30/06/2009

System kina domowego SC-BTX70 firmy Panasonic

Panasonic zaprezentował zestaw kina domowego z przeznaczeniem do małych pomieszczeń, dzięki któremu widz ma wrażenie, że znajduje się w samym centrum wydarzeń oglądanych na ekranie telewizora. Zgrabny zestaw SC-BTX70 wyposażony został w odtwarzacz Blu-ray, system głośników 2.1 oraz najnowocześniejszą technologię Virtual Surround, dzięki której możemy liczyć na znakomitą jakość dźwięku przestrzennego.

SC-BTX70 to 2.1-kanałowy zestaw kinowy, w którym odtwarzacz został zamknięty w smukłej, lśniącej obudowie w formie pionowego panelu. Specyficzny design głównej jednostki systemu i dwa kompaktowe głośniki przednie idealnie dopasują się do płaskiego telewizora plazmowego czy LCD.
p_btx70_h081212
Dzięki unikalnej konstrukcji głośników, zestaw doskonale oddaje dźwięk surround i stanowi optymalne rozwiązanie audio-video dla nowoczesnych pomieszczeń o otwartej przestrzeni i minimalistycznej stylistyce. Pomimo małych rozmiarów, system technologii Virtual Surround pozwala na odtwarzanie dźwięku w formacie 7.1, co powinno ucieszyć miłośników kina akcji.

Jednostka główna SC-BTX70 daje możliwość odtwarzania muzyki czy filmów z dwóch źródeł. Po przesunięciu frontowego panelu odtwarzacza w lewą stronę otrzymujemy dostęp do znajdującego się tam napędu Blu-Ray, natomiast z drugiej strony, do stacji dokującej dla iPod’a. Użytkownicy mogą zatem oprócz wysokiej jakości filmów z płyt BR odtwarzać na zestawie muzykę, filmy czy zdjęcia zapisane na iPodzie.

SC-BTX70 został wyposażony w szereg rozwiązań opracowanych przez firmę Panasonic, które poprawiają jakość odtwarzanego obrazu czy dźwięku, m.in. procesor PHL Plus (PHL Reference Chroma Procesor) oraz, nagradzaną ostatnio przez stowarzyszenie EISA, technologię High Precision 4:4:4 odpowiedzialną za sprowadzenie obrazu do jakości porównywalnej z kinową.
btx70_bd_b_h090420
SC-BTX70 został wyposażony w funkcje sieciowe. Zgodnie z najnowszymi trendami, system pozwala na komunikację z globalną siecią dzięki technologii Viera Cast, która umożliwia dostęp do serwisu YouTube czy internetowej przeglądarki zdjęć na Google Picasa. Połączenie zestawu z Internetem daje również dodatkowe możliwości w przypadku odtwarzania płyt Blu-ray z opcją BD Live. Połączenie zestawu z siecią w przypadku tego typu nośników pozwala na pobieranie dodatkowych treści z Internetu, np. scen nie ujętych w filmie czy komentarzy reżyserskich lub udział w grach interaktywnych.

SC-BTX70 to zestaw, który pomoże zintegrować wszystkie domowe multimedia. Wbudowany w odtwarzacz slot na karty SD/SDHC i gniazdo USB pozwolą pokazać na ekranie telewizora autorskie zdjęcia i filmy domowników wykonane aparatem cyfrowym czy kamerą.

Przeczytaj także:   103 cale możliwości od Panasonic

SC-BTX70 został skonstruowany z myślą o Eco Ideas. Jednostka UniPhier® LSI przetwarza wszystkie sygnały audio-video na jednym chipie, co pozwoliło na obniżenie zużycia energii i zmniejszyło liczbę użytych komponentów.

System kina domowego SC-BTX70 dostępny będzie w sprzedaży od lipca w sugerowanej cenie 3.549 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...