14/04/2009

Giegieo łączy Gadu-Gadu z Outlookiem

Bezpłatny program zaprojektowany przez firmę CodeTwo rozszerza funkcjonalność Microsoft Office Outlook o funkcje komunikatora Gadu-Gadu.

– Dla wielu przedsiębiorców i menedżerów Outlook jest najważniejszym programem do zarządzania kontaktami, pocztą, terminami i zadaniami – mówi Michał Bednarz, założyciel firmy CodeTwo, jedyny w Polsce specjalista z tytułem Microsoft MVP w dziedzinie Microsoft Outlook. – Z programu korzysta też prywatnie wielu internautów. Gadu-Gadu ma obecnie ponad 6 milionów użytkowników. Naturalnym rozwiązaniem było wbudowanie funkcjonalności popularnego komunikatora w Outlooka. Po co trzymać i zarządzać kontaktami w dwóch miejscach, jeśli można w jednym?

Dzięki darmowemu programowi Giegieo użytkownicy Gadu-Gadu i Microsoft Outlook nie muszą już przełączać okienek na pasku zadań Windows, aby skorzystać z obu rozwiązań naraz. Zarządzanie kontaktami, rozmowa tekstowa online, wysyłanie SMS odbywają się w jednym miejscu, w Microsoft Outlook. Rozszerzenie zaprojektowane przez firmę CodeTwo rozpoznaje, czy osoba, do której wysyłamy lub od której otrzymujemy elektroniczną korespondencję, znajduje się na liście kontaktów w Gadu-Gadu. Jeśli porównanie wypada pozytywnie, można od razu rozpocząć rozmowę albo skorzystać z innej funkcji komunikatora.

Giegieo wyświetla w Outlooku statusy i opisy kontaktów z Gadu-Gadu. W przychodzącym e-mailu widać, czy jego nadawca jest obecnie dostępny w komunikatorze: ikonka dostępności i opis umieszczany jest na specjalnym panelu wbudowanym w wiadomość elektroniczną. Zamiast więc pisać odpowiedź, można szybko rozpocząć rozmowę z nadawcą  bezpośrednio z okienka poczty, bez konieczności wyszukiwania kontaktu na liście Gadu-Gadu czy w Outlooku. Giegieo dołącza status dostępności również do wysyłanych e-maili. Wyłączenie komunikatora lub wybranie opcji „Ukryty” każdorazowo spowoduje również zmianę statusu w stopce już wysłanej wiadomości. Dzięki temu odbiorca zawsze będzie wiedział, czy nadawca jest w tej chwili przy komputerze. Opcję automatycznego dołączania stopek Giegieo do poczty można w każdej chwili wyłączyć.

Bezpłatny program stworzony przez spółkę CodeTwo rozszerza zaawansowane funkcje Micrsoft Office Outlook do zarządzania kontaktami (grupowanie, wyszukiwanie, sortowanie, kategorie) o możliwość korzystania z funkcji Gadu-Gadu: rozmowy tekstowe, telefoniczne, wysyłanie SMS-ów, statusy i opisy. Pracując z kontaktami Outlooka, użytkownik zawsze jest informowany o tym, czy dany kontakt jest dostępny w komunikatorze. Status i aktualny opis GG zaznaczonego kontaktu wyświetlane są na pasku narzędzi Giegieo. Informacje o znajomych osobach z Gadu-Gadu widoczne są także w skrzynce odbiorczej z e-mailami.

Przeczytaj także:   WP7 drugą siłą na rynku smartfonów już za 4 lata

Giegieo pozwala również na szybkie utworzenie nowego kontaktu w przypadku, gdy użytkownik Microsoft Office Outlook otrzymuje korespondencję od osoby, której jeszcze nie ma na liście kontaktów. Wystarczy, że w pasku narzędzi Giegieo wybierze opcję „Utwórz nowy kontakt w Outlooku” lub „Nadaj numer GG” (jeśli zna numer Gadu-Gadu nadawcy). Program posiada jeszcze jedną pożyteczną funkcjonalność – automatycznie wykrywa nowe kontakty wpisane do komunikatora i proponuje zaimportowanie tego kontaktu do Outlooka. Numery GG można wpisywać i modyfikować także ręcznie.

Giegieo współpracuje z programem Microsoft Outlook 2007 / 2003 oraz wersjami Gadu-Gadu 8.0 / 7.x / 6.x. Aplikacja działa w systemie Microsoft Windows Vista / XP / 2000. Link do pliku instalacyjnego(7,36 MB):

 

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...