20/05/2021

Opera GX Mobile – pierwsza na świecie mobilna przeglądarka dla graczy

Opera ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Opery GX Mobile – pierwszej na świecie przeglądarki na urządzenia mobilne zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Mobilna edycja Opery GX jest odpowiedzią na ogromny sukces desktopowej wersji pierwszej na świecie przeglądarki dla gamerów, Opery GX, której liczba użytkowników wzrosła o 190 procent rok do roku. Mobilna i desktopowa Opera GX tworzą razem idealny ekosystem inspirowanych gamingiem przeglądarek.

Użytkownicy przeglądarki Opera GX Mobile będą mogli korzystać ze specjalnego sposobu nawigacji za pomocą umieszczonego na dole ekranu przycisku szybkiego działania (FAB). Wprowadzono tu wykorzystanie wibracji i sygnałów haptycznych. Otrzymają także – za pomocą funkcji Flow – możliwość synchronizowania danych między przeglądarkami na różnych urządzeniach. Flow to specjalny zaszyfrowany messenger z samym sobą, który pozwoli graczom na przesyłanie poradników, tutoriali oraz buildów postaci pomiędzy urządzeniami. Użytkownicy Opery GX uzyskają też dostęp do GX Corner – przestrzeni zawierającej najnowsze wiadomości ze świata gamingu: kalendarz premier, informacje o promocjach, i newsy. Opera GX Mobile wyróżnia się też wyjątkowym interfejsem inspirowanym stylistyką gamingową i zawiera zestaw czterech różnych motywów kolorystycznych.

Opera GX Mobile

GX Corner, czyli najnowsze wiadomości i oferty ze świata gier

GX Corner to wyjątkowa funkcja Opery GX. W przeglądarce mobilnej znajduje się poniżej paska wyszukiwania i ekranu szybkiego wybierania. To miejsce, które pozwala użytkownikom znaleźć informacje o najnowszych premierach, promocjach i newsy w jednym miejscu w przeglądarce.

Opera GX Mobile – design i łatwa nawigacja

Minimalistyczny design mobilnych przeglądarek dotychczas dostępnych na smartfonach niekoniecznie odpowiada gustom i potrzebom graczy. Opera GX Mobile rozwiązuje ten problem, prezentując unikalny styl i wygląd inspirowany motywami ze świata gier. Po zainstalowaniu gracze mogą wybrać jeden z czterech dostępnych motywów: GX Classic, Ultra Violet, Purple Haze czy White Wolf.

Unikalna nawigacja i haptyka

Korzystając z przeglądarki Opera GX Mobile, użytkownicy mogą również wybierać między przyciskiem szybkiego działania (FAB) a standardową nawigacją. FAB jest podzielony na dwa rzędy: menu, które umożliwia wyszukiwanie, otwieranie lub zamykanie kart, oraz wiersz kart. FAB jest zawsze w zasięgu kciuka i wykorzystuje wibracje oraz sygnały haptyczne do interakcji z użytkownikiem.

Opera GX Mobile

Opera GX Mobile – innowacyjne funkcje

OGM zawiera też funkcję Flow, która pozwala graczom zsynchronizować ją z komputerową wersją przeglądarki, skanując jedynie kod QR wyświetlany na desktopie. Flow to zaszyfrowana przestrzeń przypominająca czat współdzielona między przeglądarkami mobilnymi i komputerowymi. Umożliwia ona wysyłanie plików, linków, filmów z YouTube, zdjęć i osobistych notatek. Dostęp do nich jest możliwy w dowolnym momencie. Za pomocą Flow można udostępniać pliki o rozmiarze do 10 MB. Gracze uznają to za szczególnie przydatne do udostępniania poradników, tutoriali oraz buildów postaci pomiędzy urządzeniami.

Szybko rosnąca społeczność GX

Zaprezentowana po raz pierwszy w czerwcu 2019 roku, podczas targów E3 w Los Angeles, Opera GX zyskała zaufanie ponad 9 milionów aktywnych graczy (dane z marca 2021). To oznacza wzrost o 190 proc. rok do roku. Pierwsza gamingowa przeglądarka prowadzi też największy serwer w kategorii tech na Discordzie, który liczy obecnie 285 tys. użytkowników.

Od dziś Opera GX Mobile jest dostępna w wersji beta na Androida oraz iOS.
• https://operagx.gg/beta-1-ios
• https://operagx.gg/beta-1-android

(RED/Opera)

Udostępnij ten artykuł...

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...