10/03/2021

Technologia, która pasuje do każdego wnętrza – historia designu telewizora Samsung QLED

Technologia przestała być postrzegana tylko w kategoriach użyteczności. Obecnie urządzenia muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również posiadać unikalny design. Dziś chcemy wyrażać siebie również we wnętrzach, w których mieszkamy, zwłaszcza że coraz częściej sami angażujemy się w aranżację własnej przestrzeni. Chcemy więc, aby technologia komponowała się z naszym stylem.

Od funkcji użytkowej do multifunkcjonalności

Kilkadziesiąt lat temu, udostępniane na rynku rozwiązania technologiczne, były traktowane w kategoriach rewolucji. W każdym domu popołudniami brzmiały dźwięki ulubionej muzyki, a cała rodzina wieczorem zasiadała przed ekranem telewizora, oglądając popularny program. Formy, kształty i materiały sprzętów codziennego użytku były tylko obudową technologii, która miała tutaj nadrzędne znaczenie. Świat jednak szybko zaczął się zmieniać…

Ponieważ tworzenie coraz bardziej zaawansowanych podzespołów, które jednocześnie zajmowały coraz mniej miejsca nie było już niczym trudnym, zaczęto myśleć również o aspektach wizualnych. Coraz więcej do powiedzenia w zespołach projektowych mieli specjaliści od designu. Nastał czas, w którym stawiano przede wszystkim na unikalność form i kształtów.

Jak jest dziś? Nie wyobrażamy sobie życia bez technologii, która obecna jest we wszystkich jego sferach, ale jednocześnie nie chcemy, aby zdominowała naszą przestrzeń i codzienność. Dlatego też dziś zaawansowane urządzenia wręcz wtapiają się w tło, dopełniając nasze aranżacje. To minimalizm i prostota są wyznacznikiem stylu, także co do nowych telewizorów. 

Bezramkowe telewizory Samsung w trybie Ambient wyświetlają ulubione zdjęcia lub reprodukcje dzieł sztuki, stając się dyskretna ozdobą salonów. Nowoczesne soundbary, wykonane z innowacyjnych materiałów, otulają dźwiękiem i wtapiają się w pozostałe, otaczające je, wzory i faktury. Historia designu Samsung QLED jest potwierdzeniem tego trendu – technologii zamkniętej w urządzeniu, które pasuje do każdej przestrzeni.

Kiedy sztuka spotyka się z technologią

Wydaje się, że technologia i sztuka to zupełnie odrębne dziedziny – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wzajemnie się uzupełniały. Coraz częściej do prac nad nowoczesnymi urządzeniami zaprasza się znanych projektantów czy najlepszych specjalistów od sztuki użytkowej. Ich zadanie polega na projektowaniu technologii. Ważny staje się nie tylko kształt, ale również materiał, jego właściwości i funkcjonalność sprzętu, jako elementu otoczenia. Dzięki temu powstają projekty, które z powodzeniem mógłby stać się częścią wystawy w galerii.

Co zyskują użytkownicy? Możliwości aranżacji wnętrza bez ograniczeń przy jednoczesnej maksymalnej funkcjonalności urządzeń, które można swobodnie przenosić, ustawiać w różnych przestrzeniach, bez konieczności dopasowania do nich mebli, wykorzystywać zarówno do pracy, jak i do spędzania wolnego czasu czy rozrywki. To właśnie efekt spotkania technologii ze sztuką.

Artykuł sponsorowany przez SAMSUNG.

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

JustWatch: Netflix pozostaje zdecydowanym liderem

JustWatch, międzynarodowy przewodnik po serwisach streamingowych, przygotował krótki raport na temat sytuacji na rynku serwisów SVOD w Polsce w 2021 roku. Udziały w rynku SVOD w III kwartale 2021 roku Podczas, gdy Netflix pozostaje zdecydowanym liderem rynku w Polsce, HBO Go zyskało w III kwartale 1% udziału w rynku i umocniło swoją pozycję na drugim […]

Udostępnij ten artykuł...