31/03/2021

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze wsparcia dobrej firmy rekrutacyjnej w Krakowie. Okazuje się, że profesjonalna agencja pracy nie tylko ułatwia dostęp do najlepszych pracowników, ale też chroni biznes klienta przed kilkoma zagrożeniami. Jakimi? To wyjaśniamy w naszym artykule.

Niekontrolowane wydłużenie procesu rekrutacji 

Długa rekrutacja jest nie tylko frustrująca, ale także kosztowna i obciążająca zarówno dla samego pracodawcy, jak i pracowników zaangażowanych w ten proces. Oznacza to, że każdy, kto np. analizuje podania lub przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne, nie może w tym samym czasie wykonywać swoich podstawowych obowiązków. Jeśli sytuacja się przedłuża (a tak najczęściej jest), wówczas firma zamiast oszczędzać, tak naprawdę trwoni swoje zasoby.

Zatrudnienie nieodpowiednich osób 

To bardzo poważne ryzyko, z którym trzeba się liczyć decydując się na samodzielne przeprowadzenie procesu rekrutacji. Choć pracodawca z pewnością potrafi ocenić kwalifikacje zawodowe kandydatów, to już niekoniecznie będzie w stanie zweryfikować informacje podane w CV oraz określić, czy dana osoba posiada odpowiednie kompetencje miękkie.

Tymczasem zatrudnienie nawet świetnego fachowca, który ma toksyczny charakter lub zwyczajnie nie pasuje do zespołu, może grozić pogorszeniem atmosfery w firmie i tym samym spadkiem efektywności pracy. Doświadczeni rekruterzy zwracają na to baczną uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych, chroniąc klienta przed popełnieniem tego typu błędów.

Bardzo wysokie koszty rekrutacji

Paradoksalnie samodzielne prowadzenie rekrutacji pracowników bez wsparcia profesjonalnej firmy może generować znacznie większe koszty, niż gdyby pracodawca zdecydował się skorzystać z pomocy specjalistów. Słowem-kluczem jest tutaj czas. Im dłużej utrzymujemy nieobsadzone wakaty, tym więcej nas one kosztują – pracodawca ponosi przecież wydatki związane z np. stworzeniem stanowiska i wynajmem powierzchni biurowej.

Poza tym nieskuteczna rekrutacja powoduje, że firma nie może świadczyć usług na takim poziomie, jaki jest oczekiwany przez klientów. Nie ma również możliwości powiększania bazy klientów, a więc się nie rozwija i nie generuje wyższych przychodów, co także należy policzyć, jako stratę.

Niepotrzebny wzrost kosztów zatrudnienia 

Firma rekrutacyjna w Krakowie powinna rozpocząć swoje działania od dokładnego przeanalizowania sytuacji kadrowej w przedsiębiorstwie klienta w ramach doradztwa HR. Często już na tym etapie okazuje się, że klient wcale nie musi zwiększać zatrudnienia, ponieważ w jego przypadku dużo korzystniejsze byłoby skorzystanie z outsourcingu.

Budowanie zewnętrznych zespołów specjalistów pozwala błyskawicznie rozwiązać problemy kadrowe, a przy tym zoptymalizować koszty zatrudnienia – również z uwzględnieniem ewentualnego spadku zapotrzebowania na usługi firmy (w ten sposób agencja HR chroni klienta przed ryzykiem utrzymywania niewykorzystanych etatów).

Outsourcing różnych procesów biznesowych sprawdza się w praktycznie każdym przedsiębiorstwie i może stanowić realną alternatywę dla klasycznego zatrudniania, szczególnie w sytuacji, gdy lokalny rynek pracy nie zaspokaja potrzeb pracodawcy.

Utrata szansy na zatrudnienie wysokiej klasy specjalistów 

Specjaliści, szczególnie ci w wąskich dziedzinach, są wyjątkowo łakomym kąskiem na rynku pracy. Ich pozyskanie nie jest jednak proste, a już na pewno nie przy pomocy standardowych narzędzi rekrutacyjnych. Ktoś, kto ma rzadkie kwalifikacje zawodowe, jest pożądanym ekspertem i – pisząc obrazowo – może przebierać w ofertach, nie zgłasza się do rekrutacji, czyli nie odpowiada na ogłoszenia. Nie musi ich nawet śledzić, ponieważ dobrze wie, że potencjalni pracodawcy zgłoszą się do niego sami.

Profesjonalna firma rekrutacyjna w Krakowie chroni klienta przed utratą szansy na zatrudnienie takiego pracownika poprzez zaoferowanie usługi headhuntingu. Polega ona na dotarciu do kandydata własnymi kanałami (m.in. z wykorzystaniem mediów społecznościowych) i dyskretnym zaproponowaniu mu zmiany miejsca zatrudnienia.

W ramach headhuntingu agencja kreuje atrakcyjny wizerunek marki pracodawcy, może również podjąć wstępne negocjacje z kandydatem i stworzyć idealny grunt pod skonkretyzowanie rozmów już bezpośrednio z pracodawcą. To idealny sposób na to, aby nie dać się wyprzedzić konkurencji w wyścigu po tych najbardziej wartościowych pracowników.

Na taką kompleksową ochronę biznesu mogą liczyć klienci Verita HR – najlepiej ocenianej firmy rekrutacyjnej w Krakowie, której usługi poleca aż 97% klientów profesjonalnych oraz 90% pracowników. Z ofertą Verita HR można się zapoznać na stronie https://veritahr.com/krakow/.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...