15/06/2018

65 miliardów dolarów na Big Data

SNS Telecom & IT, firma doradcza badająca globalne rynki, szacuje, że do końca 2018 roku inwestycje w Big Data wyniosą 65 miliardów dolarów.

W raporcie „Big Data Market: 2018 – 2030 – Opportunities, Challenges, Strategies, Industry Verticals & Forecasts” opracowanym przez SNS Telecom & IT, stwierdza się, że mimo wyzwań związanych z ochroną prywatności i oporem organizacji, inwestycje w Big Data nabierają rozpędu. Do końca tego roku wyniosą około 65 miliardów dolarów, a ich wartość przez najbliższe 3 lata będzie rosnąć o 14 procent każdego roku.

Od kilkunastu miesięcy widać wielkie przyspieszenie w temacie rozwoju technologii Big Data. Dotyczy to zarówno rynków bardzo zaawansowanych technologicznie, jak i tych mniej rozwiniętychmówi Grzegorz Sławatyński z Data Exchanger, polskiej firmy zarządzającej Big Data. – Odpowiednio zarządzane zbiory danych stały się dla gospodarki, nauki i biznesu gigantycznym kołem napędowym. To jest przyszłość naszej cywilizacjidodaje.

Autorzy raportu przekonują, że termin Big Data uległ znacznemu rozszerzeniu na przestrzeni ostatnich lat. Odnosi się już nie tylko do samych zbiorów danych (z urządzeń mobilnych, Internetu, mediów społecznościowych, czujników i aplikacji), ale także do grupy technologii, które przechwytują, przechowują, zarządzają i analizują dane, w celu rozwiązywania złożonych problemów. Służą zarówno do wykrywania oszustw gospodarczych, jak i badań naukowych. Z badań międzynarodowej firmy doradczej IDC wynika, że globalny rynek analityki Big Data osiągnie do 2020 roku wartość 210 miliardów dolarów.

(RED)