20/03/2018

Podwójne zwycięstwo Polki w Sony World Photography Awards

Polska fotograf Justyna Zduńczyk odniosła podwójny sukces na konkursie Sony World Photography Awards 2018: zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Dzika przyroda” konkursu otwartego i zdobyła nagrodę Poland National Award. Jej nagrodzone zdjęcie nosi tytuł „An unexpected meeting” (Nieoczekiwane spotkanie).

Fotografię, która pokonała setki tysięcy prac nadesłanych z całego świata, uhonorowano na dwa sposoby: uznano ją za najlepsze pojedyncze zdjęcie w kategorii „Dzika przyroda” konkursu otwartego oraz za najlepsze zdjęcie zgłoszone przez fotografa z Polski do konkursu otwartego.

Jako zwyciężczyni jednej z kategorii konkursu otwartego i laureatka nagrody narodowej Justyna Zduńczyk otrzyma najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony oraz poleci do Londynu na uroczystą galę Sony World Photography Awards, która odbędzie się 19 kwietnia. Jej zdjęcie będzie prezentowane w czasie wystawy Sony World Photography Awards w Londynie w dniach od 20 kwietnia do 6 maja; zostanie także opublikowane w księdze pamiątkowej tegorocznej edycji.

Organizowany przez World Photography Organisation konkurs fotograficzny Sony World Photography Awards jest najbardziej różnorodną imprezą tego rodzaju na świecie. Na 11. edycję fotografowie z ponad 200 krajów i terytoriów zgłosili przeszło 320 000 prac, wśród których nie brakuje najwybitniejszych światowych fotografii z ubiegłego roku.

(RED)