05/11/2021

Wyniki finansowe CDA wciąż rosną

Spółka CDA opublikowała dziś wyniki finansowe za III kwartał 2021 r. Skumulowane przychody platformy za pierwsze trzy kwartały wyniosły ponad 50 mln zł, a zysk 14 mln zł. Liczba aktywnych subskrypcji na koniec września 2021 to 379 tys.

Spółka CDA to operator serwisu cda.pl oraz jednej z najpopularniejszych w naszym kraju płatnych platform oferujących streaming filmów na żądanie CDA Premium.

Wyniki finansowe CDA wciąż rosną

W opublikowanym dziś raporcie czytamy, że przychody spółki za sam 3Q 2021 wyniosły 16,8 mln (wzrost r/r o 15%), a za 1-3Q łącznie 50,8 mln zł (wzrost r/r 0 17%). Zysk wyniósł kolejno: 4,7 mln zł za 3Q (wzrost r/r o 39%) i 14 mln zł za 1-3Q (wzrost r/r o 23%). Liczba aktywnych subskrypcji na koniec września wyniosła 379 tys.

Wyniki finansowe CDA

Spółka aż 96% zysków czerpie ze sprzedaży płatnych subskrypcji CDA Premium, która jest jedną z najpopularniejszych usług VOD w Polsce. Wg najnowszego raportu finansowego liczba pełnometrażowych filmów i seriali w CDA Premium wynosi już 9670 pozycji.

W sierpniu tego roku CDA uruchomiło usługę telewizji na żywo w modelu OTT. Wśród nadawców są m.in. takie podmioty jak BBC Studios Distribution Ltd., A+E Networks UK, Kino Polska TV S.A., Telewizja Polsat Sp. z o.o. oraz wielu innych.

Telewizja w CDA dostępna jest dla subskrybentów CDA Premium w trzech wariantach:

  • pakiet powszechny – kilka darmowych kanałów dostępnych dla tych użytkowników, którzy mieli ważną subskrypcje przed startem nowej usługi i nie zdecydowali się wykupić jednego z płatnych pakietów,
  • pakiet start – 35 kanałów telewizyjnych. Za CDA Premium i TV w tym pakiecie trzeba zapłacić 23,99 zł mies.
  • pakiet podstawowy – blisko 85 kanałów, najbardziej obszerna oferta telewizyjna, za którą – razem z wszystkimi filmami w CDA Premium – trzeba zapłacić 49,99 zł mies.

Jak czytamy w raporcie „Spółka obserwuje duże zainteresowanie usługą, została ona dobrze przyjęta przez użytkowników. Ponadto okres jesienny i święta tradycyjnie sprzyjają wzmożonej konsumpcji treści video oraz TV w modelu subskrypcyjnym (pogoda, ludzie spędzają więcej czasu w domach, mniej chętnie wychodzą do kina itd.). W związku z czym Emitent spodziewa się sporego ruchu na CDA Premium i CDA TV w tym okresie.”

źródło: https://newconnect.pl/ebi/files/135792-raport-cda-3q-2021-pub.pdf

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

JustWatch: Netflix pozostaje zdecydowanym liderem

JustWatch, międzynarodowy przewodnik po serwisach streamingowych, przygotował krótki raport na temat sytuacji na rynku serwisów SVOD w Polsce w 2021 roku. Udziały w rynku SVOD w III kwartale 2021 roku Podczas, gdy Netflix pozostaje zdecydowanym liderem rynku w Polsce, HBO Go zyskało w III kwartale 1% udziału w rynku i umocniło swoją pozycję na drugim […]

Udostępnij ten artykuł...