16/06/2009

Lark rozwiązał problem z błędami nawigacji GPS

Wczoraj pojawiły się informacje, że niektóre samochodowe nawigacje GPS mają kłopot z ustalaniem aktualnej pozycji. Wstępne rozpoznanie wskazuje, że za problemy odpowiada chipset znanego producenta GPS MSTAR, który błędnie przelicza dane dotyczące daty, przy czym problem dotyczy jedynie okresu pomiędzy 14 a 20 czerwca. Moduł ten występuje w wielu urządzeniach różnych producentów nawigacji GPS.

Specjaliści Lark Polska – przedstawiciela producenta nawigacji – natychmiast zdiagnozowali problem i najszybciej znaleźli jego rozwiązanie – udostępniając użytkownikom urządzeń Lark aktualizację oprogramowania. Skompresowany plik aktualizacji (900KB) wraz z instrukcją instalacji jest już dostępny na stronie: www.lark.com.pl/pliki/dopobrania/gps.zip

lark2„Jakkolwiek  nie Lark jest producentem chipsetu GPS MSTAR, który sprawił problemy wielu użytkownikom naszych urządzeń, tym niemniej naszym obowiązkiem jest jak najszybsza pomoc wszystkim, którzy zaufali naszej nawigacji” – mówi Marcin Olbrych, prezes Lark Polska. „Przepraszamy za zaistniałe niedogodności i wszystkim kierowcom życzymy szerokiej drogi i bezpiecznego dotarcia do celu.”

Łatwość obsługi i użyteczność nawigacji samochodowych doprowadziła do ich ogromnej popularności w Polsce. Niestety – jak wszystko – bywają zawodne. Najważniejsze jest jednak szybkie diagnozowania i rozwiązywanie problemów, jakie utrudniają prawidłowe użytkowanie.

www.lark.com.pl