24/03/2021

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią się bać, a drudzy przeciwnie, bo chcą się pocieszyć, że przecież może być gorzej…

Bez względu na to, czy należysz do którejś z tych kategorii, czy po prostu lubisz dobre kino „postapo”, przygotowaliśmy dla Was zestawienie filmów nawiązujących do epidemii. Oczywiście wszystkie zobaczysz w CDA Premium!

Alone (2020)
https://www.cda.pl/video/649424375/vfilm

Tytułowy „samotny” to młody mężczyzna Aidan. Na świecie wybucha pandemia. Aidan barykaduje się w swoim mieszkaniu, czeka i racjonuje żywność. Lęk potęgują zarażeni ludzie (Krzykacze), którzy próbują się do niego dostać. Generalnie świat wpada w chaos. Aidan całkowicie samotny walczy o swoje życie. Czy to skończy się dobrze? Klasyczny thriller/horror z świetną rolą Donalda Sutherlanda. Bardzo polecamy.

Jedna z dróg (2016)
https://www.cda.pl/video/685317433/vfilm

Dobre, „wirusowe” science-fiction obsypane wieloma nagrodami. W wyniku tajemniczej pandemii miasta zamieniły się w pustkowia. Główny bohater, Chris Towne, desperacko szuka sposobu na wyleczenie swojej chorej żony. Oczywiście została zarażona śmiertelnym wirusem. W trakcie poszukiwań Towne zostaje schwytany przez tajemniczego nieznajomego, który odpowiada za rozprzestrzenienie choroby. Czy to spotkanie uratuje żonę Chrisa Towne’a i świat? Film na bardzo wysokim poziomie aktorskim i scenariuszowym. Obowiązkowo do zobaczenia.

Korpo / Mayhem (2017)
https://www.cda.pl/video/2852731e1/vfilm

Tutaj poleje się trochę krwi. Pośrednim sprawcą „jatki” jest oczywiście wirus, który zaatakował biuro jednej z kancelarii prawnych. Jednak to nie wirus jest tu głównym bohaterem. Na pierwszym planie jest Derek Cho, niesprawiedliwie zwolniony z pracy we wspomnianej kancelarii. Derek wykorzystuje chaos spowodowany wirusem i kwarantanną biura do zrobienia „porządków” wśród kadry zarządzającej. Przy okazji musi walczyć o swoje życie. Lubicie horrory z przymrużeniem oka? No to klikajcie i oglądajcie.

Dom na plaży (2020)
https://www.cda.pl/video/65064626e/vfilm

Plaża, ocean, ładny dom, no i …wirus. Emily i Randall przyjeżdżają nad ocean, aby spędzić miło czas. Spotykają parę sympatycznych ludzi i wydaje się, że wszystko jest OK. Ale nie jest. Ocean kryje wielką tajemnicę, która przychodzi wraz z mgłą. Zabójczą mgłą, która przynosi wirusa. Romantyczny wyjazd zmienia się w walkę o przetrwanie. Dużo emocji, dobra gra aktorska, nieskomplikowany scenariusz. Polubicie ten film.

Śmiertelna pandemia (2016)
https://www.cda.pl/video/56415292c/vfilm

Tytuł nie pozostawia wątpliwości, kto jest głównym bohaterem filmu. Jest pandemia i Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że wszyscy są skazani na zagładę. Ale jest plan. Powstaje pół miliona bunkrów, w których zwycięzcy loterii pozostaną, aż wirus wygaśnie. Wkrótce okazuje się, że lokatorzy bunkrów jeden po drugim zaczynają tajemniczo znikać. Inteligentna, ciekawa historia. Bardzo dobrze się ogląda.

Promień (2017)
https://www.cda.pl/video/6471914c4/vfilm

Liam budzi się z wypadku samochodowego. Nie pamięta, kim jest. Gdy udaje się do miasta w poszukiwaniu pomocy, znajduje tylko martwe ciała. Wszystkie z dziwnymi, bladymi oczami. Nie ma wątpliwości – wygląda to na atak wirusa. Okazuje się jednak, że prawda jest inna. Bardzo atmosferyczny film. Świetne aktorstwo i fabuła. No i to zakończenie. Znakomicie zrobiony horror.

Samotni (2016)
https://www.cda.pl/video/52523161e/vfilm

Samotna Ann żyje w środku lasu i próbuje przetrwać każdy dzień. Jednocześnie w następstwie globalnej katastrofy, przerażająca i zjadliwa epidemia zdziesiątkowała już większość populacji. Ci, co przeżyli stają się zombie. Ann czasami odwiedza opustoszałe gospodarstwa, aby zdobyć zaopatrzenie. Pewnego dnia spotyka nastoletnią Olivię i jej rannego ojczyma Chrisa, którzy chcą uciec na bezpieczną północ. Czy im się to uda? Świetna historia o silnej kobiecie, jej determinacji i walce o przeżycie. „Samotni” to nie tylko horror. Znajdziecie tam znacznie więcej.

Wyleczeni (2017)
https://www.cda.pl/video/3979744d8/vfilm

„Wyleczeni” to zupełnie inne spojrzenie na problem pandemii. Twórcy filmu przyglądają się stosunkom międzyludzkim w wielkiej traumie. Daje to do myślenia. I jest dla nas ostrzeżeniem. Film pokazuje Irlandię, która powoli wraca do życia po epidemii wirusa (przeistaczał osoby zarażone w zombie). Wynalezienie leku na wirusa nie kończy jednak problemów. Ludzie, którzy byli zarażeni zaczynają być dyskryminowani przez resztę społeczeństwa. Dochodzi do jawnych aktów nienawiści. Wyleczeni postanawiają się zbuntować. Ważny, dobry film.

Na te i więcej filmów zapraszamy na CDA Premium!

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...