13/07/2009

Jakimi gadżetami pochwalą się Polacy na plaży?

Zaczęły się wakacje. Wielu z nas wyjedzie na letni odpoczynek nad morze, w góry lub jeziora. Spakujemy przed wyjazdem wszystkie potrzebne rzeczy, ale również  nie zapomnimy o różnych elektronicznych gadżetach, z którymi nie potrafimy się rozstać. Przedmioty te zapewniają nam łączność ze światem, lokalizują nasze położenie lub odtwarzają muzykę z obrazem. Nie rzadko są to rzeczy wyjątkowe i oryginalne, a posiadanie ich jest zgodne obowiązującą modą lub stylem życia.

Acxiom postawił sprawdzić jakimi gadżetami pochwalą się Polacy na urlopie. W tym celu wybrano próbę 27 tysięcy respondentów – internautów, którym zadano pytanie, czy są zainteresowani ofertą na wybraną elektroniczną nowość.

Największym zainteresowaniem cieszył się telefon komórkowy z dotykowym interfejsem – iPhone. Aż co trzeci badany (34,6%) chciałby otrzymać ofertę na to innowacyjne, proste i intuicyjne urządzenie.

iPhone

Nieco mniej osób  – 30,7%  deklarowało chęć otrzymania oferty na przenośny komputer z dotykowym ekranem obsługiwanych rysikiem, czyli Palmtop.  Dzięki małemu rozmiarowi na pewno zmieściłby się w każdej plażowej torbie.

Podobny odsetek respondentów (30,3%) wyraziło chęć posiadania odbiornika do nawigacji satelitarnej – GPS, z którym nikt by się nie zgubił na wakacyjnym szlaku.

Co czwarty internauta (26,3%) przejawił zainteresowanie posiadaniem przenośnego odtwarzacza dźwięku i obrazu MP3/MP4, aby umilić sobie na przykład dłuższą  podróż .

obrazek-31

Najmniejszym zainteresowaniem w porównaniu do wymienionych  już urządzeń  cieszył się telefon komórkowy – tzw. smartphone: BlackBerry, dzięki któremu łatwiejsza jest obsługa e-maili. Propozycję jego zakupu chętnie otrzymałoby 22,1% badanych.

Podsumowując należy zauważyć, że zainteresowanie wymienionymi elektronicznymi nowościami utrzymane jest na wysokim poziomie. Stąd wysoce prawdopodobne jest, że będąc na urlopie rzeczywiście zauważymy rodaków – internautów z tymi przedmiotami. Zapewne dzieje się tak, ponieważ wśród analizowanych użytkowników internetu, w porównaniu do populacji, szczególnie dobrze reprezentowani są ludzi młodzi do 29 roku życia, a także trzydziestolatkowie oraz w ogóle  osoby z wykształceniem średnim lub wyższym. Biorąc także pod uwagę ogół społeczeństwa, zdecydowanie mniej jest w tym gronie pracowników fizycznych, a więcej studentów i specjalistów z nadreprezentacją dochodów gospodarstwa domowego 2200+ PLN.

Udostępnij ten artykuł...

Systemy zarządzania nieruchomościami

Systemy zarządzania nieruchomościami. Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy i inne podmioty z branży, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, są zobowiązani do zapewnienia kompleksowej opieki nad obiektem i zagwarantowania jego prawidłowego funkcjonowania. Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...