29/06/2022

Zaplanuj, nagraj film i pożegnaj się z bliskimi

Pandemia radykalnie zmieniła sposób naszego życia i umierania. Gdy w 2020 roku pojawił się covid, zgony zaczęły następować szybko i niespodziewanie. Rodziny były pozbawione ostatnich wspólnych chwil i często nie dysponowały żadnymi informacjami o planach zmarłego.

W obecnej rzeczywistości nie ma znaczenia, czy mamy 20, 40 czy 70 lat. Powinniśmy być w stanie opowiedzieć bliskim o naszej śmierci i wszystkich kwestiach z tym związanych. Z każdego miejsca i w każdym czasie. – Jeśli korzystamy z bankowości internetowej, robimy zakupy on-line lub prowadzimy firmę w sieci, to możliwość przekazania ostatniej woli w wersji cyfrowej powinna być w pełni akceptowana.przekonuje Adam Dyba, pomysłodawca platformy LastWillow.com, pierwszego w Polsce serwisu typu „end-of-life planning”.

LastWillow.com

Nie lubimy testamentów

Pożegnanie z bliskimi i przekazanie ważnych informacji w postaci np. samodzielnie nagranego filmu, mogłoby być remedium na niechęć Polaków do klasycznych testamentów. Badanie firmy Kantar Polska pokazało, że tylko ośmiu na stu Polaków powyżej 45 roku życia napisało testament. Na jego stworzenie decydują się najczęściej osoby powyżej 70. roku. Jeden na pięciu Polaków uważa, że jest za wcześnie w ich życiu na taki dokument.

Powinniśmy szczerze i otwarcie rozmawiać o śmierci, ale niewielu z nas to robi. Badania przeprowadzone w USA pokazały, że choć 90% dorosłych twierdzi, że rozmowy z bliskimi na temat końca życia są ważne, to tylko 27% z nich rzeczywiście je przeprowadza.mówi Adam Dyba z LastWillow.com. – Najczęściej powodem jest obawa o reakcję bliskich. Obawiamy się także sporów, które mogą z tego wyniknąć. A poza tym ciężko jest przygotować się do takiej rozmowy.dodaje.

LastWillow.com – nagraj film z pożegnaniem

Rozmowy „face to face” z bliskimi o pośmiertnych planach nie są łatwe. Zdecydowanie mniej kłopotliwe może okazać się nagranie filmu, w którym chcemy się pożegnać, opowiedzieć o kwestiach majątkowych czy wizji naszego pogrzebu. Są osoby, które mogą chcieć dać swym bliskim wskazówki na temat wyboru odpowiedniej muzyki, jedzenia, doboru zdjęć lub filmów podczas ich własnego nabożeństwa żałobnego i stypy.

Jesteśmy od dłuższego czasu pokoleniem cyfrowym i będziemy poszukiwać cyfrowych rozwiązań także w sferze planowania końca życia. Plany te powinny być bezpiecznie przechowywane, z ograniczonym dostępem i możliwością aktualizowania. Kartki papieru leżące gdzieś w szufladzie nie są już najlepszym rozwiązaniem.tłumaczy Adam Dyba z LastWillow.com.

Przeczytaj także:   Aplikacja CDA - 12 milionów pobrań

LastWillow.com

(RED/Agencja WLMedia)

Udostępnij ten artykuł...

Czy mamy rewolucję na rynku CBD?

Polska spółka biotechnologiczna z Wrocławia – Healthcann – została wyróżniona tytułem „Produkt roku” za m.in. pastylki do ssania CBD 10 mg marki Canaticann.  Pastylki powstały z wykorzystaniem autorskiej technologii AdvanDrop, która ma zrewolucjonizować efektywność dostarczania do organizmu związków z konopi, ale nie tylko. Opracowana i zgłoszona do międzynarodowej ochrony patentowej przez Healthcann technologia AdvanDrop, rozwiązuje […]

Udostępnij ten artykuł...

Software house. Jakie aplikacje stworzy dla biznesu?

Obserwujesz czasem swoich konkurentów biznesowych. Widzisz, że intensywnie inwestują w nowe oprogramowanie. Z jakichś powodów nie wystarczają im gotowe rozwiązania. Zamawiają swoje aplikacje w software house. A potem? Zaliczają skok jeśli chodzi o wzrost dochodów. Udostępnij ten artykuł…Przeczytaj także:   Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

Udostępnij ten artykuł...

Internet domowy – co to takiego? Gdzie szukać ciekawych ofert od operatorów?

Wybór odpowiedniego dostawcy internetu to dla wielu osób kluczowa kwestia, szczególnie w domach jednorodzinnych na wsiach i obrzeżach miast. O ile w nieruchomości dostępny jest światłowód, o tyle sprawa się komplikuje kiedy możesz skorzystać wyłącznie z oferty internetu bezprzewodowego. Chcesz wiedzieć, jaki internet domowy sprawdza się najlepiej? Jak ominąć limity transferu danych? Podpowiadamy! Oferty internetu […]

Udostępnij ten artykuł...