i dostarczającą zakupy online. Po starcie usługi we Wrocławiu, nowe rozwiązanie obejmie 15 kolejnych miast, m.in. Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk czy Łódź. Z możliwości zrobienia zakupów online z dostawą do domu mieszkańcy 15 kolejnych miast będą mogli korzystać od 15 września […]

Techcity na Facebooku