27/05/2009

Kalkulator Black Point

Black Point  uruchomił narzędzie internetowe: Kalkulator oszczędności. Umożliwia on porównanie kosztów drukowania przy użyciu tonerów alternatywnych i materiałów oferowanych przez producentów drukarek.

Dostępny na stronie www.blackpoint.pl/kalkulator/ „Kalkulator oszczędności” poprzez porównanie cen produktów, ich wydajności i kosztów wydruku jednej strony oblicza oszczędności, jakie na przykładzie produktów Black Pointa daje stosowanie materiałów alternatywnych. – Cieszę się, że jako pierwsi na rynku możemy przedstawić narzędzie porównujące nie tylko ceny, ale także wydajność produktów. Uważam, że rzetelne informacje są podstawą podejmowania udanych decyzji zakupowych, a klient ma prawo wiedzieć, ile zyskuje, a ile traci – powiedziała Kamila Yamasaki, Prezes Zarządu Black Point S.A.

Poza materiałami producentów urządzeń w bazie „Kalkulatora oszczędności” dostępnych jest kilkadziesiąt typów tonerów z linii Black Point Plus pasujących do kilkuset popularnych drukarek laserowych. W prosty sposób użytkownik szukający toneru do swojej drukarki ma możliwość sprawdzenia, ile kosztuje go zarówno pojedynczy wydruk, jak i ile może zaoszczędzić w skali kilku miesięcy czy roku, korzystając z oferty tonerów alternatywnych.

Przykładowo za czarny toner HP Q5949A oferowany przez producenta drukarki, który zapewnia zadrukowanie 2500 stron, zapłacić trzeba 247 zł. Natomiast alternatywny toner Black Point, gwarantujący wydajność wydruku 3500 stron, kosztuje 153 zł. Jeśli więc średniej wielkości firma zużywająca rocznie 10 tonerów do tej pory korzystała z materiałów OEM, a teraz zdecyduje się na zakup tonerów alternatywnych, to na wydrukowanie tej samej ilości stron wyda rocznie niemalże 1400 zł mniej. To oznacza, że wydatki na materiały eksploatacyjne zmniejszą się o ponad połowę.

kalkulator

„Kalkulator oszczędności” bazuje na sugerowanych cenach detalicznych. Jednak możliwe jest wprowadzenie innych cen uzyskanych w sklepach i ponowne przeliczenie kosztów oraz porównanie ilości uzyskiwanych wydruków. Przydatną opcją aplikacji jest możliwość bezpośredniego wydrukowania otrzymanego zestawienia.

kalkulator2

Pomiar wydajności tonerów Black Point Plus odbywa się zgodnie z wytycznymi norm ISO 19752:2004, która jest również stosowana przez producentów drukarek. Jakość produktów potwierdzają także niezależne jednostki badawcze – Laboratorium Innovationstechnik, CHIP LAB, Laboratorium Politechniki Wrocławskiej oraz amerykański Instytut RIT. Cały asortyment Black Point objęty jest dożywotnią gwarancją, która trwa aż do całkowitego wyczerpania produktu.

Przeczytaj także:   ZeSplash - wodoodporny smartwatch dla aktywnych

www.blackpoint.pl/kalkulator

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...