27/04/2009

Nowe modele dysków sieciowych Synology serii 09

Firma Synology wprowadziła na polski rynek kolejną generację dysków sieciowych. Nowe modele serii 09 charakteryzują się lepszymi parametrami technicznymi, oferują aplikacje multimedialne, przyjazny użytkownikom interfejs zarządzania oparty o AJAX oraz zwiększoną wydajność i niezawodność. W urządzeniach, stosować można tradycyjne dyski 3,5” oraz 2,5” montowane dzięki specjalnym uchwytom.

Dostępne w Polsce serwery Synology dedykowane są głównie do użytku domowego oraz dla małych i średnich firm. Najnowsze modele, takie jak DS109j, DS209j, DS109 oraz wszystkie pozostałe modele są już dostępne w ofercie m.in. firmy Komputronik oraz Vobis.

Serwery plików DS209 i DS109
ds209-print-right451W porównaniu do poprzedniego modelu dwudyskowego, konfiguracja sprzętowa w dysków dysku sieciowym DS209 została udoskonalona: posiada szybki procesor 1,2 GHz, pamięć RAM 256MB i 3 porty USB, a także obsługę 4 typów konfiguracji dysków: Basic, JBOD oraz RAID 0/1. synology_ds109Stacja dysków DS109 ma ten sam procesor i liczbę portów USB, natomiast pamięć RAM ma wielkość 128MB i pozwala na instalację jednego dysku twardego. Oba modele stanowią szczególnie atrakcyjną ofertę dla małych przedsiębiorstw, gdzie w działaniu sprawdzą się bogate aplikacje firmowe oraz niezawodność.

Stacje dysków DS109j i DS209j
ds109_jSercem stacji dysków Synology DS209j jest procesor 266 MHz. Urządzenie posiada 64MB pamięci RAM i 3 porty USB i obsługuje dwa dyski twarde. Dysk sieciowy DS109j ma taki sam procesor i liczbę portów USB, natomiast pamięć RAM wynosi 32MB i jest to model jednodyskowy. Oba modele są ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników domowych, którzy oczekują bogatych aplikacji multimedialnych oraz przyjaznego dla użytkownika interfejsu zarządzania w kompaktowej konstrukcji.

Uchwyty do dysków 2,5-calowych
Specjalne uchwyty umożliwiają wykorzystanie dysków 2,5” w wybranych modelach serwerów Synology. Gdy w stacjach DS109j, DS209j, DS109 i DS209 zainstalowane są 2,5” dyski twarde, system uruchamia wentylator chłodzący tylko wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba. Nawet wówczas działa on na niewielkich obrotach, wystarczających do zachowania bezpiecznej temperatury. Rozwiązanie takie zmniejsza zużycie energii oraz minimalizuje wibracje, co przekłada się na dłuższy czas bezawaryjnej pracy dysków.

Ceny – w ofercie oficjalnego dystrybutora na Polskę, firmy PROXON:
Synology DS109j – 590,00 zł netto
Synology DS109 – 1080,00 zł netto
Synology DS209j – 840,00 zł netto
Synology DS209 – 1390,00 zł netto

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   CM Storm oficjalnie w Polsce

Czy mamy rewolucję na rynku CBD?

Polska spółka biotechnologiczna z Wrocławia – Healthcann – została wyróżniona tytułem „Produkt roku” za m.in. pastylki do ssania CBD 10 mg marki Canaticann.  Pastylki powstały z wykorzystaniem autorskiej technologii AdvanDrop, która ma zrewolucjonizować efektywność dostarczania do organizmu związków z konopi, ale nie tylko. Opracowana i zgłoszona do międzynarodowej ochrony patentowej przez Healthcann technologia AdvanDrop, rozwiązuje […]

Udostępnij ten artykuł...

Software house. Jakie aplikacje stworzy dla biznesu?

Obserwujesz czasem swoich konkurentów biznesowych. Widzisz, że intensywnie inwestują w nowe oprogramowanie. Z jakichś powodów nie wystarczają im gotowe rozwiązania. Zamawiają swoje aplikacje w software house. A potem? Zaliczają skok jeśli chodzi o wzrost dochodów. Udostępnij ten artykuł…Przeczytaj także:   Limitowana Edycja pamięci HyperX z czarnymi radiatorami

Udostępnij ten artykuł...

Internet domowy – co to takiego? Gdzie szukać ciekawych ofert od operatorów?

Wybór odpowiedniego dostawcy internetu to dla wielu osób kluczowa kwestia, szczególnie w domach jednorodzinnych na wsiach i obrzeżach miast. O ile w nieruchomości dostępny jest światłowód, o tyle sprawa się komplikuje kiedy możesz skorzystać wyłącznie z oferty internetu bezprzewodowego. Chcesz wiedzieć, jaki internet domowy sprawdza się najlepiej? Jak ominąć limity transferu danych? Podpowiadamy! Oferty internetu […]

Udostępnij ten artykuł...