19/07/2022

Aplikacja CDA – 12 milionów pobrań

Łączna liczba pobrań aplikacji CDA przekroczyła w lipcu br. 12 milionów i jest to najlepszy wynik w historii. W zestawieniu ujęto wszystkie urządzenia, tj. tablety, telefony, konsole oraz telewizory.

W pierwszej połowie lipca br. łączna liczba pobrań dedykowanej aplikacji CDA na wszystkie urządzenia przekroczyła 12 milionów (dokładnie: 12 019 281, stan na dzień 11 lipca 2022). Najwięcej, bo ponad 8,7 mln pobrań osiągnięto w kategorii urządzeń mobilnych, czyli telefonów i tabletów (dokładnie 8 744 488). W kategorii TV (Smart TV/Android TV, konsole i pozostałe telewizory) liczba pobrań przekroczyła 3,2 mln (dokładnie 3 274 793).

Aplikacja CDA

Aplikacja CDA – najpopularniejsza na smartfonach

Największy udział w łącznej liczbie pobrań stanowi kategoria „urządzenia mobilne” – razem 8 744 488. W kategorii tej największą popularnością cieszą się urządzenia z systemem Android Mobile: 8 072 157 pobrań, następnie Apple (iOS/ipadOS): 545 219 pobrań, a na końcu Huawei: 127 112 pobrań. W tej kategorii wyraźnie widać dominację urządzeń opartych o system Androida.

Z kolei liczba pobrań na telewizory wyniosła 3 274 793. W tej kategorii – nazwanej Smart TV – uwzględniono zarówno urządzenia z Android TV, osobne aplikacje przygotowane dla konkretnych producentów TV, przystawki telewizyjne oraz konsole. Najwięcej pobrań zanotowały urządzenia z systemem Android TV, ale zdecydowanym liderem wśród producentów telewizorów jest marka LG – dedykowana aplikacja CDA na telewizorach LG została pobrana ponad 1 mln razy, a dokładnie 1 005 765. Z kolei na telewizorach marki Samsung aplikacja CDA ma 41 446 pobrań, ale liczba ta intensywnie rośnie.

Aplikacja Smart TV

Samsung, Amazon, Apple TV

W przypadku Samsunga istotny jest również fakt, że choć obie firmy nawiązały współpracę na początku tego roku, to pełna certyfikacja i dopuszczenie aplikacji na wielu rocznikach telewizorów tego producenta miało miejsce dopiero kilka tygodni temu. W dużym tempie rośnie także liczba pobrań aplikacji na przystawkach Fire TV firmy Amazon, które dostępne są w Polsce od jesieni ubiegłego roku – łączna liczba pobrań aplikacji na te urządzenia wynosi obecnie 13 944. Stawkę w tej kategorii zamyka Apple TV – 6 210 pobrań.

CDA jest drugą (po YouTube) najpopularniejszą stroną wideo w Polsce. Z kolei usługa płatnego VOD i TV znajduje się w ścisłym gronie najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych platform z filmami na życzenie w naszym kraju. Liczba aktywnych płatnych subskrypcji na koniec marca tego roku przekroczyła 467 tysięcy.

Przeczytaj także:   Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

Urządzenia mobilne

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

Czy mamy rewolucję na rynku CBD?

Polska spółka biotechnologiczna z Wrocławia – Healthcann – została wyróżniona tytułem „Produkt roku” za m.in. pastylki do ssania CBD 10 mg marki Canaticann.  Pastylki powstały z wykorzystaniem autorskiej technologii AdvanDrop, która ma zrewolucjonizować efektywność dostarczania do organizmu związków z konopi, ale nie tylko. Opracowana i zgłoszona do międzynarodowej ochrony patentowej przez Healthcann technologia AdvanDrop, rozwiązuje […]

Udostępnij ten artykuł...

Software house. Jakie aplikacje stworzy dla biznesu?

Obserwujesz czasem swoich konkurentów biznesowych. Widzisz, że intensywnie inwestują w nowe oprogramowanie. Z jakichś powodów nie wystarczają im gotowe rozwiązania. Zamawiają swoje aplikacje w software house. A potem? Zaliczają skok jeśli chodzi o wzrost dochodów. Udostępnij ten artykuł…Przeczytaj także:   Zaplanuj, nagraj film i pożegnaj się z bliskimi

Udostępnij ten artykuł...

Internet domowy – co to takiego? Gdzie szukać ciekawych ofert od operatorów?

Wybór odpowiedniego dostawcy internetu to dla wielu osób kluczowa kwestia, szczególnie w domach jednorodzinnych na wsiach i obrzeżach miast. O ile w nieruchomości dostępny jest światłowód, o tyle sprawa się komplikuje kiedy możesz skorzystać wyłącznie z oferty internetu bezprzewodowego. Chcesz wiedzieć, jaki internet domowy sprawdza się najlepiej? Jak ominąć limity transferu danych? Podpowiadamy! Oferty internetu […]

Udostępnij ten artykuł...