20/05/2021

Opera GX Mobile – pierwsza na świecie mobilna przeglądarka dla graczy

Opera ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Opery GX Mobile – pierwszej na świecie przeglądarki na urządzenia mobilne zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Mobilna edycja Opery GX jest odpowiedzią na ogromny sukces desktopowej wersji pierwszej na świecie przeglądarki dla gamerów, Opery GX, której liczba użytkowników wzrosła o 190 procent rok do roku. Mobilna i desktopowa Opera GX tworzą razem idealny ekosystem inspirowanych gamingiem przeglądarek.

Użytkownicy przeglądarki Opera GX Mobile będą mogli korzystać ze specjalnego sposobu nawigacji za pomocą umieszczonego na dole ekranu przycisku szybkiego działania (FAB). Wprowadzono tu wykorzystanie wibracji i sygnałów haptycznych. Otrzymają także – za pomocą funkcji Flow – możliwość synchronizowania danych między przeglądarkami na różnych urządzeniach. Flow to specjalny zaszyfrowany messenger z samym sobą, który pozwoli graczom na przesyłanie poradników, tutoriali oraz buildów postaci pomiędzy urządzeniami. Użytkownicy Opery GX uzyskają też dostęp do GX Corner – przestrzeni zawierającej najnowsze wiadomości ze świata gamingu: kalendarz premier, informacje o promocjach, i newsy. Opera GX Mobile wyróżnia się też wyjątkowym interfejsem inspirowanym stylistyką gamingową i zawiera zestaw czterech różnych motywów kolorystycznych.

Opera GX Mobile

GX Corner, czyli najnowsze wiadomości i oferty ze świata gier

GX Corner to wyjątkowa funkcja Opery GX. W przeglądarce mobilnej znajduje się poniżej paska wyszukiwania i ekranu szybkiego wybierania. To miejsce, które pozwala użytkownikom znaleźć informacje o najnowszych premierach, promocjach i newsy w jednym miejscu w przeglądarce.

Opera GX Mobile – design i łatwa nawigacja

Minimalistyczny design mobilnych przeglądarek dotychczas dostępnych na smartfonach niekoniecznie odpowiada gustom i potrzebom graczy. Opera GX Mobile rozwiązuje ten problem, prezentując unikalny styl i wygląd inspirowany motywami ze świata gier. Po zainstalowaniu gracze mogą wybrać jeden z czterech dostępnych motywów: GX Classic, Ultra Violet, Purple Haze czy White Wolf.

Unikalna nawigacja i haptyka

Korzystając z przeglądarki Opera GX Mobile, użytkownicy mogą również wybierać między przyciskiem szybkiego działania (FAB) a standardową nawigacją. FAB jest podzielony na dwa rzędy: menu, które umożliwia wyszukiwanie, otwieranie lub zamykanie kart, oraz wiersz kart. FAB jest zawsze w zasięgu kciuka i wykorzystuje wibracje oraz sygnały haptyczne do interakcji z użytkownikiem.

Opera GX Mobile

Opera GX Mobile – innowacyjne funkcje

OGM zawiera też funkcję Flow, która pozwala graczom zsynchronizować ją z komputerową wersją przeglądarki, skanując jedynie kod QR wyświetlany na desktopie. Flow to zaszyfrowana przestrzeń przypominająca czat współdzielona między przeglądarkami mobilnymi i komputerowymi. Umożliwia ona wysyłanie plików, linków, filmów z YouTube, zdjęć i osobistych notatek. Dostęp do nich jest możliwy w dowolnym momencie. Za pomocą Flow można udostępniać pliki o rozmiarze do 10 MB. Gracze uznają to za szczególnie przydatne do udostępniania poradników, tutoriali oraz buildów postaci pomiędzy urządzeniami.

Szybko rosnąca społeczność GX

Zaprezentowana po raz pierwszy w czerwcu 2019 roku, podczas targów E3 w Los Angeles, Opera GX zyskała zaufanie ponad 9 milionów aktywnych graczy (dane z marca 2021). To oznacza wzrost o 190 proc. rok do roku. Pierwsza gamingowa przeglądarka prowadzi też największy serwer w kategorii tech na Discordzie, który liczy obecnie 285 tys. użytkowników.

Od dziś Opera GX Mobile jest dostępna w wersji beta na Androida oraz iOS.
• https://operagx.gg/beta-1-ios
• https://operagx.gg/beta-1-android

(RED/Opera)

Udostępnij ten artykuł...

Możliwość komentowania została wyłączona.

WitcherCon: zrobią go CD PROJEKT RED i Netflix

CD PROJEKT RED i Netflix ogłosiły dziś datę i pierwsze informacje na temat WitcherCon – wirtualnego święta fanów serii Wiedźmin na całym świecie! Zapowiedź WitcherConu pojawiła się w konwersacji na Twitterze pomiędzy Netflix a CD PROJEKT RED. Firmy łączą siły, aby zaprezentować pierwsze w historii wieloformatowe wydarzenie poświęcone uniwersum Wiedźmina. WitcherCon, który odbędzie się w […]

Udostępnij ten artykuł...

Allegro stawia ekologiczne automaty paczkowe

Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią. W Poznaniu i Warszawie właśnie stanęły cztery pierwsze urządzenia, do końca tego roku będzie ich 1500. Allegro ekologiczne automaty paczkowe Uruchomienie dostaw do zielonej sieci planowane jest jesienią, gdy zostanie ustawiona odpowiednia liczba automatów paczkowych. Automaty paczkowe Allegro zostały zaprojektowane tak, by dzięki ekologicznym rozwiązaniom, atrakcyjnemu […]

Udostępnij ten artykuł...

Opera GX Mobile – pierwsza na świecie mobilna przeglądarka dla graczy

Opera ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Opery GX Mobile – pierwszej na świecie przeglądarki na urządzenia mobilne zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Mobilna edycja Opery GX jest odpowiedzią na ogromny sukces desktopowej wersji pierwszej na świecie przeglądarki dla gamerów, Opery GX, której liczba użytkowników wzrosła o 190 procent rok do roku. Mobilna i desktopowa Opera GX […]

Udostępnij ten artykuł...