21/04/2009

Transcend mocniejszy na polskim rynku dzięki FEN

Do sklepów partnerskich Konsorcjum FEN trafiły urządzenia produkowane przez Transcend Information Inc. – dostawcę m.in. pamięci flash USB, kart pamięci oraz dysków SSD. W kwietniu br. Konsorcjum FEN zostało oficjalnym dystrybutorem produktów Transcend na polskim rynku.

Transcend to uznany na świecie producent pamięci masowych, urządzeń multimedialnych, akcesoriów fotograficznych oraz peryferiów komputerowych. Główny obszar zainteresowania firmy to rynek szeroko pojętych pamięci do komputerów stacjonarnych i przenośnych, pamięci flash USB oraz kart pamięci.

– „Nośniki danych to kategoria produktów, która znajduje coraz to nowe zastosowania wśród użytkowników. Rożnego rodzaju kości pamięci czy dyski SSD wykorzystujemy codziennie w wielu urządzeniach zarówno w pracy, jak i na użytek domowych zastosowań. Podjęta pomiędzy Konsorcjum FEN i Transcend współpraca spowoduje, że produkty Transcend staną się szerzej dostępne dla tych osób, które cenią funkcjonalność, trwałość oraz ciekawy design peryferiów komputerowych” – mówi Adam Radke, Dyrektor Operacyjny Konsorcjum FEN.

transcend_v90p_8gbUżytkowników telefonów komórkowych, cyfrowych aparatów i kamer oraz odtwarzaczy MP3, którym szczególnie zależy na dużej pojemności oraz szybkim transferze, z pewnością zainteresują karty pamięci SD i SDHC. Zaimplementowana w nich funkcja ECC (Error Correcting Code) automatycznie wykrywa i koryguje ewentualne błędy pojawiające się przy transferze danych, chroniąc przed ich utratą. Do bezpiecznego przenoszenia danych można wykorzystać serię eleganckich i wydajnych pamięci USB – JetFlash, którym producent zapewnia dożywotnią gwarancję. Dołączone do pamięci oprogramowanie JetFlash elite ułatwia zarządzanie danymi oraz znacznie poszerza możliwości samego modułu pamięci.

Ciekawą część oferty stanowią zewnętrzne dyski StoreJet, wyposażone w potrójny system ochrony przeciwwstrząsowej. Dzięki temu urządzenia te spełniają rygorystyczne wymogi wojskowych standardów odporności na skutek upadków i są rekomendowane do pracy w trudnych warunkach. Asortyment uzupełniają coraz bardziej popularne dyski SSD. Szybkie, bezgłośne i odporne na uszkodzenia nośniki z interfejsem SATA to doskonała transcend_ts32gssd34e-1propozycja w dobie technologicznej migracji z dysków talerzowych. Z kolei ExpressCard to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia rozbudowę przestrzeni dyskowej notebooka oraz przyspiesza jego pracę.

Urządzenia Trenscend są już dostępne u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN. Karty SD i SDHC oraz pamięci flash USB objęte są dożywotnią gwarancją producenta, natomiast na dyski zewnętrzne i dyski SSD gwarancja obowiązuje przez 24 miesiące.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   TRANSCEND przedstawia kontroler portów USB 3.0

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...