28/05/2020

Motorola Edge – smartfon, który robi wrażenie

Dzisiaj odbyła się polska premiera wyczekiwanego flagowca: Motorola Edge. Urządzenie na polski rynek trafi w połowie czerwca i będzie dostępne w sprzedaży detalicznej i u operatorów sieci komórkowych.

Motorola postanowiła zbudować nowe urządzenie, które ma wszystko, na czym zależy większości konsumentów. W rezultacie powstał najnowocześniejszy smartfon, który zapewnia zaawansowaną technologię w każdej kategorii, która ma znaczenie: w tym niesamowita prędkość sieci 5G, dynamiczny i wciągający wyświetlacz, wrażenia z fotografowania jak żadne inne, dźwięk, który jest absolutnie niezrównany, i największa bateria w tej kategorii. Mówiąc najprościej, Motorola Edge to telefon, na który wielu czekało.

Motorola Edge

Motorola Edge została zbudowana z myślą o łączności przyszłości – 5G. Smartfon łączy się z sieciami sub-6-GHz, dzięki czemu jest gotowy na następną generację technologii bezprzewodowej. Procesor Qualcomm SnapdragonTM 765 zapewnia ultraszybką wydajność i natychmiastowe działanie, wysoką responsywność podczas przeglądania, oglądania filmów lub grania w gry. 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej sprawia, że urządzenie działa niezwykle płynnie i pozwala w pełni wykorzystać możliwości sieci 5G.

Ekran Motorola Edge

Motorola Edge wyposażona jest w wyświetlacz Endless Edge, który owija się o 90 stopni po obu stronach urządzenia i rozciąga się na 6,7 cala. Idealny do rozrywki ekran o kinowych proporcjach 21:9 został stworzony z myślą o filmach i programach telewizyjnych. Ekran dysponuje paletą miliarda odcieni kolorów i oferuje niezwykle dynamiczną jakość obrazu dzięki HDR10. Częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz zapewnia wyjątkowo płynny ruch obrazu. Zakrzywiony ekran i smukła sylwetka Motorola Edge zapewniają optymalne proporcje do obsługi jedną ręką i nawigacji. Edge Touch, część nowego pakietu oprogramowania My UX, pozwala dostosować nowe sposoby interakcji z urządzeniem. Wystarczy przesunąć palcem w górę lub w dół na krawędzi, aby rozwinąć powiadomienia lub przełączyć aplikacje. Krawędzie wyświetlacza są również przydatne, gdy telefon jest poza zasięgiem ręki. Ich podświetlenie sygnalizuje stan ładowania baterii, połączenia przychodzące, alarmy i powiadomienia. W nowym Moto GameTime gracze mogą chwycić telefon jak przenośną konsolę i użyć dwóch dodatkowych, konfigurowalnych przycisków w górnej krawędzi ekranu, które umożliwiają rozgrywkę czterema palcami.

Głośniki Motorola Edge

Motorola Edge ma najgłośniejsze i najmocniejsze głośniki stereo, jakie kiedykolwiek były dostępne w smartfonie, a także precyzyjne strojenie zapewniające profesjonalną jakość dźwięku i głębszy, pełniejszy dźwięk. Technologia strojenia dźwięku pochodzi od Waves, laureata Technical GRAMMY Award, którego oprogramowanie zostało stworzone w studiach nagraniowych i jest wykorzystywane przez inżynierów dźwięku, muzyków, twórców filmowych, producentów i nadawców telewizyjnych. Wszystko po to, by muzyka, filmy i rozmowy telefoniczne brzmiały głośniej i wyraźniej niż kiedykolwiek.

Przeczytaj także:   Sharp rozpoczął sprzedaż swoich smartfonów w Polsce

Motorola Edge

Aparat Motorola Edge

Wszechstronny system potrójnego aparatu posiada obiektyw do każdego typu zdjęcia. Aparat główny z matrycą 64 MP to najwyższa rozdzielczość aparatu w swojej klasie. Dzięki technologii Quad Pixel 4 piksele łączone są w jeden, co pozwala na robienie niezwykle wyraźnych i jasnych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Zoom optyczny o wysokiej rozdzielczości na teleobiektywie 8MP pozwala na wyjątkowe zdjęcia z daleka. 16 MP ultraszerokokątny obiektyw z polem widzenia 117 stopni pozwala na wyjątkowe szerokie kadry lub ekstremalne 5-krotne zbliżenie dzięki Macro Vision w ujęciach makro.

Bateria Motorola Edge

Cała ta wydajność i moc 5G nie mają sensu, jeśli bateria szybko się wyładowuje. Dlatego Motorola Edge została wyposażona w baterię o pojemności 4500 mAh, największą w swojej klasie, co pozwala na dwa dni użytkowania bez ładowania. Dla dodatkowej wygody, Motorola Edge wyposażona jest w funkcję TurboPower, która zapewnia godziny energii już po kilku minutach ładowania, dzięki czemu można naładować baterię w mgnieniu oka.

Obsługująca łączność 5G Motorola Edge będzie dostępna w ofertach partnerów i sprzedaży detalicznej już w czerwcu.  Sugerowana cena tego urządzenia to 2999 zł.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...