10/03/2021

Technologia, która pasuje do każdego wnętrza – historia designu telewizora Samsung QLED

Technologia przestała być postrzegana tylko w kategoriach użyteczności. Obecnie urządzenia muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również posiadać unikalny design. Dziś chcemy wyrażać siebie również we wnętrzach, w których mieszkamy, zwłaszcza że coraz częściej sami angażujemy się w aranżację własnej przestrzeni. Chcemy więc, aby technologia komponowała się z naszym stylem.

Od funkcji użytkowej do multifunkcjonalności

Kilkadziesiąt lat temu, udostępniane na rynku rozwiązania technologiczne, były traktowane w kategoriach rewolucji. W każdym domu popołudniami brzmiały dźwięki ulubionej muzyki, a cała rodzina wieczorem zasiadała przed ekranem telewizora, oglądając popularny program. Formy, kształty i materiały sprzętów codziennego użytku były tylko obudową technologii, która miała tutaj nadrzędne znaczenie. Świat jednak szybko zaczął się zmieniać…

Ponieważ tworzenie coraz bardziej zaawansowanych podzespołów, które jednocześnie zajmowały coraz mniej miejsca nie było już niczym trudnym, zaczęto myśleć również o aspektach wizualnych. Coraz więcej do powiedzenia w zespołach projektowych mieli specjaliści od designu. Nastał czas, w którym stawiano przede wszystkim na unikalność form i kształtów.

Jak jest dziś? Nie wyobrażamy sobie życia bez technologii, która obecna jest we wszystkich jego sferach, ale jednocześnie nie chcemy, aby zdominowała naszą przestrzeń i codzienność. Dlatego też dziś zaawansowane urządzenia wręcz wtapiają się w tło, dopełniając nasze aranżacje. To minimalizm i prostota są wyznacznikiem stylu, także co do nowych telewizorów. 

Bezramkowe telewizory Samsung w trybie Ambient wyświetlają ulubione zdjęcia lub reprodukcje dzieł sztuki, stając się dyskretna ozdobą salonów. Nowoczesne soundbary, wykonane z innowacyjnych materiałów, otulają dźwiękiem i wtapiają się w pozostałe, otaczające je, wzory i faktury. Historia designu Samsung QLED jest potwierdzeniem tego trendu – technologii zamkniętej w urządzeniu, które pasuje do każdej przestrzeni.

Kiedy sztuka spotyka się z technologią

Wydaje się, że technologia i sztuka to zupełnie odrębne dziedziny – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wzajemnie się uzupełniały. Coraz częściej do prac nad nowoczesnymi urządzeniami zaprasza się znanych projektantów czy najlepszych specjalistów od sztuki użytkowej. Ich zadanie polega na projektowaniu technologii. Ważny staje się nie tylko kształt, ale również materiał, jego właściwości i funkcjonalność sprzętu, jako elementu otoczenia. Dzięki temu powstają projekty, które z powodzeniem mógłby stać się częścią wystawy w galerii.

Przeczytaj także:   Skanery Canona kompatybilne z Macami

Co zyskują użytkownicy? Możliwości aranżacji wnętrza bez ograniczeń przy jednoczesnej maksymalnej funkcjonalności urządzeń, które można swobodnie przenosić, ustawiać w różnych przestrzeniach, bez konieczności dopasowania do nich mebli, wykorzystywać zarówno do pracy, jak i do spędzania wolnego czasu czy rozrywki. To właśnie efekt spotkania technologii ze sztuką.

Artykuł sponsorowany przez SAMSUNG.

Udostępnij ten artykuł...

Czy mamy rewolucję na rynku CBD?

Polska spółka biotechnologiczna z Wrocławia – Healthcann – została wyróżniona tytułem „Produkt roku” za m.in. pastylki do ssania CBD 10 mg marki Canaticann.  Pastylki powstały z wykorzystaniem autorskiej technologii AdvanDrop, która ma zrewolucjonizować efektywność dostarczania do organizmu związków z konopi, ale nie tylko. Opracowana i zgłoszona do międzynarodowej ochrony patentowej przez Healthcann technologia AdvanDrop, rozwiązuje […]

Udostępnij ten artykuł...

Software house. Jakie aplikacje stworzy dla biznesu?

Obserwujesz czasem swoich konkurentów biznesowych. Widzisz, że intensywnie inwestują w nowe oprogramowanie. Z jakichś powodów nie wystarczają im gotowe rozwiązania. Zamawiają swoje aplikacje w software house. A potem? Zaliczają skok jeśli chodzi o wzrost dochodów. Udostępnij ten artykuł…Przeczytaj także:   Idzie przełom w telewizyjnych transmisjach sportowych

Udostępnij ten artykuł...

Internet domowy – co to takiego? Gdzie szukać ciekawych ofert od operatorów?

Wybór odpowiedniego dostawcy internetu to dla wielu osób kluczowa kwestia, szczególnie w domach jednorodzinnych na wsiach i obrzeżach miast. O ile w nieruchomości dostępny jest światłowód, o tyle sprawa się komplikuje kiedy możesz skorzystać wyłącznie z oferty internetu bezprzewodowego. Chcesz wiedzieć, jaki internet domowy sprawdza się najlepiej? Jak ominąć limity transferu danych? Podpowiadamy! Oferty internetu […]

Udostępnij ten artykuł...