17/06/2021

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium?

Iwan Groźny (2021) – serial

Historyczne produkcje z rozmachem to niewątpliwie mocna strona rosyjskiej kinematografii. Potwierdza to serial „Iwan Groźny”, który niedawno pojawił się w katalogu CDA Premium. Iwan IV Groźny (1530-1584) to chyba najbardziej  kontrowersyjna postać w historii Rosji i wielka zagadka zarazem. Za jego panowania tortury i egzekucje były na porządku dziennym, a w swoim okrucieństwie zaszedł tak daleko, że zamordował własnego syna. 8-odcinkowy serial jest próbą zrozumienia krwawej działalności Iwana Groźnego i zajrzenia w mroczny labirynt jego duszy. Bardzo udana produkcja.

Serial zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/7680120f8/vfilm

Iwan Groźny (2021) - serial

 

Koma (2019)

Ta rosyjska produkcja science-fiction kosztowała 4 mln dolarów. W tak stosunkowo skromnym budżecie, udało się zrobić film na bardzo wysokim poziomie. To udana mieszanka Incepcji i Matrixa, a więc klasyki kina s-f. Na uwagę zasługuje oryginalna fabuła, która idealnie wpisała się w niezłe efekty specjalne. Po tajemniczym  wypadku młody mężczyzna odzyskuje świadomość w świecie, który opiera się na wspomnieniach ludzi znajdujących się w głębokiej śpiączce. Film wciąga, daje do myślenia i zachwyca. Bez przemocy, morza krwi i scen seksu.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/72958034c/vfilm

Koma (2019)

 

The Balkan Line (2019)

Po zbombardowaniu Jugosławii przez NATO w 1999 r. armia jugosłowiańska wycofuje się z regionu Kosowa, pozostawiając Serbów na łasce albańskich terrorystów. Zaczynają się rabunki, masowe zabójstwa i handel ludzkimi organami.  Kolejny mocny film o Bałkanach, ale z innej perspektywy. Innej niż hollywoodzka. Obraz jest pełen bólu i cierpienia narodu serbskiego, do czego nie jesteśmy w kinie przyzwyczajeni. „The Balkan Line” to bardzo płynna narracja i napięcie budowane do samego końca. Porządnie zrobiony film akcji/wojenny.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/7553371f9/vfilm

Koma (2019)

 

Za lustrem (2020)

Dwie siostry zauważają, że wszystkie lustra w domu ich ciotki są zakryte lub schowane. Kiedy jedna z nich trafia na lustro w piwnicy, nieświadomie uwalnia demona. Horror, ale nietypowy i inny niż większość ociekających krwią produkcji.  Ciekawa historia, dobrze opowiedziana i zagrana, z wieloma zwrotami akcji. Film dla miłośników wyważonych, klasycznych rozwiązań w filmach grozy.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/7669911c9/vfilm

Koma (2019)

 

Legenda o Kołowracie (2017)

I kolejna dobra rosyjska produkcja historyczna. Ruś, XIII wiek. Legendarna bitwa, w której siedemnastu wojowników broni swojej ziemi przed armią żołnierzy mongolskiego przywódcy Batu Khana. Wspaniała opowieść oparta na  historycznych faktach. „Legenda o Kołowracie” zrobiona jest w hollywoodzkim stylu. Świetne zdjęcia, dobra gra aktorska i dbałość o szczegóły. Film robi wielkie wrażenie.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/7509484c9/vfilm

Koma (2019)

 

Wiking (2016)

Ruś Kijowska, koniec X wieku. Po śmierci ojca młody książę Wikingów Władimir Nowogrodzki zostaje zmuszony do emigracji przez zamarznięte morze. To ucieczka przed zdradzieckim przyrodnim bratem. Piękna, epicka opowieść o Rusi Kijowskiej, jej słowiańskim dziedzictwie i związkach z Wikingami. Znakomita produkcja z pięknymi zdjęciami. Trzeba to zobaczyć.

Film zobaczycie tu: https://www.cda.pl/video/75095355c/vfilm

Wiking (2016)

 

Platforma zachęca także do pozostałych filmów rosyjskich, które możecie znaleźć pod linkiem https://www.cda.pl/premium/rosja. Trzeba przyznać, że biblioteka rosyjskich pozycji jest naprawdę imponująca i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od gatunku.

 

Udostępnij ten artykuł...

Możliwość komentowania została wyłączona.

CDA TV – usługa zostanie uruchomiona w te wakacje

CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Spółka uzyskała w kwietniu tego roku wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zawarła stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami. Nowa usługa o nazwie „CDA TV” wraz z planami taryfowymi zostanie zaprezentowana i uruchomiona jeszcze w te wakacje. CDA TV, jak CDA Premium Spółka CDA S.A. – […]

Udostępnij ten artykuł...

Ulubione Social Media Polaków w 2021 roku

Jakie się ulubione Social Media Polaków? Ze wszystkich portali społecznościowych rodacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy firmy SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter. Tutaj większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a […]

Udostępnij ten artykuł...

5G w Plusie: kolejny milion w zasięgu najszybszej sieci

Kolejny milion mieszkańców Polski został objęty zasięgiem największej i najszybszej sieci 5G w Polsce. Tym samym z 5G w Plusie może obecnie korzystać już co trzeci Polak. Superszybki internet 5G oferowany jest ponad 13 milionom osób z niemal 400 miejscowości ze wszystkich 16 województw. Plus nie zwalnia tempa rozwoju sieci 5G. W ciągu zaledwie dwóch […]

Udostępnij ten artykuł...