14/04/2009

Canon: nowe systemy druku

Firma Canon przedstawiła informacje na temat systemu Helix Production Workflow oraz rodziny nowych monochromatycznych maszyn imagePRESS. Europejska premiera obu produktów planowana jest na kwiecień bieżącego roku.

Trzy nowe modele monochromatyczne: imagePRESS 1110, imagePRESS 1125 oraz imagePRESS 1135 tworzą grupę urządzeń spełniających potrzeby firmowych działów reprograficznych, punktów druku usługowego oraz rynków produkcji komercyjnej, w zależności od ich wielkości i potrzeb. Badania firmy Canon pokazują, że obecnie nieco mniej niż jedna trzecia całej produkcji wykorzystuje wyłącznie barwę czarną. Z tych materiałów 42% jest drukowanych cyfrowo. Stwarza to wysokie zapotrzebowanie na monochromatyczne urządzenia produkcyjne.

Urządzenie Canon imagePRESS 1110 działa z prędkością do 6600 obrazów na godzinę. Prędkość nominalna dla modelu Canon imagePRESS 1125 wynosi do 7500 obrazów na godzinę, natomiast maszyna Canon imagePRESS 1135 drukuje do 8100 obrazów na godzinę.  Wszystkie trzy modele drukują na niepowlekanym papierze o gramaturze od 52g/m2 do 300g/m2 (do 240 g/m2 na papierze powlekanym) z rozdzielczością do 1200 dpi. Dzięki temu umożliwiają przygotowanie czarno-białych wydruków spełniających najwyższe wymogi jakościowe. Wytrzymują obciążenia dochodzące do 3 milionów odbitek miesięcznie. Zakres możliwych zastosowań urządzeń obejmuje druk katalogów, broszur, korespondencji reklamowej, prezentacji, biuletynów, sprawozdań finansowych, formularzy, katalogów i materiałów do kampanii wykorzystujących wiele mediów.

 

W celu maksymalnego zwiększenia funkcjonalności modeli z rodziny imagePRESS, wszystkie urządzenia mogą być opcjonalnie sprzedawane razem z systemem Helix Production Workflow, opracowanym przez firmę NT-Ware. Helix Production Workflow może działać jako samodzielny system bądź jako część pakietu zintegrowanego razem z nową drukarką. Do jego zadań należy optymalizacja procesów druku na żądanie, zwiększenie wartości personalizowanych druków niskonakładowych, zintegrowanie zamówień na wydruki z produkcją oraz efektywne zarządzanie mocno obłożonymi punktami druku.

Rozwiązanie Helix Production Workflow okaże się szczególnie przydatne jako łącznik między sieciami druku przez Internet a zakładami produkcyjnymi. Jak wynika z badań firmy konsultingowej InfoTrends, wartość składanych przez Internet zamówień na druk ulegnie podwojeniu między 2006 a 2010, do poziomu ponad 8 miliardów odbitek. Już w przyszłym roku usługę taką oferować będzie ponad połowa wszystkich drukarń w Europie.

Przeczytaj także:   Komputer all-in-one HP Compaq Presario CQ1-1020

System obiegu pracy Helix Production Workflow zaprojektowano z naciskiem na jak najbardziej intuicyjną obsługę i wydajność, w sposób łączący wszystkie elementy procesu produkcyjnego z odpowiednimi urządzeniami z rodziny Canon imagePRESS. Może on także służyć także jako zintegrowane rozszerzenie istniejącego rozwiązania Canon uniFLOW Output Manager, dzięki czemu bezproblemowy dostęp zyskują również użytkownicy drukarek biurowych.

 

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...