17/06/2021

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium?

Iwan Groźny (2021) – serial

Historyczne produkcje z rozmachem to niewątpliwie mocna strona rosyjskiej kinematografii. Potwierdza to serial „Iwan Groźny”, który niedawno pojawił się w katalogu CDA Premium. Iwan IV Groźny (1530-1584) to chyba najbardziej  kontrowersyjna postać w historii Rosji i wielka zagadka zarazem. Za jego panowania tortury i egzekucje były na porządku dziennym, a w swoim okrucieństwie zaszedł tak daleko, że zamordował własnego syna. 8-odcinkowy serial jest próbą zrozumienia krwawej działalności Iwana Groźnego i zajrzenia w mroczny labirynt jego duszy. Bardzo udana produkcja.

Serial zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/7680120f8/vfilm

Iwan Groźny (2021) - serial

 

Koma (2019)

Ta rosyjska produkcja science-fiction kosztowała 4 mln dolarów. W tak stosunkowo skromnym budżecie, udało się zrobić film na bardzo wysokim poziomie. To udana mieszanka Incepcji i Matrixa, a więc klasyki kina s-f. Na uwagę zasługuje oryginalna fabuła, która idealnie wpisała się w niezłe efekty specjalne. Po tajemniczym  wypadku młody mężczyzna odzyskuje świadomość w świecie, który opiera się na wspomnieniach ludzi znajdujących się w głębokiej śpiączce. Film wciąga, daje do myślenia i zachwyca. Bez przemocy, morza krwi i scen seksu.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/72958034c/vfilm

Koma (2019)

 

The Balkan Line (2019)

Po zbombardowaniu Jugosławii przez NATO w 1999 r. armia jugosłowiańska wycofuje się z regionu Kosowa, pozostawiając Serbów na łasce albańskich terrorystów. Zaczynają się rabunki, masowe zabójstwa i handel ludzkimi organami.  Kolejny mocny film o Bałkanach, ale z innej perspektywy. Innej niż hollywoodzka. Obraz jest pełen bólu i cierpienia narodu serbskiego, do czego nie jesteśmy w kinie przyzwyczajeni. „The Balkan Line” to bardzo płynna narracja i napięcie budowane do samego końca. Porządnie zrobiony film akcji/wojenny.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/7553371f9/vfilm

Koma (2019)

 

Za lustrem (2020)

Dwie siostry zauważają, że wszystkie lustra w domu ich ciotki są zakryte lub schowane. Kiedy jedna z nich trafia na lustro w piwnicy, nieświadomie uwalnia demona. Horror, ale nietypowy i inny niż większość ociekających krwią produkcji.  Ciekawa historia, dobrze opowiedziana i zagrana, z wieloma zwrotami akcji. Film dla miłośników wyważonych, klasycznych rozwiązań w filmach grozy.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/7669911c9/vfilm

Koma (2019)

 

Legenda o Kołowracie (2017)

I kolejna dobra rosyjska produkcja historyczna. Ruś, XIII wiek. Legendarna bitwa, w której siedemnastu wojowników broni swojej ziemi przed armią żołnierzy mongolskiego przywódcy Batu Khana. Wspaniała opowieść oparta na  historycznych faktach. „Legenda o Kołowracie” zrobiona jest w hollywoodzkim stylu. Świetne zdjęcia, dobra gra aktorska i dbałość o szczegóły. Film robi wielkie wrażenie.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/7509484c9/vfilm

Koma (2019)

 

Wiking (2016)

Ruś Kijowska, koniec X wieku. Po śmierci ojca młody książę Wikingów Władimir Nowogrodzki zostaje zmuszony do emigracji przez zamarznięte morze. To ucieczka przed zdradzieckim przyrodnim bratem. Piękna, epicka opowieść o Rusi Kijowskiej, jej słowiańskim dziedzictwie i związkach z Wikingami. Znakomita produkcja z pięknymi zdjęciami. Trzeba to zobaczyć.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/75095355c/vfilm

Wiking (2016)

 

Platforma zachęca także do pozostałych filmów rosyjskich, które możecie znaleźć pod linkiem https://www.cda.pl/premium/rosja. Trzeba przyznać, że biblioteka rosyjskich pozycji jest naprawdę imponująca i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od gatunku.

 

Udostępnij ten artykuł...

Możliwość komentowania została wyłączona.

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...