20/04/2009

Aparat BenQ E1220 – dla turystów i zakochanych

BenQ wprowadza na polski rynek 12 Mpix aparat z 3 calowym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 230 Kpix, obiektywem z 3x zoomem optycznym oraz max. czułością ISO 3200. W modelu zastosowano nowe funkcje takiej jak, Pre-Composition, Smart Scene Detector oraz Blink Detector. 

BenQ E1220 wykonuje zdjęcia w rozdzielczościach 4000×3000 (12M), 4000×2400 (3:2), 3648×2748 (10M), 3264×2448 (8M), 2592×1944 (5M), 2048×1536 (3M), oraz 640×480 (VGA). Filmy w rozdzielczościach z dźwiękiem ciągłym 848×488 (16:9), 640×480 oraz 320×240 przy 30 klatach na sekundę.

benq_e1220_front2Love Portrait – To doskonałe ułatwienie dla zakochanych par, które przypadkowego przechodnia proszą o zrobienie zdjęcia. Funkcja ta powoduje, że ze zrobieniem zdjęcia aparat czeka, aż w zdefiniowanym wcześniej fragmencie kadru pojawia się co najmniej dwie twarze.

Wstępna kompozycja – Czy nie zdarzyło się, że prosząc przypadkową osobę zrobienie Wam zdjęcia np. na tle wieży Eiffla udało mu się nie tylko uciąć jej wierzchołek ale i przekrzywić jak słynną wieżą w Pizie? Dzięki funkcji Pre-Compisition BenQ E1220 pozwala uniknąć takich zdjęć. Działa to tak: sami komponujemy najpierw kadr zdjęcia i robimy pierwsze ujęcie. Następnie prosimy kogoś by powtórzył ten kadr – tym razem już a nami na pierwszym planie – ułatwia mu to wyświetlany na ekranie półprzeźroczysty obraz naszego pierwszego ujęcia – wystarczy zgrać tylko położenie charakterystycznych obiektów i nacisnąć spust migawki … sprytne i proste!.

Mrugnięcie nie straszne – Najnowszy model firmy BenQ E1220, dostarcza ponadto użytkownikowi dwie kolejne nowoczesne funkcje ułatwiające robienie zdjęć w różnych warunkach. Blink Detector – to funkcja pozwalająca na uchwycenie czy fotografowana osoba nie mrugnęła podczas zdjęcia powiekami, aparat automatycznie rejestruje taka sytuacje i informuje o tym wyświetlając komunikat na ekranie. Użytkownik może podjąć decyzję o zapisaniu takiego zdjęcia lub ponownym jego wykonaniu. Smart Scene Detection to funkcja, która automatycznie wykrywa jeden z pięciu typowych rodzajów zdjęć – Normal & Macro, Portrait, Scena Nocna, Widok (plener) oraz Backlight Portrait (zdjęcie portretowe z oświetleniem od tyłu) – i automatycznie wybiera optymalne ustawienia ekspozycji i ogniskowej aparatu.
benq_e1220_front
BenQ zadbał w najnowszym modelu oto, aby użytkownik mógł wykonywać zdjęcia zawsze w najlepszej jakości, bez względu na warunki zewnętrze, nawet przy słabym natężeniu światła. W trudnych warunkach oświetleniowych funkcję AF wspomaga flesz. Max. czułość 3200 ISO daje możliwość robienia zdjęć nawet w trudnych warunkach – np. kolacja przy świecach – bez psucia atmosfery błyskami flesza.

Przeczytaj także:   Toyota wprowadzi do seryjnych aut poliwęglanowe szyby

benq_e1220_backFunkcja Red-Eye Remover automatycznie usuwa tzw. efekt czerwonych oczu podczas odtwarzania obrazów.
Aż 36 zestawów ustawień (programów) tematycznych np. sport, dzieci, kolacja przy świecach, znakomicie ułatwia wykonywanie doskonałej jakości zdjęć i filmów.

12 megapiskelowy sensor optyczny zastosowany w E1220 rejestruje zdjęcia w dużej rozdzielczości, dając użytkownikowi możliwość dowolnego kadrowania zdjęcia bez straty na jakości, głównie ostrości fotografii. Model E1220 został zaprojektowany według najnowszych trendów obowiązujących na rynku, w małej kompaktowej obudowie, mierzącej 17,6 mm w najcieńszym miejscu.

Aparat dostępny będzie na przełomie kwietnia i maja sugerowanej cenie detalicznej 559 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

www.BenQ.com

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...