10/03/2021

Technologia, która pasuje do każdego wnętrza – historia designu telewizora Samsung QLED

Technologia przestała być postrzegana tylko w kategoriach użyteczności. Obecnie urządzenia muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również posiadać unikalny design. Dziś chcemy wyrażać siebie również we wnętrzach, w których mieszkamy, zwłaszcza że coraz częściej sami angażujemy się w aranżację własnej przestrzeni. Chcemy więc, aby technologia komponowała się z naszym stylem.

Od funkcji użytkowej do multifunkcjonalności

Kilkadziesiąt lat temu, udostępniane na rynku rozwiązania technologiczne, były traktowane w kategoriach rewolucji. W każdym domu popołudniami brzmiały dźwięki ulubionej muzyki, a cała rodzina wieczorem zasiadała przed ekranem telewizora, oglądając popularny program. Formy, kształty i materiały sprzętów codziennego użytku były tylko obudową technologii, która miała tutaj nadrzędne znaczenie. Świat jednak szybko zaczął się zmieniać…

Ponieważ tworzenie coraz bardziej zaawansowanych podzespołów, które jednocześnie zajmowały coraz mniej miejsca nie było już niczym trudnym, zaczęto myśleć również o aspektach wizualnych. Coraz więcej do powiedzenia w zespołach projektowych mieli specjaliści od designu. Nastał czas, w którym stawiano przede wszystkim na unikalność form i kształtów.

Jak jest dziś? Nie wyobrażamy sobie życia bez technologii, która obecna jest we wszystkich jego sferach, ale jednocześnie nie chcemy, aby zdominowała naszą przestrzeń i codzienność. Dlatego też dziś zaawansowane urządzenia wręcz wtapiają się w tło, dopełniając nasze aranżacje. To minimalizm i prostota są wyznacznikiem stylu, także co do nowych telewizorów. 

Bezramkowe telewizory Samsung w trybie Ambient wyświetlają ulubione zdjęcia lub reprodukcje dzieł sztuki, stając się dyskretna ozdobą salonów. Nowoczesne soundbary, wykonane z innowacyjnych materiałów, otulają dźwiękiem i wtapiają się w pozostałe, otaczające je, wzory i faktury. Historia designu Samsung QLED jest potwierdzeniem tego trendu – technologii zamkniętej w urządzeniu, które pasuje do każdej przestrzeni.

Kiedy sztuka spotyka się z technologią

Wydaje się, że technologia i sztuka to zupełnie odrębne dziedziny – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wzajemnie się uzupełniały. Coraz częściej do prac nad nowoczesnymi urządzeniami zaprasza się znanych projektantów czy najlepszych specjalistów od sztuki użytkowej. Ich zadanie polega na projektowaniu technologii. Ważny staje się nie tylko kształt, ale również materiał, jego właściwości i funkcjonalność sprzętu, jako elementu otoczenia. Dzięki temu powstają projekty, które z powodzeniem mógłby stać się częścią wystawy w galerii.

Co zyskują użytkownicy? Możliwości aranżacji wnętrza bez ograniczeń przy jednoczesnej maksymalnej funkcjonalności urządzeń, które można swobodnie przenosić, ustawiać w różnych przestrzeniach, bez konieczności dopasowania do nich mebli, wykorzystywać zarówno do pracy, jak i do spędzania wolnego czasu czy rozrywki. To właśnie efekt spotkania technologii ze sztuką.

Artykuł sponsorowany przez SAMSUNG.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...