08/10/2020

iPhone 12 – co już wiemy o nowym smartfonie Apple?

Apple poinformował, że premiera nowych modeli iPhone 12 odbędzie się we wtorek 13 października. Premiera nowych iPhone’ów zostanie pokazana online. Nazwa tego wydarzenia to „Hi, Speed”. Apple obiecuje, że nowe modele będą zawierały najważniejsze od lat zmiany.

Prezentację nowych smartfonów Apple’a będzie można obejrzeć w serwisie YouTube, gdzie planowana jest transmisja „live” tego wydarzenia. Premiera zaplanowana jest na godzinę 19.00 czasu polskiego.

Premiera iPhone 12
Premiera iPhone w wersji 12

Cztery modele iPhone 12

Niepotwierdzone informacje wskazują, że Apple wprowadzi na rynek w sumie cztery modele – iPhone 12 (ekran 5,4-cala), Max (6,1-cala), Pro (6,1-cala) i Pro Max (6,7-cala). Każdy model będzie miał trzy opcje pamięci operacyjnej. Dwa tańsze modele – 64/128/256 GB. Droższe wersje 12-tki – 128/256/512 GB. Nowe telefony Apple będą wyposażone w wyświetlacze OLED, co oznaczałoby istotną zmianę. iPhone XR i iPhone 11 miały wyświetlacz LCD. Jak będą wyglądać nowe iPhone’y? Podobno wszystkie cztery modele iPhone’a 12 mają mieć płaską metalową krawędź znaną z iPhone’a 5. Ta zmiana w designie będzie nawiązywać do wyglądu iPada Pro 2020.

iPhone 12 z 5G

Seria telefonów w 12 wersji będzie pierwszą wyposażonymi w łączność 5G. Użytkownicy smartfonów Apple będą teraz mogli korzystać z mniejszych opóźnień i wyższych prędkości sieci, które zapewnia sieć 5G w obszarach gdzie jest dostępna. Plotki głoszą, że modem 5G otrzymają tylko modele 12 Pro oraz 12 Pro Max. Podstawowe wersje sprzedawana mają być w wersjach z 4G LTE lub 5G.

Cena iPhone 12

Jaka będzie cena iPhone 12? 11-tka zadebiutowała w zeszłym roku i byliśmy mile zaskoczeni, że jej podstawowy model kosztował 699 dolarów, tzn. o 50 dolarów taniej niż XR z 2018 roku. Ten trend może się utrzymać i tym razem. Jeden z analityków poinformował, że Apple wyceni iPhone’a 12 na 649 dolarów, Pro na 999 dolarów, a Pro Max na 1099 dolarów. Ciekawe jakie ceny będą w Polsce?

Premiera iPhone 12

Aparat iPhone 12

iPhone’y 11 były wyposażone w dwa lub trzy tylne obiektywy aparatu, w zależności od modelu. Wygląda, że iPhone’y 12 będą miały dwa lub cztery obiektywy. W przypadku modeli 12 Pro i 12 Pro Max cztery obiektywy będą zawierać: teleobiektyw, obiektyw szerokokątny, ultraszerokokątny obiektyw i nowy skaner LiDAR. Skaner LiDAR poprawi funkcje rozszerzonej rzeczywistości na urządzeniach, a także tryb portretowy (może lepiej oceniać odległości i głębokość).

(RED/Apple)

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...