Samsung wprowadził w życie swoją najnowszą inicjatywę służącą poprawie jakości życia dzieci z autyzmem. Aplikacja “Look At Me” ma pomagać im w rozwijaniu zdolności komunikowania się poprzez pogłębianie relacji z osobami z ich otoczenia.
Wiele dzieci cierpiących na autyzm z trudem nawiązuje i utrzymuje kontakt wzrokowy z innymi osobami, co może im przeszkadzać w procesie socjalizacji w okresie dorastania. Zaobserwowano jednak, że dzieci te lubią wchodzić w interakcje z inteligentnymi urządzeniami. Samsung nawiązał więc współpracę z lekarzami i profesorami z Narodowego Uniwersytetu w Seulu oraz Uniwersytetu Yonsei, której efektem jest aplikacja “Look At Me”. Przeprowadzono 8‑tygodniowe badania kliniczne z udziałem 20 dzieci.
Wykorzystując aparat fotograficzny inteligentnego urządzenia dzieci uczą się odczytywać nastrój innych osób i zapamiętywać twarze, a także robią sobie zdjęcia w różnych stanach emocjonalnych i pozach. Siedem misji obejmujących zabawę i interaktywne ćwiczenia utrzymuje zaangażowanie dzieci, a system punktowy, różne nagrody oraz efekty wizualne i dźwiękowe stanowią motywację do poprawiania osiąganych wyników. Realizacja poszczególnych misji zajmuje 15 do 20 minut dziennie.
– 60% badanych dzieci wykazało poprawę pod względem nawiązywania kontaktu wzrokowego. Nauczyły się one także lepiej rozpoznawać emocje wyrażane przez inne osoby. Ta aplikacja pomoże dzieciom z autyzmem w doskonaleniu postrzegania otoczenia oraz wyrażania różnych emocji, takich jak szczęście, zaskoczenie czy strach – mówi Profesor Kyong-Mee Chung z Uniwersytetu Yonsei.
Aplikację można pobrać z Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.lookatme
(RED/Samsung)
Autor/Redaktor publikacji
Ostatnie publikacje
e-Biznes15/06/2025Kupujesz przez internet? Za te produkty musisz zapłacić podatek w ciągu 14 dni
Polecamy15/06/2025Zakończyła się 7. edycja programu edukacyjnego „Girls GO Technology”
Biznes i finanse11/06/2025“BLIK Płacę Później” w PKO Banku Polskim
Polecamy30/05/2025Blue Yonder – przyszłość planowania i optymalizacji łańcucha dostaw