23/04/2009

Bezpiecznie z NETGEAR ProSecure UTM

Urządzenia zabezpieczające NETGEAR ProSecure UTM, dzięki ponad 600.000 sygnatur ataków, zapewniają wszechstronne mechanizmy bezpieczeństwa bez konieczności spowalniania działania sieci.

NETGEAR  wprowadza na rynek serię urządzeń zabezpieczających przed atakami sieciowymi NETGEAR ProSecure™ UTM, stworzoną dla małych biur, które wymagają najwyższej klasy zabezpieczeń i wydajności. Seria ProSecure™ UTM składająca się z modeli UTM10 i UTM25 wykorzystuje technologie wiodących partnerów w zakresie bezpieczeństwa i chronione patentami mechanizmy skanowania strumieniowego firmy NETGEAR. Rodzina nowych produktów charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, wydajnością i ceną dostosowaną do wymogów małych biur. Urządzenia ProSecure™ UTM oferowane są z opcją subskrypcji zabezpieczeń bez konieczności wnoszenia opłat licencyjnych za każdego użytkownika.

Popularyzacja technologii Web 2.0 zwiększyła, bardziej niż kiedykolwiek, ryzyko ataków na sieci małych przedsiębiorstw. Możliwość korzystania z sieci w celu zwiększenia przychodów, efektywności i współpracy ze zdalnymi pracownikami stała się bardzo atrakcyjna dla przedsiębiorstw. Jednakże, wraz z zaletami pojawiło się też zwiększone ryzyko ataku sieciowego związane ze złośliwymi programami i zwiększającą się ilością spamu. Korzystając z technologii sieciowych przedsiębiorstwa mogą wprowadzać oprogramowanie malware i inne potencjalne zagrożenia do sieci firmowych. Aby chronić swój biznes, firmy potrzebują wydajnych rozwiązań zabezpieczających klasy Eenterprise. Rozwiązania takie wymagają dużej mocy w celu monitorowania ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym, więc stosowane obecnie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa korzystają z podstawowych technologii, które pozwalają chronić sieć kosztem wydajności.

netgear_utm-1

„Moc obliczeniowa, wymagana do obsługi niezliczonej liczby technologii bezpieczeństwa przy jednoczesnym utrzymaniu prędkości działania sieci sprawiała, że wiele rozwiązań klasy korporacyjnej było zbyt drogich dla małych firm, by brały je nawet pod uwagę” – powiedział Jason Leung, senior product line manager SMB Security w firmie NETGEAR. „Firma NETGEAR, dzięki opatentowanej technologii skanowania strumieniowego, mogła zaoferować najwyższej klasy rozwiązania zabezpieczające, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność sieci i dostępność cenową urządzeń.”

NETGEAR zawarł technologiczne partnerstwo z  firmami Commtouch®, Mailshell™ i Sophos w celu wykorzystania najlepszych technologii zabezpieczania sieci i poczty elektronicznej w urządzeniach serii ProSecure UTM.

Najważniejsze funkcje urządzeń NETGEAR ProSecure UTM
•    Najlepszy silnik Antimalware firmy Sophos
•    Technologia skanowania strumieniowego NETGEAR
•    Technologie antyspamowe analiz dystrybucji spamu firmy Mailshell
•    Filtrowanie URL typu Hybrid In-the-Cloud Distributed Web Analysis firmy Commtouch
•    Ochrona prze zagrożeniami typu „zero hour”
•    System zabezpieczeń przez włamaniami do sieci
•    Kontrola aplikacji IM I P2P
•    Zdalny dostęp SSL & IPsec VPN
•    Wbudowany VPN/Firewall

Model UTM10 i UTM 25 bez subskrypcji będą dostępne w Polsce w lipcu 2009 r. u sprzedawców VAR w szacunkowej cenie detalicznej 500 USD + VAT i chronione dwuletnią gwarancją.

Prosecure.netgear.com

Udostępnij ten artykuł...

Systemy zarządzania nieruchomościami

Systemy zarządzania nieruchomościami. Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy i inne podmioty z branży, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, są zobowiązani do zapewnienia kompleksowej opieki nad obiektem i zagwarantowania jego prawidłowego funkcjonowania. Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...