12/09/2017

500 milionów użytkowników nie może się mylić

Bitdefender 2018 wkroczył na polski i światowy rynek. To kolejna wersja wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do walki z cyberzagrożeniami. Nowa seria programów antywirusowych Bitdefender to łącznie siedem aplikacji ochronnych. To przede wszystkim ulepszone znane już narzędzia, ale także nowości, które były wyczekiwane przez użytkowników.

Oczekiwaną nowością Bitdefender 2018 jest aplikacja Mobile Security for iOS. Od teraz użytkownicy systemu iOS (iPhone, iPad) mogą sprawdzić jakość ochrony oferowanej przez twórców Bitdefendera. I choć iOS jest dosyć bezpiecznym systemem, to jednak nie jest wolny od wszelkiego typu ataków ze strony nawet oficjalnego oprogramowania. Mobile Security for iOS to ochrona kont e-mail przed włamaniem i wyciekiem danych (Account Privacy) oraz możliwość zdalnego zlokalizowania, zablokowania lub wymazania danych ze skradzionego urządzenia (Anti-Theft). Aplikacja jest na razie darmowa, a jej twórcy zapowiadają dalszy rozwój.

Bitdefender 2018 wprowadza jeszcze jedną nowość, z którą mierzy się coraz większa liczba użytkowników komputerów (i nie tylko). Chodzi o ochronę kamer internetowych przed nieautoryzowanym dostępem ze strony „złośliwych” aplikacji. Przestępstwa popełniane w taki właśnie sposób w dzisiejszym cyfrowym świecie szybko zyskują na popularności. Cyberoszuści wykorzystują kamerki do wykradania poufnych danych, rozmów, a także do szantażowania użytkowników, kompromitującymi nagraniami. Jak pokazują liczne przykłady, zaklejenie kamery plastrem nie jest ani popularne, ani skuteczne. Warto więc posiadać ochronę, jaką proponuje Bitdefender.
bitdefe2

Hitem poprzedniej edycji Bitdefender była technologia do wykrywania zagrożeń typu Ransomware. W nowej wersji aplikacji technologia ta została jeszcze bardziej rozwinięta. Dla przypomnienia, Ransomware to groźny wirus, który blokuje dane w systemie komputerowym. Aby te dane odzyskać, przestępcy domagają się od użytkownika okupu. Ulepszona technologia anty-ransomware to wiele warstw ochronnych, które blokują działania przestępczego wirusa. Spodziewamy się, że będzie to jeden z najsilniejszych atutów Bitdefendera 2018.

Ulepszone zostały także inne istotne funkcje pakietu tj. Asystent Rodzica (pozwala dyskretnie kontrolować strony internetowe i treści, które oglądają dzieci, a także w razie potrzeby daje możliwość zablokowania dostępu do niepowołanych stron), Bezpieczne Pliki (szyfrowanie plików zabezpieczające poufne dane przed niepowołanym dostępem), Menadżer do przechowywania poufnych haseł (z możliwością kopiowania ich bezpośrednio do przeglądarki internetowej), Niszczarka plików (można trwale i bezpiecznie skasować pliki i dokumenty), Zapora Sieciowa (pozwoli na swobodne poruszanie się po sieci bez ryzyka zainfekowania sprzętu).

Twórcy Bitdefender chwalą się, że z ich aplikacji korzysta na całym świecie ponad 500 milionów użytkowników. I trudno się dziwić. Programy są łatwe w użytkowaniu, nie obciążają systemów, a przede wszystkim są skuteczne. Liczne nagrody dla tej marki tylko to potwierdzają. Na koniec prezentujemy listę aplikacji wchodzących w skład pakietu Bitdefender 2018 wraz z opisem ich możliwości.

Zachęcamy do przejrzenia tej listy, wyboru najodpowiedniejszej aplikacji i jej przetestowania/zakupu. Producent oferuje wersje trial na 30 dni.

bitantiBitdefender Antivirus Plus 2018 >>
Pakiet dla osób, które potrzebują podstawowej ochrony na komputery z systemem Windows. Zawiera funkcje takie jak: skaner antywirusowy, ochrona bankowości internetowej i sieci, skanowanie luk, niszczarkę plików, menadżer haseł, ochronę przed atakami ransomware i phishing, doradcę ochrony wi-fi oraz autopilot Bitdefender.

 

 

2018-is-en7Bitdefender Internet Security 2018 >>
Chroni komputery z systemem Windows, jednak został on wzbogacony o dodatkowe funkcje takie jak: firewall, ochrona kamery internetowej, asystent rodzica, oraz szyfrowanie plików. Bitdefender Internet Security zawiera zatem wszystkie możliwe opcje, jakie oferuje Bitdefender 2018 do ochrony właśnie systemu Windows.

 

 

familypackBitdefender Family Pack 2018 >>
Jest to najwyższy pakiet ochrony, przeznaczony wyłącznie do użytku domowego. Pozwala chronić nielimitowaną liczbę urządzeń za pomocą jednej licencji. Dedykowany jest zatem dla rodzin, które posiadają wiele urządzeń w domu – zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Pakiet Family Pack 2018 zawiera wszystkie funkcje, jakie posiada program Bitdefender Internet Security, z dodatkową opcją poprawy optymalizacji systemu. Warto wspomnieć, że dzięki temu pakietowi możemy chronić również telefony z systemem Android, IOS, a także komputery pracujące na systemach Mac.

 

bittotalBitdefender Total Security 2018 >>
Komercyjny odpowiednik Bitdefender Family Pack, zatem idealnie nadaje się do małych firm, które oprócz komputerów chcą chronić także firmowe telefony. Poza innym licencjonowaniem, posiada te same funkcje co wspomniany Bitdefender Family Pack. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować go także w domu.

 

 

2018-mac2Bitdefender Antivirus for Mac 2018 >>
Przeznaczony do ochrony urządzeń z systemem MacOS. Jego funkcjonalność jest zbliżona do programu Bitdefender Antivirus Plus. Zapewnia podstawową ochronę dla użytkowników Mac’ów. Dostępny także w pakietach Bitdefender Family Pack i Bitdefender Total Security.

 

 

 

bms-tel-tab-enBitdefender Mobile Security for Android >>
Aplikacja przeznaczona do ochrony urządzeń z systemem Android. Oprócz skanera antywirusowego wyposażona jest w moduł antykradzieżowy, który pozwala zlokalizować zagubiony telefon. Aplikacja dostępna jest także w pakietach Bitdefender Family Pack i Bitdefender Total Security.

 

 

Marcin Majerek