01/07/2009

Epson zapowiada nową serię projektorów EB-Z8000

Epson zapowiedział najnowszą serię projektorów klasy wyższej przeznaczonych do instalacji w dużych pomieszczeniach, która składa się z modeli EB-Z8000WU i EB-Z8050W. Seria EB-Z8000 rozszerza ofertę projektorów instalacyjnych Epsona.

Nowe projektory EB-Z8000 mają zapewnić doskonałą jakość obrazu dzięki jasności światła barwnego (Colour Light Output, CLO)  sięgającej 7000 lumenów. Innowacyjny system podwójnej lampy w połączeniu z bardzo wysoką rozdzielczością WUXGA i WXGA gwarantuje idealną ostrość obrazu w jakości Full HD 1080p nawet w dużych, jasno oświetlonych pomieszczeniach, takich jak sale wykładowe, pokoje konferencyjne, audytoria i sale kinowe.

epson_eb_z8050w

EB-Z8000WU to pierwszy na świecie projektor 3LCD o rozdzielczości WUXGA(1920×1200), który zapewnia jasność światła barwnego równą 6000 lumenom, natomiast EB-Z8050W przy rozdzielczości WXGA (1280×800) oferuje fenomenalną jasność 7000 lumenów.

Projektory EB-Z8000WU i EB-Z8050W, zaprojektowane z myślą o niezawodności i trwałości, wykorzystują unikatowe innowacje Epsona. Oryginalna technologia chłodzenia opracowana przez Epsona, łącząca chłodzenie cieczą, ogniwa Peltiera i chłodzenie powietrzem, nie tylko zwiększa niezawodność urządzenia, ale również zapewnia stabilną
i cichą pracę utrzymując temperaturę na poziomie nie przekraczającym 45ºC. Dłuższa żywotność układu optycznego również przyczynia się do trwałości urządzenia, zwiększając żywotność oraz czas pracy  lamp projekcyjnych.

Dzięki sześciu opcjonalnym obiektywom z wbudowanym silniczkiem elektrycznym do sterowania zoomem, ostrością oraz funkcją Lens Shift (przesuwanie obiektywu w pionie i poziomie) można uzyskać wysoką jakość obrazu w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dodatkowo specjalnie zaprojektowany panel przyłączy, pozwala w dyskretny sposób ukryć  przewody i punkty połączeń pod specjalną pokrywą, jeszcze prostsza  wymiana obiektywów i filtrów gwarantuje bezproblemową konserwację.

Projektory z serii EB-Z8000 wyposażone są w specjalnie zaprojektowane uchwyty, umożliwiające łatwe i bezpieczne przeniesienie urządzeń do miejsca instalacji. Powyższe  uchwyty można również wykorzystać w celu  zapobiegania kradzieżom i upadkowi projektora, łącząc je ze specjalnie zaprojektowanym przez Epson zestawem do montażu pod sufitem.

Funkcja Epson EasyMP™ umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie obrazu przez cztery projektory jednocześnie. Projektor EB-Z8050W jest zgodny z szeroką gamą protokołów bezpieczeństwa, co pozwala bezpiecznie przesyłać ważne dane przez sieć bezprzewodową.

Seria EB-Z8000 jest bardzo energooszczędna — pobór mocy w trybie gotowości wynosi zaledwie 1 W. W urządzenia wbudowano inteligentne, ekologiczne rozwiązania, które chronią środowisko naturalne. Obudowa projektora nie jest pokryta farbą, obiektyw nie zawiera ołowiu, a w urządzeniu nie zastosowano halogenowych tworzyw ogniotrwałych. Co więcej, opakowanie produktów jest wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.

Przeczytaj także:   EISA dla Epsona

Projektor EB-Z8000WU będzie dostępny od września 2009 roku, a EB-Z8050W wejdzie do sprzedaży w styczniu 2010 roku.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...