15/04/2020

Inteligentne dyspensery Enovio

Wydaje się, że pandemia już na zawsze zmieniła sposób funkcjonowania użytkowników w przestrzeni publicznej. Mimo woli zwracamy uwagę na to, w jakiej odległości przebywają osoby od innych, np. oglądając filmy „sprzed koronawirusa”. Pojawiają się też nowe potrzeby zachowania higieny w miejscach publicznych.

Polską innowacją jest nowy produkt: Enovio Dyspenser – inteligentny miejski dystrybutor płynu antybakteryjnego. Produkt jest urządzeniem autonomicznym, a energia do obsługi jest w pełni zielona i pochodzi ze Słońca przy pomocy panelu fotowoltaicznego. Najważniejszym udogodnieniem jest możliwość ustawienia na zewnątrz budynku w każdym praktycznie miejscu, niezależnie od odległości od sieci elektrycznej.

dyspensery Enovio

Dyspenser Enovio

Dozownik wykonany jest ze stali nierdzewnej co sprawia, że nawet wieloletnie używanie i narażenie na działanie deszczu oraz słońca nie pozostawia na nim większego śladu. Oczywiście dyspenser uruchamiany jest bezdotykowo, podawanie płynu aktywuje czujnik zbliżeniowy.

Dyspenser Enovio może być ustawiony w parku, na chodniku przy ulicy, przed wejściem do budynku: centrum handlowego, hali sportowej, biurowca, hotelu, szpitala, urzędu. W jednym urządzeniu mieści się pojemnik 5 litrowy, wystarczający dla 2,5 tysiąca użytkowników. Jedyną czynnością obsługową jest wymiana pustego pojemnika płynu. Potrzebę takiej wymiany sygnalizuje użytkownikowi czujnik znajdujący się wewnątrz dozownika.

dyspensery Enovio

Dyspensery Enovio

Urządzenie jest wyposażone w mikrokomputer, który informuje za pośrednictwem internetu bezprzewodowego o poziomie napełnienia pojemnika. Dzięki temu użytkownicy mają nieprzerwany dostęp do płynu antybakteryjnego, a administracja ma pełną kontrolę i wygodę obsługi. Produkt ma budowę modułową – może funkcjonować zarówno w wersji naściennej, jak i w parze z koszem lub drugim dyspenserem. Dodatkowym walorem jest futurystyczny design i wandaloodporna obudowa.mówi Jarosław Markiewicz, designer wzornictwa przemysłowego Enovio.

Produkt przeszedł testy z użytkownikami i pierwszymi Klientami. Kilka sztuk Enovio Dyspensera już dezynfekuje ręce Warszawiaków.

(RED)